Neler Yeni

Utangaç birisi fitness/spora nasıl başlar yardım

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Ahmet Sevinç
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Bu arada bende başlıcam pandemide 2 sene yattım.
185 - 130 kilo oldum nefesim vs baya kapanmış tavsiyeler

echoes

80+ Bronze
valla kardeşim oraya dayılar bile gidiyor. bende ilk zamanlar hiçbişey bilmezdim gide gele öğreniyosun.kasacak bişey yok şort tshirt giy git ne varsa dolabında. özel bişeye gerek yok.yıllardır giderim 2 tane şortum var değişe değişe giyerim. eldivenim paramparça olmuş yenisini almaya gerek yok komple kopana kadar gider.he bide eldiven al o gerekli acelesi yok da alsan iyi olur.kısacası kasmaya gerek yok kimler kimler gidiyor.
Sağol canım kardeşim, moral verdin. Şort giyemem ama :( ve onun nedenini buraya yazmaya bile utanan bi insanım... Eşofman giyerim ben olmaz mı :( öyle de yapılır demi hareketler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ne olursan olur orada hareketleri yapmasını bildiğin birine formunu kontrol etmesini sor lütfen, çok pişman olursun
Yani gelişim oluyosa eğer kendimde onu mu sorcam dostum anlamadım tam :( neden pişman olurum açıklar mısın biraz daha rica etsem

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,050
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Sağol canım kardeşim, moral verdin. Şort giyemem ama :( ve onun nedenini buraya yazmaya bile utanan bi insanım... Eşofman giyerim ben olmaz mı :( öyle de yapılır demi hareketler

Yani gelişim oluyosa eğer kendimde onu mu sorcam dostum anlamadım tam :( neden pişman olurum açıklar mısın biraz daha rica etsem
Spor salonunda malumunuz çok fazla alternatif hareketler var, bir hareketin doğru formu olmaz kişiye göre değişen bir şeydir. Eğer yaptığın hareket örneğin lat Pulldown kanat odaklı bir hareket. Bunu çalışırken kanat kasalarını hissedemezsen ya formda sıkıntı vardır ya da hissettiğin bölge kanatlarına göre daha güçsüzdür. Form kontrolünü internetten veya salondaki antrenör veya bilgili olduğunu düşündüğün insanlara sor.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Ahmet Sevinç

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,050
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Spor salonunda malumunuz çok fazla alternatif hareketler var, bir hareketin doğru formu olmaz kişiye göre değişen bir şeydir. Eğer yaptığın hareket örneğin lat Pulldown kanat odaklı bir hareket. Bunu çalışırken kanat kasalarını hissedemezsen ya formda sıkıntı vardır ya da hissettiğin bölge kanatlarına göre daha güçsüzdür. Form kontrolünü internetten veya salondaki antrenör veya bilgili olduğunu düşündüğün insanlara sor.
Bunda çekinecek bir durum yok ben de sizin gibiydim ve şuan keşke sorsaydim diyorum. Çünkü öğrenmek çok daha kısa sürerdi

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Birol azak
Hocam millet don atletle geliyor hiç kasmana gerek yok sıradan bir şort ve t-shirt giy havlunu al ve deodorant sık yeterli , çekinmen gayet normal bende ilk başladığımda çok çekiniyordum ama bir kaç haftada alıştım hem oradaki görevlilerle hem de spor yapan diğer kişilerle arkadaş oldum. Arkadaş bulma mevzusuna gelirsek çok basit , aynı saatte gittiğin kişilerle hep karşılaşıyorsun aletlerde vs. zaman geçtikçe sohbet açılıyor.

echoes

80+ Bronze
Hi form derken hareketi doğru yapıp yapmadığımı sorucam yani, tamam çok teşekkür ederim yardımın için kardeşim, çok iyi geldi yardımlariniz bana emin olun🙏

Hocam millet don atletle geliyor hiç kasmana gerek yok sıradan bir şort ve t-shirt giy havlunu al ve deodorant sık yeterli , çekinmen gayet normal bende ilk başladığımda çok çekiniyordum ama bir kaç haftada alıştım hem oradaki görevlilerle hem de spor yapan diğer kişilerle arkadaş oldum. Arkadaş bulma mevzusuna gelirsek çok basit , aynı saatte gittiğin kişilerle hep karşılaşıyorsun aletlerde vs. zaman geçtikçe sohbet açılıyor.
Aa doğru saatlere göre aynı kişiler oluyo genelde demi :) tamam bunu bilmek de rahatlattı. Şort giyemem ama eşofman alicam 1-2 tane ve tshirt giyip gitcem :( peki mesela her yeni başlayana aynı programi mi verirler yoksa bana bakıp ona göre mi verirler :(

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
990
İsim
Mustafa
Merhaba arkadaşlar, dediğim gibi spor salonuna bile gidip sormaya utanan, çekinen bir insanım, hiçbir fikrim yok ama disiplinli ve kararlı bir insanimdir. 180 boyunda 68 kilo civarlarinda 25-30 yaş arası biriyim. Fiziğimin kötü olmadığına inanıyorum aslında ama spora gidip kol, bacak, sırt gibi kaslarimi geliştirmek, daha şekilli ve düzgün bir vücuda sahip olup daha özgüvenli birisi olmak istiyorum :( ama mesela o kadar utangacim ki... Spor salonunda ne giyeceğimi düşünüyorum daha şimdiden gitsem bile, doğru düzgün giyecek şeylerim yok, rezil olurum diye çekiniyorum... Ya da oraya kötü vücudumla gidip böyle sormak, bi şeyler yapmaya çalışmak filan o kadar korkunç geliyo ki... Ya da mesela spor aletlerini hiç bilmiyorum, hangisi nasıl çalışır, ne yapmam gerekir filan. Bunları yenebilsem çalışıyo olmama rağmen bütün spor programima kararlilikla uyarim eminim ama nasil bir programım olacak yeni başlayacağım için onu da bilmiyorum. Çok istiyorum yani kısaca, asla bıkmadan ve birakmadan yapacağımı da biliyorum bir kere kendimi rahat hissedince ve bilinmezlikleri kafamda yok edince ama çok çekiniyorum her şeyden :(
Ben de senin gibiydim ve bu halimden yüksek dozda kurtulmamı ( kilolu biri olduğum için "80" kilomdan bile utanırdım "boy 1.80" ) sağlayan kişi Haluk Tatar dır youtube da videolar çekiyor ve bana çok yardımı oldu terapist gibi geldi izlemeni tavsiye ederim sabırla izle ve aklına yatırmaya çalış eminim senin için de bir nebze faydası olacaktır. (Örneğin ben de spor salonuna gitmek istiyorum ve ben de utanıyorum aslında ama aklıma o videolardakileri getirip kendime diyorum ki orada senden şişmanlar da spor yaptı senden çirkinler de geldi geçti dünyada senden 1 tane yok o insanlar binbir çeşit insan gördü rahat ol. Bunun çok faydası oluyor) (param olursa ilk fırsatta rahatça gideceğim xd)

Hi form derken hareketi doğru yapıp yapmadığımı sorucam yani, tamam çok teşekkür ederim yardımın için kardeşim, çok iyi geldi yardımlariniz bana emin olun🙏

Aa doğru saatlere göre aynı kişiler oluyo genelde demi :) tamam bunu bilmek de rahatlattı. Şort giyemem ama eşofman alicam 1-2 tane ve tshirt giyip gitcem :( peki mesela her yeni başlayana aynı programi mi verirler yoksa bana bakıp ona göre mi verirler :(
şort giyememe ben de çok yaşıyordum bacaklarımdaki kıllardan utanıyordum. Sayende kendimi baya geliştirdiğimi fark ettim. Haluk Tatar ın gerçekten benim üzerimde bayağı faydası olduğu kesin .d

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
ahmet

eşofman giy fark etmiyor. kişiye göre değişir.yaptıgın hareketleri youtube dan bak formu doğru yapıyomusun, yapamıyosan ağırlığı azalt düzgün yapana kadar.

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Birol azak

Genelde ilk 1 ay başlangıç antrenmanı veriliyor her yeni başlayana sonra bir antrenörden kendine özel program yaptırman gerekiyor.(macfit için konuşuyorum diğer salonları bilmiyorum)

echoes

80+ Bronze
Ben de senin gibiydim ve bu halimden yüksek dozda kurtulmamı ( kilolu biri olduğum için "80" kilomdan bile utanırdım "boy 1.80" ) sağlayan kişi Haluk Tatar dır youtube da videolar çekiyor ve bana çok yardımı oldu terapist gibi geldi izlemeni tavsiye ederim sabırla izle ve aklına yatırmaya çalış eminim senin için de bir nebze faydası olacaktır. (Örneğin ben de spor salonuna gitmek istiyorum ve ben de utanıyorum aslında ama aklıma o videolardakileri getirip kendime diyorum ki orada senden şişmanlar da spor yaptı senden çirkinler de geldi geçti dünyada senden 1 tane yok o insanlar binbir çeşit insan gördü rahat ol. Bunun çok faydası oluyor) (param olursa ilk fırsatta rahatça gideceğim xd)

şort giyememe ben de çok yaşıyordum bacaklarımdaki kıllardan utanıyordum. Sayende kendimi baya geliştirdiğimi fark ettim. Haluk Tatar ın gerçekten benim üzerimde bayağı faydası olduğu kesin .d
Şimdi nasıl giyiyosun şort peki. Ben de o yüzden giyemiyorum işte... :( Diğer yerlerim normal ama bacaklar... :( Kılları mi aliyosun yoksa utanmamaya mi başladın? Ben onu asla yapamam çünkü çok kötü gerçekten... :( Dediğin kanala baktım, söylediğin gibi "bizim" gibilerin sorunlarini anlatan videolar var gibi, daha sonra vaktim olduğunda izlicem kesin çok sağol, inşallah olur faydasi :(

Genelde ilk 1 ay başlangıç antrenmanı veriliyor her yeni başlayana sonra bir antrenörden kendine özel program yaptırman gerekiyor.(macfit için konuşuyorum diğer salonları bilmiyorum)
Tamamdır teşekkür ederim bakalim bizim burda nasıl sistem

Top Bottom