Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Emre Altun
işlemciye fazla işi yoksa idare edebilir ama drop konusunda şüpheliyim gene drop girebilir bakın uygun fiyatlı iyisi varsa iade edip alabilir.
44 bine daha iyisini bulamadik. En mantiklisi buydu. Iyi modeller 55 binden basliyor. Islemciyle pek isi yoo genel olarak hikayeli oyunlar

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Anladim sizce iade etmeli mi. Iade edip 4060 alsa daha da dusuk performans alacak

Yani bunun karşılaştırmasını yaptım çokta ciddi bir performans farkı olmuyor hatta nitro 16 lı 7840HS ve 4060 alırsa baya yakın performans alır mesela:

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Anlamak istemeyene lafı anlatamazsın, uğraşma kim ne alıyorsa alsın sonra gelip konu açmasınlar victus fps drop diye. Boşver usta

E peki benim aldığım puanın sebebini açıkla bende evet bu dediğin mantıklı diyim anlaşalım.

Hani dediğiniz gibi sürekli farklı olsa derimki evet stabilite sorunu var, kaç hafta önce yaptım yine 15900, şimdi 2 defa yaptım yine 15900.

E o halde stabil şekilde bu performansı veriyor.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
E peki benim aldığım puanın sebebini açıkla bende evet bu dediğin mantıklı diyim anlaşalım.

Hani dediğiniz gibi sürekli farklı olsa derimki evet stabilite sorunu var, kaç hafta önce yaptım yine 15900, şimdi 2 defa yaptım yine 15900.

E o halde stabil şekilde bu performansı veriyor.
hocam siz neden anlamamakta ısarar ediyorsunuz sizin şansınız yaver gitmiş benim gibi kişilerin gitmemiş boyuna boyuna fark yiyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
https://www.3dmark.com/spy/45062627 https://www.3dmark.com/spy/45061933 https://www.3dmark.com/spy/45062328 bakın kaç farklı test yaptım en sonunda delirip MAX hızda fanlarla girdim 6K puan aldım genede düşük.

Timespy sıkıntılı test bu arada, masaüstü sistemimde bile düzgün test etmiyor. Yani masaüstü sistemede limit var diye laf etmezsin herhalde :D.

R5 3600 ile RTX 2060 sistemde time spy da bakıyorum ekran kartı yüke binmiyor işlemci ayrı telden çalıyor.

Bu yüzden firestrike testini kullanıyorum.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Timespy sıkıntılı test bu arada, masaüstü sistemimde bile düzgün test etmiyor. Yani masaüstü sistemede limit var diye laf etmezsin herhalde :D.

R5 3600 ile RTX 2060 sistemde time spy da bakıyorum ekran kartı yüke binmiyor işlemci ayrı telden çalıyor.

Bu yüzden firestrike testini kullanıyorum.
Timespy saçmalıyor arada dereceleri göstermiyordu bende zaten bu gibi testlerde limiti anlayamazsınız her bilgisayar farklı sonuç alır limit dersiniz aynı bilgisayar daha iyi puan alır.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Toprak
Ya bu neyin tartışması ben anlayamadım. Silent kardeşimiz de işlemci watt limiti olduğunu kabul ediyor ki zaten var ama arkadaşın aldığı skor baya yakın. Ki oyunda loq da limit yiyor. Yani ekran kartı ve işlemciyi aynı anda yük altına bindir isek ikiside cinebenchde benzer skorlar alır. Loq un burdaki avantaji ekran kartı yük altında değilken işlemci tüm gücü alabiliyor e buda oyunlarda pek bi fark yaratmıyor haliyle ikiside limit yiyor. Ama render konusunda işler değişir loq nün victusu geçmesi normal çünkü daha fazla güç çekiyor. Yani sonuç olarak oyun testi pek fark olmaz fakat sadece işlemcinin yük altına girdiği zamanlarda loq öne geçer. Sözlerim bu kadar.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
hocam siz neden anlamamakta ısarar ediyorsunuz sizin şansınız yaver gitmiş benim gibi kişilerin gitmemiş boyuna boyuna fark yiyorum.

Slikon kalitesimi bu şansına işlemci iyi performans versin kötü versin.

Voltaj belli, güç limiti belli, işlemci belli, çıktığı hız belli.

Yani şansa olmaması lazım bu durum. Ben gidip 10 tane 9400F i alıp teste soksam 8000-8500 arası hepsi aynı skoru verir dimi, yada gidip R5 3600 leri aynı şekilde yapsam.

Yani limit var evet ama performansıda limite göre işlemcinin o an işlemci o limitte maksimumu veriyor.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ya bu neyin tartışması ben anlayamadım. Silent kardeşimiz de işlemci watt limiti olduğunu kabul ediyor ki zaten var ama arkadaşın aldığı skor baya yakın. Ki oyunda loq da limit yiyor. Yani ekran kartı ve işlemciyi aynı anda yük altına bindir isek ikiside cinebenchde benzer skorlar alır. Loq un burdaki avantaji ekran kartı yük altında değilken işlemci tüm gücü alabiliyor e buda oyunlarda pek bi fark yaratmıyor haliyle ikiside limit yiyor. Ama render konusunda işler değişir loq nün victusu geçmesi normal çünkü daha fazla güç çekiyor. Yani sonuç olarak oyun testi pek fark olmaz fakat sadece işlemcinin yük altına girdiği zamanlarda loq öne geçer. Sözlerim bu kadar.
ben victusun bu saçma limit konusunu herkese kanıtlayacağım kafaya koydum bu forumda birdaha adı bile geçmeyecek bu lanetin.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
ben victusun bu saçma limit konusunu herkese kanıtlayacağım kafaya koydum bu forumda birdaha adı bile geçmeyecek bu lanetin.

Takipteyim, bende bana özel bir laptop gelip gelmediğini anlamış olurum :D.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Takipteyim, bende bana özel bir laptop gelip gelmediğini anlamış olurum :D.
herkeses özel mi gönderiyolar bu cihazı daha kimleri toplayayim buraya ? isterseniz bir mühendis getireyim omen sahibi anlatsın saçma limit sistemini tabi iletişime geçerse.
Mesaj otomatik birleştirildi:

%24 throttle yemiş cihaz.

Ekler

• 2.png
    2.png
    54.5 KB · Hit: 17
  • 1.png
    1.png
    52.5 KB · Hit: 17
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    54.2 KB · Hit: 19