Neler Yeni

Ups almak şart mı ? Lütfen yardımcı olun

shn1

80+
Arkadaşlar 5000 serisi ekran kartları çıktığında sistemimi güncelleyecem ve psu olarak 20 bin liralık olanlardan tepe model bir PSU alsam sizce bilgisayarı korumak için yeterli olur mu ? Extradan ups de alabilirim fakat çok gürültülü olduğundan dolayı aynı odada durmak mümkün değilmiş. Ne yapmalıyım sizce ?

Son düzenleme:

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yeterli olacağını düşünüyorum ben.
@kissofdeath 'in konularına bakabilirsin kendisi çok taktı bu meseleye yardımcı olabilir :D

shn1

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fikir verecek başka kimse yok mu arkadaşlar ? 2 dakikanızı ayırır mısınız rica etsem

Son düzenleme:

Gurkanpiro

80+ Gold
yanı kalıtelı psu artı akım korumalı prız ıse yarar evınızde topraklama yok ıse gerek var bence

shn1

80+
yanı kalıtelı psu artı akım korumalı prız ıse yarar evınızde topraklama yok ıse gerek var bence
Topraklama var hocam. PSU olarak da şöyle 20 bin liralık olan tepe modeller var ya hani , o tarz bir şey alsam yeter mi sizce sistemi korumak için ? Priz olarak da bugün 3x2.5 TTR kablo ile Viko priz alıp seyyar priz yaptım. Akım korumalı değil fakat zaten alacağım PSU'da akım koruması olacak gerek duymadım prizde.

Gurkanpiro

80+ Gold
Topraklama var hocam. PSU olarak da şöyle 20 bin liralık olan tepe modeller var ya hani , o tarz bir şey alsam yeter mi sizce sistemi korumak için ? Priz olarak da bugün 3x2.5 TTR kablo ile Viko priz alıp seyyar priz yaptım. Akım korumalı değil fakat zaten alacağım PSU'da akım koruması olacak gerek duymadım prizde.
20 k psu ya gerek yok 10klık psularda ıs yapar

shn1

80+
20 k psu ya gerek yok 10klık psularda ıs yapar
Anladım hocam yani kısacası UPS şart değil diyorsunuz dimi ? Konuya gelen yorumlara göre karar verip vazgeçecem çünkü. Öte yandan eğer UPS alıp içindeki fanları değiştirirsem sesi bir nebze kesiliyormuş fakat yinede aynı odada durulur mu bilmiyorum. Kafam çok karışık hocam bu konuda

Gurkanpiro

80+ Gold
Anladım hocam yani kısacası UPS şart değil diyorsunuz dimi ? Konuya gelen yorumlara göre karar verip vazgeçecem çünkü. Öte yandan eğer UPS alıp içindeki fanları değiştirirsem sesi bir nebze kesiliyormuş fakat yinede aynı odada durulur mu bilmiyorum. Kafam çok karışık hocam bu konuda
bence sart degıl elımde dandık psu var 2 3 kere elektrik gitti bişey olmadı

• Muhteşem
Reaksiyonlar: shn1
Top Bottom