Neler Yeni

Utangaç birisi fitness/spora nasıl başlar yardım

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
671
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
just do it

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Merhaba arkadaşlar, dediğim gibi spor salonuna bile gidip sormaya utanan, çekinen bir insanım, hiçbir fikrim yok ama disiplinli ve kararlı bir insanimdir. 180 boyunda 68 kilo civarlarinda 25-30 yaş arası biriyim. Fiziğimin kötü olmadığına inanıyorum aslında ama spora gidip kol, bacak, sırt gibi kaslarimi geliştirmek, daha şekilli ve düzgün bir vücuda sahip olup daha özgüvenli birisi olmak istiyorum :( ama mesela o kadar utangacim ki... Spor salonunda ne giyeceğimi düşünüyorum daha şimdiden gitsem bile, doğru düzgün giyecek şeylerim yok, rezil olurum diye çekiniyorum... Ya da oraya kötü vücudumla gidip böyle sormak, bi şeyler yapmaya çalışmak filan o kadar korkunç geliyo ki... Ya da mesela spor aletlerini hiç bilmiyorum, hangisi nasıl çalışır, ne yapmam gerekir filan. Bunları yenebilsem çalışıyo olmama rağmen bütün spor programima kararlilikla uyarim eminim ama nasil bir programım olacak yeni başlayacağım için onu da bilmiyorum. Çok istiyorum yani kısaca, asla bıkmadan ve birakmadan yapacağımı da biliyorum bir kere kendimi rahat hissedince ve bilinmezlikleri kafamda yok edince ama çok çekiniyorum her şeyden :(
Emin olun siz spor yaparken kimse sizi izlemiyor.

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Chloe Grace Moretz
hocam şöyle basit bir şey diyim spora salonuna kendine bakmak için gidiyorsunuz herkes aynı amacla gidiyor herkes kendine bakıyor

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
CesarVialpando
Merhaba arkadaşlar, dediğim gibi spor salonuna bile gidip sormaya utanan, çekinen bir insanım, hiçbir fikrim yok ama disiplinli ve kararlı bir insanimdir. 180 boyunda 68 kilo civarlarinda 25-30 yaş arası biriyim. Fiziğimin kötü olmadığına inanıyorum aslında ama spora gidip kol, bacak, sırt gibi kaslarimi geliştirmek, daha şekilli ve düzgün bir vücuda sahip olup daha özgüvenli birisi olmak istiyorum :( ama mesela o kadar utangacim ki... Spor salonunda ne giyeceğimi düşünüyorum daha şimdiden gitsem bile, doğru düzgün giyecek şeylerim yok, rezil olurum diye çekiniyorum... Ya da oraya kötü vücudumla gidip böyle sormak, bi şeyler yapmaya çalışmak filan o kadar korkunç geliyo ki... Ya da mesela spor aletlerini hiç bilmiyorum, hangisi nasıl çalışır, ne yapmam gerekir filan. Bunları yenebilsem çalışıyo olmama rağmen bütün spor programima kararlilikla uyarim eminim ama nasil bir programım olacak yeni başlayacağım için onu da bilmiyorum. Çok istiyorum yani kısaca, asla bıkmadan ve birakmadan yapacağımı da biliyorum bir kere kendimi rahat hissedince ve bilinmezlikleri kafamda yok edince ama çok çekiniyorum her şeyden :(
Utangaçlık illetinden 15-16'lı yaşlarıma kadar çekmiş biri olarak sana birkaç önerim olacak. Öncelikle bu kadar kasılmana gerek yok, orada hiç kimse anasının karnından kaslı bir sporcu olarak çıkmadı. Bir şort veya eşofman altı, üstüne de bir tişört giyeceksin; oldu bitti. Utangaç biri için birilerine soru sormak tam bir işkencedir, bunu çok iyi bilirim. Aynı şeyleri ben de yaşadım, hatta fazlasını. Bir psikiyatriden yardım alabilirsin. Sana muhtemelen kendini daha rahat hissetmeni sağlayacak bazı ilaçlar verecektir. Böylece sen de kendini bir tık daha rahat ifade edebilirsin. Zaman geçtikçe kendindeki değişimi farkedeceksin. Ben her gün söylenirdim ve ağlardım bu illetten hiçbir zaman kurtulamayacağım diye ama inan bana geçiyor. Sormak istediğin sorular olursa ben buralardayım, yaz.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Ahmet Sevinç

