Neler Yeni

Yardım Wifi'dan Uzakken İnternet Problemi

eljefe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Güneş ECER
Wifi güçlendirici deneyebilirsin. Modemden uzaklaşınca normalde hız düşmez. Sinyal düştüğü için sana öyle gelir. Uzak ve yakın olmanın tek problemi sinyal ile ilgilidir. Wifi güçlendirici ile oldukça geniş çaplı bir merkeze sinyali dağıtabilirsin. Onun haricinde ben zaten çok uzaklaşmıyorum yine de randımansız diyorsanız modeminizi değiştirin ve yeni bir modem alın derim. DipNot: Modem alacaksanız asla ve asla herhangi bir telekomunikasyon firmasının bayiliğinden almayın. Mümkün mertebede kurumsal elektronik şirketlerinden alın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
BARIŞ YILDIRIM
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Ben modemin yanından ayrılı
p öbür odaya gittiğimde hız problemi yaşıyorum bunun için adını unuttum böyle gerçek modemden alıyor internet almayan yerlere modem gibi interneti çokluyor onu mu önerirsiniz yoksa başka bir şey mi?
bence alıcı kullan bizim modem de salonda arasında 3 oda var ben de alıcı kullanıyorum hiç bir internet sorunu yaşamadım

Yet26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Efe
Wifi güçlendirici deneyebilirsin. Modemden uzaklaşınca normalde hız düşmez. Sinyal düştüğü için sana öyle gelir. Uzak ve yakın olmanın tek problemi sinyal ile ilgilidir. Wifi güçlendirici ile oldukça geniş çaplı bir merkeze sinyali dağıtabilirsin. Onun haricinde ben zaten çok uzaklaşmıyorum yine de randımansız diyorsanız modeminizi değiştirin ve yeni bir modem alın derim. DipNot: Modem alacaksanız asla ve asla herhangi bir telekomunikasyon firmasının bayiliğinden almayın. Mümkün mertebede kurumsal elektronik şirketlerinden alın.
Peki bunun için bir kablo falan gerekiyor mu? yoksa fişe takınca çalışıyor mu?

sienleun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Güney
Instagram
sienleun
Aynı hız sorununu yeni eve geçtiğimden beri bende yaşıyorum.Türk Telekom'un Tp-Link modemi.Önceden elektrik kablolarıyla geldiği için dışarıdan alıyorduk.Şimdi merkezi sistem ve oldukça kötü.Hız 24mps'ten 10mps'e kadar düştü.

eljefe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Güneş ECER
Aynı hız sorununu yeni eve geçtiğimden beri bende yaşıyorum.Türk Telekom'un Tp-Link modemi.Önceden elektrik kablolarıyla geldiği için dışarıdan alıyorduk.Şimdi merkezi sistem ve oldukça kötü.Hız 24mps'ten 10mps'e kadar düştü.
Tp link modemler aslında F/p modemleri denilebilir. O yüzden Türk telekom ayda 50bin tane bastırtıyor :LOL:. Onun dışında merkezi sistemin kontrol edilmesi lazım. Muhtemelen iletken kablolar hız düşümüne yol açıyor. Onun dışında merkezden gelen hızı müşt. hizmetlerinden kontrol etmen yeterli olabilir.

blade_umt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ümit
Hayırlı forumlar bende ASUS DSL-N16 modem var ve alt kat için ASUS RP-N12 sinyal güçlendirici var, eğer sinyal güçlendirici konumunuzu uygun yere konumlandıramazsanız üzerindeki sinyal yeşilden kırmızıya dönüyor ve geçikmeli olarak cevap alıyorsunuz wifiden çözümünü bulamadım donanımsal olduğunu düşünüyorum yeterli sinyali sağlayamadığını bunu göz ardı ederek bakabilirsiniz şahsen benim gibi katlı bir yerden sinyal almaya çalışıyorsanız drytek marka wifileri duymuştum onlara yönelmelisiniz fiyatı biraz pahalı ama ne kadar köfte o kadar ekmek :D

Not: sinyali güçlü iletebilmek için verici modemin ve dağıtıcı modeminde iyi olması gerektiğini düşünüyorum 5.0 ghz frekanslı kesinlikle tavsiye ederim (tabii ki burda etrafınızdaki bulunan diğer ağ sinyalleri de trafiği karıştırmaması için)

Yanlış bilgilerim olabilir doğrularını forumdaki ilgili arkadaşlar düzelteceklerdir.

cagriunveren

80+ Bronze
Merhaba,
Yaşadığınız şey sorun olarak nitelendirilemez. Çünkü her modemin kısıtlı bir çekim gücü vardır. Ve bu çekim gücünden uzaklaştığınız sürece alacağınız verimlilik gitgide daha da azalır. Fakat bunun çözümü, sinyal yükselticilerdir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,496
Üyeler
142,936
Son üye
Holi0
Top Bottom