Neler Yeni

Rehber Valorant Reyna Nasıl Oynanır? Rehber

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Öncelikle hepinize selamlar dostlar elimden geldiğince Reyna'nın nasıl bir karakter olduğunu ve rakip takıma karşı nasıl oynanması gerektiğini elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım kısa ve öz bir rehber yapmaya çalışacağım teşekkürler.

Yetenek/Skill:

Q: Sömür

Reyna'nın öldürdüğü ve Asist yaptığı düşmanlar, arkalarında 3 saniyeliğine Ruh Küreleri bırakır. O küre görüş açınızdayken Q basarsanız ve kürenin görüş açısında kalmaya devam ederseniz Reyna kısa sürede 100 can yeniler. Ulti yeteneği etkinse adamı öldürür öldürmez yada asist yapar yapmaz otomatik olarak can doldurmaya başlar.

Canınız 50 iken küreye Q basarsanız reynaya özel fazladan kalkan gelir ama bu kalkan kalıcı değil geçicidir anlaşılabilmesi için fotoğrafla anlatacağım

1 Canım var
Alıntıyı görüntüle
Adamı öldürdükten sonra Q basıyorum ve kalkan yerine mor olan 2 sayısı geldi şuan benim 100 değil 102 canım oldu ama orada ki 2 zırh yerine geçiyor o zırh yerine geçen etki OVERHEALED etkisi bitince gidiyor çektiğiniz can sizde kalıyor yani kısaca OVERHEALED etkisi bitince canınız 100 kalıyor
Alıntıyı görüntüle

E: Azlet

Reyna'nın öldürdüğü ve asist yaptığı düşmanlar arkalarında 3 saniyeliğine Ruh Küreleri bırakır. O küre görüş açınızdayken E basarsanız Reyna kısa süreliğine hasar alınmaz hale gelir ve azda olsa hızlanır. Ve bu şekilde gözükür​

Alıntıyı görüntüle

Eğer Reyna'nın ultisi açıksa Reyna bir kaç saniyeliğine saydam görünmek yerine bir kaç saniyeliğine Görünmez olur ve yine hasar alınmaz hale gelir o süre içerisinde​

Q VE E HAKKINDA NOT: Dostlar unutmayın tek adamdan tek küre düşer yani bir tane adam öldürüp aynı adama hem Q hem E kullanamazsınız tek skill kullanmanız gerekir nasıl kullanılması gerektiğini ilerde anlatacağım

C: Kem Göz

Reyna bu yeteneği duvar içlerinden atabilir attığı yerde kem göze bakan kişiler kör olur​

Sizin görüşünüz : Rakibin görüşü: Rakipler kem göze sıkarak kırabilirler
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

X: İMPARATORİÇE

İMPARATORİÇE Yetneğini kullandığınız zaman bunun belirli bir süresi vardır adam öldürdükçe bu süre yenilenir adamlara gireceğiniz zaman basmanız daha doğru olacaktır, Yeteneği kullandığınız zaman Reyna'nın Mermi sıkma hızı artar, Şarjör değiştirme hızı artar, Reyna'nın Q ve E yetenek barı sınırsız kullanımda olur, Reyna silah değiştirirken daha hızlı değiştirir, Reyna rakipleri kırmızı görmeye başlar​

Alıntıyı görüntüle

Reyna E bastığı zaman saydam görünmek yerine görünmez olur​

Reyna otomatik olarak Q'u siz basmadan kullanır ve küre görüş açınızda olmasa bile can yenilemeye devam eder​

Reyna ile uygulayabileceğiniz taktikler:

1) Ben kendi adıma konuşmam gerekirse Reyna ile fazla adam çıkabilecek bir yere bakacaksam ve çıktığım zaman 1'den fazla adam görürsem ve onlara sıkmaya başladıysam adamlara sıkmaya başladığım an E basmaya başlarım çünkü adamların beni öldürme olasılığı fazla 2 kişiyse bana sıkmaya başlarlar ve vururlar ama ben vurmaya başladığım zaman sürekli E'ye basarsam birini öldürdüğüm gibi saydam halime geçerim ve oradan uzaklaşırım, Eğer rakiplerin tek tek geleceğini düşünüyorsanız bunu yapmanız mantıksız tek tek geliyorsa Q basıp teker teker vurmayı denemek bence daha mantıklı ya da vurduktan sonra biraz bekleyip adamlar 2 3 kişi geliyorsa kürenin süresi bitmeden E basıp çıkarsınız​

2) Ulti bastığınız zaman bir adamı öldürüp E basıp önünüzde ki adamın arkasına geçip ona vurmayı deneyebilirsiniz onu da vurup E basıp sürekli pozisyon değiştirerek oynarsanız muazzam olur​