echoes

80+ Bronze
7 milyar insan 7 milyar farklı görünüş demek. Kendinizden, fikrinizden, hayallerinizden ve umutlarınızdan utanmayın.
Siz insansınız, karşıdaki de insan. Ve şunu unutmayın, ne yaparsanız kendiniz için yapın. İnsan kendini geliştirebildiği kadar insandır.
harika sözler, teşekkür ederim. bunları bir de stres altındayken kendime kabul ettirebilsem :(

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Yanına bir arkadaşını alıp onla git sor, sporda hocalar gösteriyor, zamanla youtube den videolar izleyip daha detaylı ögrenirsin

Dyroi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Musa Üveys Bağcı
Abi o kadar cahil zargana insanlar var inan ki sadece bir iki gün gittikten sonra alışırsın bence cidden bunu yapamaycaksan evde kendine minin bir spor salonu kurabilirsin ayarlanabilir dumbeller ve lastikler birçok işini görecektir fiyatlarini pahalı buluyorsan hele hele İstanbul gibi bir sehirdeysen letgo gibi uygulamalarla çok uyguna bulabilirsin

echoes

80+ Bronze
Akşamları genel olarak kalabalık olur. Zaten kayıt olurken söylersin ilk defa yapacağım diye yardımcı olan salona yazılmaya çalışırsın. Youtube üzerinden doğru kaynaklardan da yararlanabilirsin.
hadi ya :( sabah gidebilsem keşke, ben de öyle isterim ama çalışıyorum :( 1 tane bildiğim salon var bizim burda zaten, o da artık yardımcı olduğu kadar diyip gitcem :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum herkes anasının karnından kaslı doğmadı. Merak etme spor salonu genelde küçümsemenin olmadığı herkesin birbirini anladığı anlayışlı bir topluluktur. Yeter ki sen başla. Hocalar yardımcı oluyor. 1 ay boyunca alışma için karma programı ile başlarsın o zaman çoğu makineyi ögrenirsin. Sonra bölge bölge çalışmaya başlarsın zamanla olacak.
eyvallah sağol kardeşlik ne güzel dedin moral oldun :) öyle yapayım ben, cesaretimi toplayıp gideyim sorayım yardımcı olurlar elbet senin gibi iyi insanlar olduğu sürece

:)

Abi o kadar cahil zargana insanlar var inan ki sadece bir iki gün gittikten sonra alışırsın bence cidden bunu yapamaycaksan evde kendine minin bir spor salonu kurabilirsin ayarlanabilir dumbeller ve lastikler birçok işini görecektir fiyatlarini pahalı buluyorsan hele hele İstanbul gibi bir sehirdeysen letgo gibi uygulamalarla çok uyguna bulabilirsin
ben de zargananın az iyisi işte :( hiç fikrim yok valla fiyatlar hakkında ama aklım her şeyden önce utanacağıma, zorlanacağıma gidiyo :( izmir'deyim inşallah çok pahalı değildir :/

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hadi ya :( sabah gidebilsem keşke, ben de öyle isterim ama çalışıyorum :( 1 tane bildiğim salon var bizim burda zaten, o da artık yardımcı olduğu kadar diyip gitcem :(
Başlangıç için fullbody programa bakabilirsin. Youtube üzerinden Bilgehan Koç içerikleri sana yardımcı olur.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,807
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
takipteyim...

Top Bottom