Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Emsal

80+ Silver
O farklı bir durum yaşamıyor, birçoğunda limit var zaten değerlerinizin stabil olduğunu felan sanıyorsanız yanılıyorsunuz, sizin skorunuzla başka victusların skorunun aynı olması beklenemez zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlamıyorsa sal usta, bu eleman zaten benim konumda beni yalanlamaya çalıştı o günden beri pek aldırış etmiyorum mesajlarına.
Hocam arkadaş düşman değil kötü niyetli de değil bence adamın laptopun değerleri düzgün çıkıyor
Zaten şunu söylüyor o da nitro 16 ve loq dan sonra Casper ya da mosnter a tercih edilebilir victuslar

Zıtlaştığınız pek bir şey de yok bence niçin anlaşamıyorsanız anlamadım gitti :)

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
997
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hocam arkadaş düşman değil kötü niyetli de değil bence adamın laptopun değerleri düzgün çıkıyor
Zaten şunu söylüyor o da nitro 16 ve loq dan sonra Casper ya da mosnter a tercih edilebilir victuslar

Zıtlaştığınız pek bir şey de yok bence niçin anlaşamıyorsanız anlamadım gitti :)
hocam zıtlaştığımız yok ama victuslarda ki limit probleminin büyüklüğünde anlaşamıyoruz 2.5K Fark yiyor 7640hs de de 1K fark yiyor her türlü fark yiyor.

NZXT

80+ Bronze

Arkadaşa kötü bir şey dediğim yok, sadece ısrarla limitleri yok sayarak konuşuyor sanki limitin performansa etkisi yok demeye getiriyor işi, eski rehberlerime bakın birde yaptığı yorumlara bakın anlarsınız benim kimseyle zorum yok herkes kendini bilir (y)

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Oğuz
Bu testin değerleri iyi mi? sizce
7840hs rtx 4060 victus @Ruffian @$ilent
IMG_20240224_235204.jpg

NZXT

80+ Bronze
Şu konuda zaten açıklamalı konuştum ona rağmen verdiğim bilgilerimin ve attığım sslerin ''Yalanlığı ve Yanlışlığı'' nı ileri sürdü. Israrla neyin anlamamazlığı çözemedim doğrusu. Kendi değerlerinin stabilliğini konuşuyor fakat diğer şeyleri atlıyor. Bu konudaki yorum ve düşüncelerinden sonra arkadaşı takmadım zaten, ben ve birkaç kişi bu forumda şu olayları konuşmasa insanlar ne aldığını bilceğini düşünmüyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
hocam zıtlaştığımız yok ama victuslarda ki limit probleminin büyüklüğünde anlaşamıyoruz 2.5K Fark yiyor 7640hs de de 1K fark yiyor her türlü fark yiyor.
Arkadaşa kötü bir şey dediğim yok, sadece ısrarla limitleri yok sayarak konuşuyor sanki limitin performansa etkisi yok demeye getiriyor işi, eski rehberlerime bakın birde yaptığı yorumlara bakın anlarsınız benim kimseyle zorum yok herkes kendini bilir (y)

65W limiti test esnasında görüp limit var diyorum. Ama her cinebench e soktuğumda sürekli 15900-15950 puan alıyorsa ben stabilite sorunu var demem buna.

Benim laptobum özel bir fabrikadan çıkmadı sonuçta yine aynı özellikteki victus 16 larında aynı skoru alması lazım niye farklı alıyor ben onu anlamıyorum, test yapanlarda farklı bir durum var demekki.

Birde görev yöneticisinin değerlerine güvenmemek lazım.

Bu testin değerleri iyi mi? sizce
7840hs rtx 4060 victus @Ruffian @$ilent Alıntıyı görüntüle

Evet olması gerektiği gibi güzel. Hatta biraz OC yapmışsınız ekran kartına sanırım.

.RBO.

80+ Silver
Bu pc nin en kötü özelliği kesinlikle ekranı bu yüzden 4050 yerine 3060 tercih etmek zorunda kaldım iyi ekranlı preminium aldım

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Oğuz
65W limiti test esnasında görüp limit var diyorum. Ama her cinebench e soktuğumda sürekli 15900-15950 puan alıyorsa ben stabilite sorunu var demem buna.

Benim laptobum özel bir fabrikadan çıkmadı sonuçta yine aynı özellikteki victus 16 larında aynı skoru alması lazım niye farklı alıyor ben onu anlamıyorum, test yapanlarda farklı bir durum var demekki.

Evet olması gerektiği gibi güzel. Hatta biraz OC yapmışsınız ekran kartına sanırım.
Aynen senin açtıgın konuya nazaran yapmıştım.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bu pc nin en kötü özelliği kesinlikle ekranı bu yüzden 4050 yerine 3060 tercih etmek zorunda kaldım iyi ekranlı preminium aldım

4050 yerine 3060 tercih edilir bu arada :D.

NZXT

80+ Bronze

Yanlış gördünüz galiba, Victusdaki testte 14648 puan ve lenovo cihaz 16312 puan konumdaki. Arada 1664 puan fark var nasıl görmezden geliyorsunuz :D ?. O 65 W limiti PL1 'dir. Daha PL2 PPT VE EDC Limitleride var bu cihazın. Turbo limitlemesi çok fazla cihazın tabi siz nerden biliceksinizki, düz öner geç victusu demi, neyse daha fazla yazmayacağım (y)

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Oğuz
Victusun ekranına 16.1 2k 240 hz ekran takamazmıyız?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yanlış gördünüz galiba, Victusdaki testte 14648 puan ve lenovo cihaz 16312 puan konumdaki. Arada 1664 puan fark var nasıl görmezden geliyorsunuz :D ?. O 65 W limiti PL1 'dir. Daha PL2 PPT VE EDC Limitleride var bu cihazın. Turbo limitlemesi çok fazla cihazın tabi siz nerden biliceksinizki, düz öner geç victusu demi, neyse daha fazla yazmayacağım (y)

Ben direk test ediyorum ya ? 15942 puan aldım attım ya buraya görseli. Ben direk öyle düz önermiyorum, son zamanlarda Lenovo Loq ve nitro 16 fiyatları uygunlaştığı için sadece onları öneriyorum.

Diğer testi yapanlara güvenemiyorum haliyle çünkü güzelce testimi yapıp değerlerimi gösterdim haliyle ben bu değerleri alabiliyorsam sağlıklı olan tüm 7840HS li victus 16 lar bu skoru almalı.

He adam gidip eco modda, balance modda yapmıştır testi o zaman düşer orasını bilemem detayları bilinmiyor.

Lenovodan iyi demiyorum victus zaten lenovo benimde tercih ediceğim olurdu aynı fiyatta olsalar, ama victusta o kadar düşük performans göstermiyor, monster casperdan beter ettiniz aleti :D.

İntel işlemcili victusları rezil orası doğru çünkü intel işlemciler böyle limitlere gelmiyor o belli, ama AMD işlemciler daha okey bu durumda.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Emre Altun
Bir arkadasim bugun 13700H ve 4070 li victus 16 aldi. Sizce kotu mu yapti? Diger 4070 li laptoplar 55_60 binden basliyor. 44Bin TL ye aldı.

Top Bottom