Neler Yeni

Utangaç birisi fitness/spora nasıl başlar yardım

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar, dediğim gibi spor salonuna bile gidip sormaya utanan, çekinen bir insanım, hiçbir fikrim yok ama disiplinli ve kararlı bir insanimdir. 180 boyunda 68 kilo civarlarinda 25-30 yaş arası biriyim. Fiziğimin kötü olmadığına inanıyorum aslında ama spora gidip kol, bacak, sırt gibi kaslarimi geliştirmek, daha şekilli ve düzgün bir vücuda sahip olup daha özgüvenli birisi olmak istiyorum :( ama mesela o kadar utangacim ki... Spor salonunda ne giyeceğimi düşünüyorum daha şimdiden gitsem bile, doğru düzgün giyecek şeylerim yok, rezil olurum diye çekiniyorum... Ya da oraya kötü vücudumla gidip böyle sormak, bi şeyler yapmaya çalışmak filan o kadar korkunç geliyo ki... Ya da mesela spor aletlerini hiç bilmiyorum, hangisi nasıl çalışır, ne yapmam gerekir filan. Bunları yenebilsem çalışıyo olmama rağmen bütün spor programima kararlilikla uyarim eminim ama nasil bir programım olacak yeni başlayacağım için onu da bilmiyorum. Çok istiyorum yani kısaca, asla bıkmadan ve birakmadan yapacağımı da biliyorum bir kere kendimi rahat hissedince ve bilinmezlikleri kafamda yok edince ama çok çekiniyorum her şeyden :(
Bizde ilk başladığımızda bilmiyorduk. Araştırarak veya sorarak öğrendik. Spor salonu ortamı çok değişik. Çok cins tiplerde var, sana yardımcı olmak isteyen insanlarda var. Başlangıçta kalabalık olmayan saatleri tercih edersin ve ben aletlerin kullanımını bilmiyorum şeklinde söylersen her spor salonu bu konuda sana yardımcı olur. Zaten başlayıp 1-2 ay gittikten sonra fikir yapın değişir ve çekinmezsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Jack Rose
İlgilendiği Kategoriler
Bilişim sistemleri, Siber Güvenlik, Network, Oyun, Bilgisayar, sunucular
Bende başlamayı düşünüyorum. Başlarken kimseyi takmamaya çalışın utanılacak hiç bir şey yok çünkü onlarda başlangıçta bizim gibiydi yanii herkes senin, benim gibi utangaç olmaya gerek yok. İyi sporlar dilerim.

echoes

80+ Bronze
Bizde ilk başladığımızda bilmiyorduk. Araştırarak veya sorarak öğrendik. Spor salonu ortamı çok değişik. Çok cins tiplerde var, sana yardımcı olmak isteyen insanlarda var. Başlangıçta kalabalık olmayan saatleri tercih edersin ve ben aletlerin kullanımını bilmiyorum şeklinde söylersen her spor salonu bu konuda sana yardımcı olur. Zaten başlayıp 1-2 ay gittikten sonra fikir yapın değişir ve çekinmezsin.
Teşekkür ederim, işten dolayi akşam saatlerinde gidebilicem sadece :( dediğiniz gibi halimden anlayıp yardımcı olurlarsa etraftaki insanları çok sorun etmeden çok çok daha kolay alışırım, inşallah korktuğum gibi olmaz :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende başlamayı düşünüyorum. Başlarken kimseyi takmamaya çalışın utanılacak hiç bir şey yok çünkü onlarda başlangıçta bizim gibiydi yanii herkes senin, benim gibi utangaç olmaya gerek yok. İyi sporlar dilerim.
İşte ben biraz değişik bi insan olduğum için... :( Teşekkürlerler can dost, sana da iyi sporlar, bana da başlangıç için cesaret ve güç 🙏

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Jack Rose
İlgilendiği Kategoriler
Bilişim sistemleri, Siber Güvenlik, Network, Oyun, Bilgisayar, sunucular
Teşekkür ederim, işten dolayi akşam saatlerinde gidebilicem sadece :( dediğiniz gibi halimden anlayıp yardımcı olurlarsa etraftaki insanları çok sorun etmeden çok çok daha kolay alışırım, inşallah korktuğum gibi olmaz :(

