Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bir arkadasim bugun 13700H ve 4070 li victus 16 aldi. Sizce kotu mu yapti? Diger 4070 li laptoplar 55_60 binden basliyor. 44Bin TL ye aldı.

Yani pek iyi bir seçenek değil heleki 13700H ile 4070 kombini. Ama 44-45K bütçede 4070 laptop olarak tek seçenek o. 4060 laptoba düşmesi lazım iyi bir şey için.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
574
İsim
Emre Altun
Yani pek iyi bir seçenek değil heleki 13700H ile 4070 kombini. Ama 44-45K bütçede 4070 laptop olarak tek seçenek o. 4060 laptoba düşmesi lazım iyi bir şey için.
R7 modeli de vardi. Ancak performans olarak videolarda 13700h daha önde gozukuyordu

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Ben direk test ediyorum ya ? 15942 puan aldım attım ya buraya görseli. Ben direk öyle düz önermiyorum, son zamanlarda Lenovo Loq ve nitro 16 fiyatları uygunlaştığı için sadece onları öneriyorum.

Diğer testi yapanlara güvenemiyorum haliyle çünkü güzelce testimi yapıp değerlerimi gösterdim haliyle ben bu değerleri alabiliyorsam sağlıklı olan tüm 7840HS li victus 16 lar bu skoru almalı.

He adam gidip eco modda, balance modda yapmıştır testi o zaman düşer orasını bilemem detayları bilinmiyor.

Lenovodan iyi demiyorum victus zaten lenovo benimde tercih ediceğim olurdu aynı fiyatta olsalar, ama victusta o kadar düşük performans göstermiyor, monster casperdan beter ettiniz aleti :D.

İntel işlemcili victusları rezil orası doğru çünkü intel işlemciler böyle limitlere gelmiyor o belli, ama AMD işlemciler daha okey bu durumda.
hocam ben demi yanlış yapıyorum ? boyuna boyuna fark yiyorum daha kabul etmeyecekmisiniz bu rezil cihazı ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
R7 modeli de vardi. Ancak performans olarak videolarda 13700h daha once gozukuyordu

Stabilite konusunda R7 versiyonu biraz daha iyi olurdu. Ama genel olarak 4070 victusta pek iyi değil.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Toprak
Yanlış gördünüz galiba, Victusdaki testte 14648 puan ve lenovo cihaz 16312 puan konumdaki. Arada 1664 puan fark var nasıl görmezden geliyorsunuz :D ?. O 65 W limiti PL1 'dir. Daha PL2 PPT VE EDC Limitleride var bu cihazın. Turbo limitlemesi çok fazla cihazın tabi siz nerden biliceksinizki, düz öner geç victusu demi, neyse daha fazla yazmayacağım (y)
Cinebench skorlarıda çok değişken. Sadece buna bakarak yorum yapmak pek mantıklı değil.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
ben teste fanları tam moda sokarak giriyorum hatta çünkü geç devreye sokuyo dandik yönetim şekli yüzünden geç komut veriyor elle yönetiyorum fanları manuel yapınca dahada düşük puan alıyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
hocam ben demi yanlış yapıyorum ? boyuna boyuna fark yiyorum daha kabul etmeyecekmisiniz bu rezil cihazı ?

Sorun ne ben onu anlamıyorumki mantıklı bir sebep lazım. Sende öyle e bendede böyle, ve yine kullananlardadan da kendi çevremde şikayet görmedim.

Sende diyorsun ben benim çevreden şikayet aldım.

Ortaya karışık oldu.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
574
İsim
Emre Altun
Stabilite konusunda R7 versiyonu biraz daha iyi olurdu. Ama genel olarak 4070 victusta pek iyi değil.
Anladim sizce iade etmeli mi. Iade edip 4060 alsa daha da dusuk performans alacak

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Sorun ne ben onu anlamıyorumki mantıklı bir sebep lazım. Sende öyle e bendede böyle, ve yine kullananlardadan da kendi çevremde şikayet görmedim.

Sende diyorsun ben benim çevreden şikayet aldım.

Ortaya karışık oldu.
kullananlar bile farkında değil limit olduğundan herkes kendi malını savunma durumunda kimse kusuruma bakmasın ama @yasincaglar ve ben en dürüst incelemelerden birin yaptık.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
ben teste fanları tam moda sokarak giriyorum hatta çünkü geç devreye sokuyo dandik yönetim şekli yüzünden geç komut veriyor elle yönetiyorum fanları manuel yapınca dahada düşük puan alıyor.

Manuelde bir problem var bendede öyle daha kötü performans veriyor. Stress testlerinde fanlar pek iyi devreye girmiyor onuda çözemedim.

Oyunda mesela direk devreye giriyor, oda çok tuhaf.

Direk max fan seçip stress testi yapmak lazım, orda tuhaf bir durum var.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Anladim sizce iade etmeli mi. Iade edip 4060 alsa daha da dusuk performans alacak
işlemciye fazla işi yoksa idare edebilir ama drop konusunda şüpheliyim gene drop girebilir bakın uygun fiyatlı iyisi varsa iade edip alabilir.

NZXT

80+ Bronze
Anlamak istemeyene lafı anlatamazsın, uğraşma kim ne alıyorsa alsın sonra gelip konu açmasınlar victus fps drop diye. Boşver usta

Top Bottom