3) C: Kem Göz yeteneğini kullandıktan 1 saniye sonra rakibe bakmanız daha doğru olacaktır çünkü Kem Göz yeteneğini kullandıktan sonra silaha geçme süreniz olduğu için rakibe baktığınız zaman silahınız elinize gelene kadar rakip sizi öldürebiliyor ya da attıktan hemen sonra kör olmuyor 1 saniye sonra kör olabiliyorlar​

4) Canınız azken pusabilirsiniz neden pusmalısınız Reyna'nın Q yeteneği can dolduruyor biliyorsunuz eğer tek kaldıysanız yada takımınızda sage ya da skye yoksa bir yere pusup adam bekleyip adamı vurduktan sonra can doldurup oynayabilirsiniz​

seçim süreci sancısı nerede
lan sen reyna mı aldın lan ********* ben kitleyecektim lan ****************

Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
baki
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, bisiklet İmamlık
Tabi ki ama Omen hiç oynamıyorum onu göstermem doğru olmaz Jett'in taktiklerini yapabilirim Jett için paylaşabileceğim bir sürü taktik klip'imde var
jett de olur hangisi olursa olsun daha öğrenme aşamasındayım.

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,750
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,739
İsim
Eren Yeager
hocam rankınız ne?
Gold 2'yim şuan hocam 10 gündür full ranked giriyorum
1618990832477.png

İyi oynadığımı düşünüyorum Plat'a çıkmayı deniyorum ama yok sürekli kaybedip duruyorum iyide vuruyorum aslında.
Mesela en üstte ki maçta 2 defa bela attım ama yok yani kazanamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

jett de olur hangisi olursa olsun daha öğrenme aşamasındayım.
Jett ile ilgili bir rehber yaparım hocam aklımda bulunsun

emrew1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Emre
@xSkynel Valla Bir Reyna Main Olarak 40-11 Gittiğim Maçlar Var Ama İnstalock Yapıp 5-20 Giden Çok Kişi Var. Çok Güzel Bir Rehber Olmuş TR Sunucuları İçin :)

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,739
İsim
Eren Yeager
@xSkynel Valla Bir Reyna Main Olarak 40-11 Gittiğim Maçlar Var Ama İnstalock Yapıp 5-20 Giden Çok Kişi Var. Çok Güzel Bir Rehber Olmuş TR Sunucuları İçin :)
Eminim siz daha iyisini yapabilirsiniz hocam eksik gördüğünüz bir şey varsa söylerseniz ekleyebilirim
Yeni yeni reyna oynamaya başladım Jett mainim normalde ama Reyna daha işlevli gelmeye başladı.

Ariseks

80+ Gold
Alıntıyı görüntüle
İyi oynadığımı düşünüyorum Plat'a çıkmayı deniyorum ama yok sürekli kaybedip duruyorum iyide vuruyorum aslında.

hocam ben bronz oldum daha 1-2 gün önce aimim çok kötü değil silver arkadaşlarım gibi oynuyorum ama valorantın kitlesi zulayla aynı olduğu için takımlar çok kanser geliyor bence zula=mikrofonlu valorant oyun çok güzel ama kanser kişi çok var

JumboG4rid3s

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
ömer faruk
İlgilendiği Kategoriler
ZORT
Alıntıyı görüntüle

Gold elo öyledir çok can sıkar bataklık gibi bir yer 2 kazanırsınz 3 kaybedersiniz

emrew1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Emre
Eminim siz daha iyisini yapabilirsiniz hocam eksik gördüğünüz bir şey varsa söylerseniz ekleyebilirim
Yeni yeni reyna oynamaya başladım Jett mainim normalde ama Reyna daha işlevli gelmeye başladı.
Yok Hocam Çok Güzel Bir Rehber Olmuş Eksiksiz

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Reyna sadece kill aldığında güzel aimin varsa ultin açıkken yüksek ihtimal ile ace atıyorsun baya iyi ultisi

GarenForWin

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Üst kısmı beyaz tema ile okuyanlar kör oldu.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,739
İsim
Eren Yeager
hocam ben bronz oldum daha 1-2 gün önce aimim çok kötü değil silver arkadaşlarım gibi oynuyorum ama valorantın kitlesi zulayla aynı olduğu için takımlar çok kanser geliyor bence zula=mikrofonlu valorant oyun çok güzel ama kanser kişi çok var
Evet Gold eloda da var maalesef bugün girdiğim maçta Jett kitledi ranked maç
Adama bizimle oynamadığı için laf söyledik diye maçı sattı 12-7'den maç kaybettik 4 kişi olduğumuz için
4 Kişi olsakta yine 1 Round alırdık adam Spike'ı alıp kurdurtmuyorda
Gold elo öyledir çok can sıkar bataklık gibi bir yer 2 kazanırsınz 3 kaybedersiniz
Maalesef hocam plata çıkayım diyorum ama yok çıkamıyorum kendim mi kötüyüm aslında değilim ama olsun
Üst kısmı beyaz tema ile okuyanlar kör oldu.
Kusura bakmayın hocam Siyah tema kullandığım için :(

Top Bottom