İşte ben biraz değişik bi insan olduğum için... :( Teşekkürlerler can dost, sana da iyi sporlar, bana da başlangıç için cesaret ve güç 🙏
Bir tavsiyem daha var eğer arkadaşınız falan varsa onlarla gidebilirsiniz birbirinize itici güç olursunuz.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
Neyden utanıyorsun kardeşim izdivaç programına mi katılıyorsun

echoes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Mehmet
7 milyar insan 7 milyar farklı görünüş demek. Kendinizden, fikrinizden, hayallerinizden ve umutlarınızdan utanmayın.
Siz insansınız, karşıdaki de insan. Ve şunu unutmayın, ne yaparsanız kendiniz için yapın. İnsan kendini geliştirebildiği kadar insandır.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Akşamları genel olarak kalabalık olur. Zaten kayıt olurken söylersin ilk defa yapacağım diye yardımcı olan salona yazılmaya çalışırsın. Youtube üzerinden doğru kaynaklardan da yararlanabilirsin.

htc.husnu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Hüsnü Turan ÇETİN
Instagram
@htc.husnu
Merhaba arkadaşlar, dediğim gibi spor salonuna bile gidip sormaya utanan, çekinen bir insanım, hiçbir fikrim yok ama disiplinli ve kararlı bir insanimdir. 180 boyunda 68 kilo civarlarinda 25-30 yaş arası biriyim. Fiziğimin kötü olmadığına inanıyorum aslında ama spora gidip kol, bacak, sırt gibi kaslarimi geliştirmek, daha şekilli ve düzgün bir vücuda sahip olup daha özgüvenli birisi olmak istiyorum :( ama mesela o kadar utangacim ki... Spor salonunda ne giyeceğimi düşünüyorum daha şimdiden gitsem bile, doğru düzgün giyecek şeylerim yok, rezil olurum diye çekiniyorum... Ya da oraya kötü vücudumla gidip böyle sormak, bi şeyler yapmaya çalışmak filan o kadar korkunç geliyo ki... Ya da mesela spor aletlerini hiç bilmiyorum, hangisi nasıl çalışır, ne yapmam gerekir filan. Bunları yenebilsem çalışıyo olmama rağmen bütün spor programima kararlilikla uyarim eminim ama nasil bir programım olacak yeni başlayacağım için onu da bilmiyorum. Çok istiyorum yani kısaca, asla bıkmadan ve birakmadan yapacağımı da biliyorum bir kere kendimi rahat hissedince ve bilinmezlikleri kafamda yok edince ama çok çekiniyorum her şeyden :(
Dostum herkes anasının karnından kaslı doğmadı. Merak etme spor salonu genelde küçümsemenin olmadığı herkesin birbirini anladığı anlayışlı bir topluluktur. Yeter ki sen başla. Hocalar yardımcı oluyor. 1 ay boyunca alışma için karma programı ile başlarsın o zaman çoğu makineyi ögrenirsin. Sonra bölge bölge çalışmaya başlarsın zamanla olacak.

Dev1ce

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Burak
Utanma git direk bişey olmaz

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
990
İsim
Mustafa
Şimdi nasıl giyiyosun şort peki. Ben de o yüzden giyemiyorum işte... :( Diğer yerlerim normal ama bacaklar... :( Kılları mi aliyosun yoksa utanmamaya mi başladın? Ben onu asla yapamam çünkü çok kötü gerçekten... :( Dediğin kanala baktım, söylediğin gibi "bizim" gibilerin sorunlarini anlatan videolar var gibi, daha sonra vaktim olduğunda izlicem kesin çok sağol, inşallah olur faydasi :(

Tamamdır teşekkür ederim bakalim bizim burda nasıl sistem
Baya her tarz giyiyorum beni seven böyle sevsin sevmeyen de suratıma bacaklarındaki kıllar çirkin diyemeyeceğine göre hem de düşünceleri çok da fifi ben biraz haluk tatar ve kendimi manipüle etme sebebim ile yoğun utancımı lise 1 de yendim hatta yendiğim an 2 kızdan çıkma teklifi falan aldım hayat garip.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Ahmet Sevinç
Top Bottom