Neler Yeni

VDSL'den Fiber'e Geçiş ve Testler!

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhabalar,

Bölgemize de dönüşüm kaynaklı yeni binalara ve bazı kısımlara fiber çekiliyordu fakat dönüşüm sırasında bizim bina yoktu ve aradığımda kapsam dışı olduğumuzu öğrendim ve sonrasında Twitter üzerinden @TTDestek @umitonaltr etiketleyerek paylaşımda bulundum. Normal şartlarda bölge müdürlüğüne gitmem gerekiyordu fakat çağımızın gereği çok saçma buldum ve bu şekilde bir iletişime geçtim.

Aynı gün tekrar iletişime geçtiler ve durumu anlattım, daha sonra yine aynı gün içerisinde binama fiber çekildi :) Bu konuda kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum fakat keşke şu işler Twitter üzerinden dönmese, biz aradığımızda da aynı ilgiyi görsek. Bina içi kablolamayla beraber çok güzel bir iş çıkardılar, kablo kanalları ile birlikte beklemiyordum bu kadarını bunun için de gelen ekibe de teşekkürler.

Mevcut VDSL paketimizi aynı şekilde Fiber'e yükselttik (50Mbps).

VDSL Test Modemi: Keenetic Omni DSL
Fiber Test Modemi: TP - Archer C5v

Keenetic modemi fiber altyapı ayarlarını yapmama ve desteklerinden destek almama rağmen internet bağlantısını kuramadı. Sistemde hala geçiş aşamasında gözüktüğüm için kullanamadığımı söyledi TT bakalım, sonrasında duruma göre güncelleyebilirim.

Sözleşmem bitene kadar devam edeceğim sonrasında yüksek ihtimal ile duruma göre başka bir firmaya geçebilirim, bunda en büyük etken fiyat olacaktır.

Kısaca neler değişti?
  • Değerlerim biraz daha iyi ve stabil hale geldi.
  • Ping değerlerimde çok ufak düşüşler meydana geldi. Bunu testlerde tam göremeseniz de ben oyun içerisinde daha net gözlemleyebiliyorum.
VDSL Test
VDSL Speedteset.png

Fiber Test

Fiber Speedtest.png

VDSL Test
VDSL Npref.png

Fiber Test

FiberNpref.png

VDSL Test
VDSL Ping Test.png

Fiber Test

Fiber Ping.png

KirliKill

80+ Silver
o ping :d kayseri'de imkansız olm oha. neyse dur nazar değmesin (tükürme efekti) güle güle kullan reis

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
50 mbps paket aldıktan sonra fiberin ne anlamı kalıyor

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o ping :d kayseri'de imkansız olm oha. neyse dur nazar değmesin (tükürme efekti) güle güle kullan reis
Teşekkürler. Havuzda olmayan 10'lu IP'ye düşürürsen modemi pingin çok ufak daha azalacaktır :) Kayseri içinde 4-5 pingen 1-2 pinge düştük. Bu yüzden IPV6 önemli gelecek için.

Bolu'daki Kablonet'li, Ankara'daki Turknet'li arkadaşlarımdan neredeyse her sunucuda daha iyi ping alıyorum TT ile. Bu firmalarda düşük gecikmede en iyisi biziz diye milleti kandırsın :)

1651008754804.png

50 mbps paket aldıktan sonra fiberin ne anlamı kalıyor
Zaten 1 senedir sözleşmem devam ediyor, paketi yeni almadım. Aktif olan paket içerisinde daha iyi altyapı geldiği için paketim ona geçirildi.

Teşekkürler. Havuzda olmayan 10'lu IP'ye düşürürsen modemi pingin çok ufak daha azalacaktır :) Kayseri içinde 4-5 pingen 1-2 pinge düştük. Bu yüzden IPV6 önemli gelecek için.

Bolu'daki Kablonet'li, Ankara'daki Turknet'li arkadaşlarımdan neredeyse her sunucuda daha iyi ping alıyorum TT ile. Bu firmalarda düşük gecikmede en iyisi biziz diye milleti kandırsın :)

Alıntıyı görüntüle

Zaten 1 senedir sözleşmem devam ediyor, paketi yeni almadım. Aktif olan paket içerisinde daha iyi altyapı geldiği için paketim ona geçirildi.
bu 10lu block bir tek bende işe yaramıyorya superonline 10 lu block havuzun içindeydim çıktım pingim arttı

Top Bottom