Neler Yeni

Va Panelmi IPS Panelmi almalıyım?

Bütçe
6500
Monitör almayı düşünüyorum RTX 3070 Ti ekran kartında kullanacağım. Sizce bu monitör alınır mı? Maksimum bütçem 6500 TL. Genel olarak baktığımda 2K IPS panel bu fiyat bandında pek yok, bunu bulabildim sizce alınır mı? Dezavantajı var mıdır yoksa VA panel mi almalıyım? Genel olarak grafikli, hikayeli oyunlar oynayacağım ama cs:go'da oynarım. Bu fiyata önerebileceğiniz monitörlere de açığım.

Reindi

80+ Silver
Monitör almayı düşünüyorum RTX 3070 Ti ekran kartında kullanacağım. Sizce bu monitör alınır mı? Maksimum bütçem 6500 TL. Genel olarak baktığımda 2K IPS panel bu fiyat bandında pek yok, bunu bulabildim sizce alınır mı? Dezavantajı var mıdır yoksa VA panel mi almalıyım? Genel olarak grafikli, hikayeli oyunlar oynayacağım ama cs:go'da oynarım. Bu fiyata önerebileceğiniz monitörlere de açığım.

Kavisli seviyorsan VA düz seviyorsan İPS

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,245
İsim
Recep Can Boyacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
IPS panel almalısın.
gösterdiğim monitör alınır mı hocam sizce?
Kavisli seviyorsan VA düz seviyorsan İPS
Hocam galiba IPS panelin renkleri daha canlı oluyormuş ama hangisi oyun için daha iyi olur? oyunda fark ediyor mu iki panel arasında?
Hocam sizce alınır mı bu monitör yani dezavantajı var mıdır galiba tepki süresi 4 ms oyunda etki ediyor mu?
Şu modeli takip et en son amazonda satılıyordu 6999TL ye.
Hocam bütçemi aşıyor bu monitör normalde 6000 TL'ye almayı düşünüyordum ama 6500'e kadar yükseltebildim.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,245
İsim
Recep Can Boyacı

Hocam galiba IPS panelin renkleri daha canlı oluyormuş ama hangisi oyun için daha iyi olur? oyunda fark ediyor mu iki panel arasında?

Hocam sizce alınır mı bu monitör yani dezavantajı var mıdır galiba tepki süresi 4 ms oyunda etki ediyor mu?

Hocam bütçemi aşıyor bu monitör normalde 6000 TL'ye almayı düşünüyordum ama 6500'e kadar yükseltebildim.
İndirim bekle gösterdiğinden daha iyi attığım model.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan emre demir

Hocam bütçemi aşıyor bu monitör normalde 6000 TL'ye almayı düşünüyordum ama 6500'e kadar yükseltebildimg
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu modeli takip et en son amazonda satılıyordu 6999TL ye.
Bu monitörü kullaniyorum gayet güzel monitör fakat bi tık büyük oluyo genel olarak fps oyunlari oynuyorsan bi tık göz yoruyor

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,245
İsim
Recep Can Boyacı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu monitörü kullaniyorum gayet güzel monitör fakat bi tık büyük oluyo genel olarak fps oyunlari oynuyorsan bi tık göz yoruyor
Hocam 2k ya 27 inç yakışır zaten fps oynuyorsan profesyonel olarak 240hz full hd falan tercih etmek daha mantıklı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,021
İsim
Diyarhan
İps panel

Lakin benim ucuz yollu kullandığım va panel ucuz ips den daha iyiydi. Renkleri daha canlıydı ve siyahlar daha keskindi. Ghosting vardı sadece. (Philips 242E1GAJ ve LG 27GL63T-B)

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

Sana tavsiyem ilk önce fhd yi unut 2k o karta yakişir, ondan sonra bulabilirsen ips bulamazsan Va panel, sonra 24 veya 27 inch sana kalmış ama 24 inch öneririm gayet büyük zaten, 165 veya 144 Hz sana kalmış 144 olsa da olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,146
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom