Neler Yeni

Wd mi Seagate mi ?

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Kasadaki kabloları kontrol edin, sonrasında BİOS a girin boot bölümünde Seagate i görmüyor ise HDD sıkıntılı olabilir.
Seagate önerenler neden öneriyor diye sorumuşşun dostum, WD de Seagate te iyi markalar fakat her donanım parçasında problem olabilir. Önemli olan garantiye verildiğinde sıkıntısız sana yenisinin verilmesi. Kendim WD kullanıyordum oda kolayca bozulmuştu :).
Kablolarda hiç bir sıkıntı yok. Kolayca derken ?

Death Mark

80+ Bronze
Boot menüden HDD'in UEFI olarak gözükmüyorsa BIOS modunun legacy olup olmadığını kontrol et. Bu arada kullandığın HDD yeni değil öyle değil mi?

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
WD Black 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD1003FZEX) Fiyat = 750 tl
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk ST1000DM010 Fiyat= 300 tl

Not : Seagate'de bu hata çıkıyor
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key
Seagate derim haricisini 10 yıldır kullanıyorum :)

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kablolarda hiç bir sıkıntı yok. Kolayca derken ?

Baya, bir iki oyun yüklüydü, bir sabah kalktığımda ise oyunları açamıyordum, meğerse HDD hakkın rahmetine kavuşmuş :), bu peki demektirmi ki WD berbat hayır tabii ki de illaki arıza olur çünkü elektronik, elektronik şans işidir. Seagate çoğu internet kafe ve Server PC lerinde kullanılmakta gayet başarılı bir marka.
Mesaj otomatik birleştirildi:

10 yılı boşver kanka bu yeni çıkan harddiski :D Hata hakkında ?

Hata da demek istediği işletim sistemini görmüyorum , BİOS dan kontrol et boot menüsünü.

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Baya, bir iki oyun yüklüydü, bir sabah kalktığımda ise oyunları açamıyordum, meğerse HDD hakkın rahmetine kavuşmuş :), bu peki demektirmi ki WD berbat hayır tabii ki de illaki arıza olur çünkü elektronik, elektronik şans işidir. Seagate çoğu internet kafe ve Server PC lerinde kullanılmakta gayet başarılı bir marka.

Hata da demek istediği işletim sistemini görmüyorum , BİOS dan kontrol et boot menüsünü.
Sizlerin verdiği çözüm önerisi tüm harddiskler için geçerlidir. Seagate harddisklerin zararı rpm değerlerinde ki voltaj desteğinin az olmasıdır ayrıca, bunun eksiğinden kaynaklı olarak sistem harddiski görmüyor. Ve bu harddiski kullanan çoğu kişide saçma sapan crashlerde verilerini kurtaramamasıdır. WD Black harddisklerde ise, okuma kısmında ki kalite rpm desteğindede vardır. Sistem harddisk'i görmese bile gömülü sistemle verilerimizi çok kolay şekilde çekebiliyoruz.

T3Ke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Mehmed Said Ay
3senelik laptopdaki 500gb wd harddiskin sağlığı %10a dayandı buyüzden seagate

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Sizlerin verdiği çözüm önerisi tüm harddiskler için geçerlidir. Seagate harddisklerin zararı rpm değerlerinde ki voltaj desteğinin az olmasıdır ayrıca, bunun eksiğinden kaynaklı olarak sistem harddiski görmüyor. Ve bu harddiski kullanan çoğu kişide saçma sapan crashlerde verilerini kurtaramamasıdır. WD Black harddisklerde ise, okuma kısmında ki kalite rpm desteğindede vardır. Sistem harddisk'i görmese bile gömülü sistemle verilerimizi çok kolay şekilde çekebiliyoruz.

Peki senin dediğin Seagate modeli, WD black modeline denkmi ?, WD black üst seviye bir HDD. WD green e bakarsan mesela, çokda mükemmel değil. Bendeki bozulanda WD green di.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Barış Berkant SAYDAM
İçerisinde dosylarını saklayacaksan veyahut güvenlik sistemlerinde kullanacaksan WD Black tabii ki. Bütçen varsa wd black almalısın, WD nin prensi niteliğinde olan seridir. Ama ben içine sistem kuracağım aktif olarak kullanacağım dersen SSD alman daha mantıklıdır günümüz teknolojisinde.

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Peki senin dediğin Seagate modeli, WD black modeline denkmi ?, WD black üst seviye bir HDD. WD green e bakarsan mesela, çokda mükemmel değil. Bendeki bozulanda WD green di.
Eşit rpm değerlerini test edebilecek bir ekipmanın varsa bunu sende görebilirsin. WD Green, Blue 'da ki rpm değerleri bile seagate harddisklerininin rpm değerlerinden daha sağlıklı sonuç veriyor. Testlerine bakabilirsiniz somut bilgiler bunlar. Kişisel kullanıcı yorumları yanıltabilir. :)

İçerisinde dosylarını saklayacaksan veyahut güvenlik sistemlerinde kullanacaksan WD Black tabii ki. Bütçen varsa wd black almalısın, WD nin prensi niteliğinde olan seridir. Ama ben içine sistem kuracağım aktif olarak kullanacağım dersen SSD alman daha mantıklıdır günümüz teknolojisinde.
Kankam biliyorum. Ben grafikle uğraşan birisiyim yaptığım işlemleri güvenli birşekilde harddiske hızlıca atmak istiyorum. Çok fazla müşterim olabiliyor.

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Madem cevabı biliyorsun, niye bu konuyu açtın?

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç