Neler Yeni

USB Disk yazma korumalı hatası alıyorum.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Çok önceden vatan bilgisayardan lisans aldığımızda 30GB'lik bir USB vermişlerdi onda rufusla bir iso yazdırıcaktım farkettim ki disk yazma korumalı internete olan yöntemleride denedim çözüm bulamadım.

ßeta

80+ Bronze
Çok önceden vatan bilgisayardan lisans aldığımızda 30GB'lik bir USB vermişlerdi onda rufusla bir iso yazdırıcaktım farkettim ki disk yazma korumalı internete olan yöntemleride denedim çözüm bulamadım.
İnternetteki çözümleri denediysen aklıma gelen şey;
Bazı USB'lerde yan tarafında manüel olarak bir çentik olur onu çekince salt okunur (read only) hale gelir öyle bir şey varmı kontrol et.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternetteki çözümleri denediysen aklıma gelen şey;
Bazı USB'lerde yan tarafında manüel olarak bir çentik olur onu çekince salt okunur (read only) hale gelir öyle bir şey varmı kontrol et.
Dediğin şeyi biliyorum ama bunda yok o malesef ki

ßeta

80+ Bronze
Aklıma gelen diğer çözümler;
1)Flashı manuel olarak biçimlendirmeyi dene

2)Rufus Programını Yönetici Olarak çalıştırıp yazdırmayı dene

3)

Bunlar işe yaramazsa; Çözümü bulduğunda, konuya ekleme yaparsan sonradan okuyanlar için yararlı olur :)

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Konsolu yönetici olarak çalıştırıp, diskpart üzerinden erişmeye çalış.
Diskparta girmek için diskpart yaz. Diskleri görmek için, list disk yaz. USB diski seçmek için disk numarasını bulup select disk disk numarası şeklinde yaz. Temizlemek için, clean yaz, tekrar biçimlendirmek için ilk olarak create partition primary ve format fs=exFAT quick yaz. exFAT yazdığım yere varsayılan olarak hangi biçimdeyse onu yazabilirsin.
Daha yavaş ve kesin çözüm olarak, clean yerine clean all yazarsan tüm sektörleri sıfırlar, biçimlendirme kısmındaki quick ibaresini silersen biçimlendirmesi daha uzun sürer ama her sektörü sıfırdan biçimlendirir.
Fiziksel bir sorun yoksa işe yarayacaktır.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Konsolu yönetici olarak çalıştırıp, diskpart üzerinden erişmeye çalış.
Diskparta girmek için diskpart yaz. Diskleri görmek için, list disk yaz. USB diski seçmek için disk numarasını bulup select disk disk numarası şeklinde yaz. Temizlemek için, clean yaz, tekrar biçimlendirmek için ilk olarak create partition primary ve format fs=exFAT quick yaz. exFAT yazdığım yere varsayılan olarak hangi biçimdeyse onu yazabilirsin.
Daha yavaş ve kesin çözüm olarak, clean yerine clean all yazarsan tüm sektörleri sıfırlar, biçimlendirme kısmındaki quick ibaresini silersen biçimlendirmesi daha uzun sürer ama her sektörü sıfırdan biçimlendirir.
Fiziksel bir sorun yoksa işe yarayacaktır.
Böyle bir şey denemiştim o clean yazmamıştım ama
1704624370646.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklıma gelen diğer çözümler;
1)Flashı manuel olarak biçimlendirmeyi dene

2)Rufus Programını Yönetici Olarak çalıştırıp yazdırmayı dene

3)

Bunlar işe yaramazsa; Çözümü bulduğunda, konuya ekleme yaparsan sonradan okuyanlar için yararlı olur :)
Yok ya bunlarda olmuyor ben ümidi kestim bir tane daha usb de bu sorunu yaşadım düzelmedi bu sorunu yaşayan usbler bence direk gitmiş usbler

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Böyle bir şey denemiştim o clean yazmamıştım ama
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok ya bunlarda olmuyor ben ümidi kestim bir tane daha usb de bu sorunu yaşadım düzelmedi bu sorunu yaşayan usbler bence direk gitmiş usbler
Clean yazarken mi alıyorsun bunu? Yüksek ihtimal bozuk disk. Verileri kurtarmak gerekiyorsa bunun için bazı şirketler vardı sanırım.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Clean yazarken mi alıyorsun bunu? Yüksek ihtimal bozuk disk. Verileri kurtarmak gerekiyorsa bunun için bazı şirketler vardı sanırım.
Evet clean ve diğer şeyleri yazarken Yok yok veri kurtarmayla işim yok İSO yazıcaktım dahada uğraşmıcam hevesimi kursağımda bıraktı teşekkür ederim genede

Top Bottom