Neler Yeni

Vücut geliştirmeye nereden başlanır?

kroix11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
yasin şahin
Yaklaşık 1 aydır vücut geliştirme yapıyorum evde 2 tane 5 kiloluk dambıl ile yapıyorum ama neredeyse hiç gelişme yok ne yapmam gerek nasıl beslenmeliyim barfiks çubuğuna gerek var mı supplement kullanmalı mıyım kullanmalıysam ne kullanmalıyım şimdilik evden devam etmek istiyorum kilom fazla olduğu için tavsiyelerinizi bekliyorum
Kilom 70
Boy 170
hocam salona başlayın ilk ay doping etkisi gösterir 3-4 ay normal bi diyet ile devam edersiniz gerisi size kalmış salona başladığınızda fark ettirir
ev ile aynı klasmanda değiller, supplement işini ise bi başladıktan 2-3 ay sonra bakabilirsiniz ihtiyacınıza göre ama ben omega-3, multivit mutlaka
öneririm

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Arda Yıldırım
Sağolun hocam günde kaç ölçek kullanmalıyım peki
Ben günlük 5gr alıyordum 2 aylık kullanımdan sonra da 15 gün ara veriyordum. Bu konu üzerinde pek araştırma yapmadım başkalarından duyduğum bilgilerle kullanıma devam etmiştim. Yararını gördüm.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
hocam salona başlayın ilk ay doping etkisi gösterir 3-4 ay normal bi diyet ile devam edersiniz gerisi size kalmış salona başladığınızda fark ettirir
ev ile aynı klasmanda değiller, supplement işini ise bi başladıktan 2-3 ay sonra bakabilirsiniz ihtiyacınıza göre ama ben omega-3, multivit mutlaka
öneririm
Sporcular vitamin mı kullanıyor? Bilmiyordum sadece supplement kullanıyor sanıyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben günlük 5gr alıyordum 2 aylık kullanımdan sonra da 15 gün ara veriyordum. Bu konu üzerinde pek araştırma yapmadım başkalarından duyduğum bilgilerle kullanıma devam etmiştim. Yararını gördüm.
Sağolun hocam

kroix11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
yasin şahin
Sporcular vitamin mı kullanıyor? Bilmiyordum sadece supplement kullanıyor sanıyordum
hocam aslında vitaminler işin ana yapısı olabilir (bence) onun dışında supplement yerine beyaz et, balık, pirinc/karb kaynakları öneririm
yanı kısacası supplement ek olarak iş yapar ama whey protein asla beyaz etin yerini alamaz, vitaminleri eksik etmeyin yeşillik tüketin ödem atması için
karb protein hesaplamasını intten yapabilirsiniz, günlük tuzunuzu alın, mümkünse beslenmeyi bozmayın geri kalan ise ağırlıkların üstüne gitmeniz

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
hocam aslında vitaminler işin ana yapısı olabilir (bence) onun dışında supplement yerine beyaz et, balık, pirinc/karb kaynakları öneririm
yanı kısacası supplement ek olarak iş yapar ama whey protein asla beyaz etin yerini alamaz, vitaminleri eksik etmeyin yeşillik tüketin ödem atması için
karb protein hesaplamasını intten yapabilirsiniz, günlük tuzunuzu alın, mümkünse beslenmeyi bozmayın geri kalan ise ağırlıkların üstüne gitmeniz
Benim bu kadar bilgim yok😅 kafam çok karıştı

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,901
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Light

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Arda Yıldırım
Benim bu kadar bilgim yok😅 kafam çok karıştı
Başlangıç için bu kadar kasmaya bence gerek yok. Araştırmayla kendinize en uygun olanı seçecek olan sizsiniz. Youtube üzerinden evde veya salonda nerede istiyorsanız hepsine uygun programlar var.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,901
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Sadece vitamin supplement olsa iyi karanlık tarafa geçen çok insan var tabii ki ömründen -20 yıl yiyorlar orası ayrı

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,901
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Başlangıç için bu kadar kasmaya bence gerek yok. Araştırmayla kendinize en uygun olanı seçecek olan sizsiniz. Youtube üzerinden evde veya salonda nerede istiyorsanız hepsine uygun programlar var.
Yediğine dikkat etsin yeterli hocam ilk aylar sonra parası varsa supplement alabilir ben böyle bakıyorum özellikle salata hazırlayıp pancar tüket ağırlık arttırmana güzel etkisi oluyor yaklaşık 1 ay içerisinde db incline chest presste 12.5 kilodan 17.5 kiloya çıktım (2 set tükeniş yapıyorum orası ayrı biraz) ocak sonu şubat başı vitaminlere başlayabilirim bende beslenmenin yanında

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Bütçe konusunda sıkıntım yok eve ekipman vs alabilirim ama kilomdan dolayı spor salonuna gitmek istemiyorum

Barfiks barı ve 7,5 kg dambıl alsam birkaç ay daha evden devam etsem nasıl olur
Dostum salonlarda öyle insanlar gördüm ki senin kilonun yanında yani...
O insanlar o iradeye sahip olup o salona gelmekten çekinmiyorlarsa sen de çekinmeyeceksin. Kilolusuyla, zayıfıyla biz salonda biriz. Ben de obezlikten geliyorum, anksiyetemi aşamasaydım belkide hala öyle kalacaktım. Senin için en iyi karar spor salonuna gitmek olacaktır. Para konusundan sıkıntın olmasa bile ben sana supplament önermiyorum. İlk olarak gidip güzel bir salona yazılıyorsun ondan sonra da güzel bir market alışverişi yapıp yiyip basıyorsun. Hepsi bu kadar.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Yediğine dikkat etsin yeterli hocam ilk aylar sonra parası varsa supplement alabilir ben böyle bakıyorum özellikle salata hazırlayıp pancar tüket ağırlık arttırmana güzel etkisi oluyor yaklaşık 1 ay içerisinde db incline chest presste 12.5 kilodan 17.5 kiloya çıktım (2 set tükeniş yapıyorum orası ayrı biraz) ocak sonu şubat başı vitaminlere başlayabilirim bende beslenmenin yanında
Pancar ödem yapmaz mı

Dostum salonlarda öyle insanlar gördüm ki senin kilonun yanında yani...
O insanlar o iradeye sahip olup o salona gelmekten çekinmiyorlarsa sen de çekinmeyeceksin. Kilolusuyla, zayıfıyla biz salonda biriz. Ben de obezlikten geliyorum, anksiyetemi aşamasaydım belkide hala öyle kalacaktım. Senin için en iyi karar spor salonuna gitmek olacaktır. Para konusundan sıkıntın olmasa bile ben sana supplament önermiyorum. İlk olarak gidip güzel bir salona yazılıyorsun ondan sonra da güzel bir market alışverişi yapıp yiyip basıyorsun. Hepsi bu kadar.
Sağolun bende sizin dediğiniz gibi düşünüyorum supplement kullanmaya 2-3 ay sonra başlarım muhtemelen şimdilik beslenmeme dinlenmeme ve antrenmanlarıma dikkat etmem yeterli olur herhalde

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,447
Üyeler
154,403
Son üye
MertAliC
Top Bottom