Neler Yeni

Win 11 mi Win 10 mu kullanmalıyım?

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Kerim saman
Çok fazla RAM yiyor be hocam. 32GB RAM kullansam bile W10 daha iyi gibime geliyor.
Ben bu RAM olayının abartıldığını düşünüyorum. İki işletim sistemini de kullandım ( laptop kullanıyorum 10300h 1650 16gb ram )
sistem boştayken ram kullanımında neredeyse fark yok. En en kötü senaryoda ise 1gb fark oluştu ( windows10 daha iyi ). Oyunlardaki FPS
değerlerinde de gözle görülür bir fark yaşamadım. Ama hissiyat olarak Windows 10 daha hızlı gelebilir , görsel olaraksa BENCE Windows 11 daha hoş ve kullanımı daha zevkli. Ortalama ve üstü bir sisteminiz varsa Windows 11 kullanılabilir bir işletim sistemi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmetcan Alanbel
Ben şuan win 11 kullanıyorum ama win 10 a geri geçmeyi düşünüyorum win 11 win 10 kadar ayrıntılı değil kullanımı biraz zor internetim yavaş olmasa format atıp tekrardan win 10 a geçmeyi düşünüyorum ama internet kötü olduğu için biraz bekliyorum win 10 kullanıyorsan kalabilirsin ama sana kalmış

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
naber
win12 test sürümü flash belleklerle piyasaya sürüldü. win11 gerçekten rezalet bir şeydi hafif görsel ynilik dışında hiç bir fark yok aralarında hatta win11 özellikleri daraltmışlar içine etmişler resmen görev çubuğuna sağ tıkayınca menüler gelmiyor sadece görev çubuğu ayarları yazıyordu. win10da menüler geliyor hatta çoğu zaman görev yöneticisi ordan açıyorum klavyeden uğraşmayıp. win11 de sağ alttaki ses ve wifi birleştirmişler sesi tıklayınca sesi fare orta tuşu ile arttırıp azaltamıyorum illaki ses arttırma simgesinin üzerine fareyi götürmek gerekiyor. masaüstündeki kısa yolları tutup görev çubuğuna atamıyorsun kısayola sağ tık yapıp görev çubuğuna gönder tıklaman gerekiyor güncellemeyle düzeldi mi bilmiyorum bunlar. win11 bolta 3.2gb ram yiyor. win10 ise 2.4gb yiyor bence oyun için win10. fazla iyi bilgisayarı olan rami yüksek olanlar win12 beklesinler zaten çıktı yakında isoları düşer betaların

Son düzenleme:

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Kerim saman
win12 test sürümü flash belleklerle piyasaya sürüldü. win11 gerçekten rezalet bir şeydi hafif görsel ynilik dışında hiç bir fark yok aralarında hatta win11 özellikleri daraltmışlar içine etmişler resmen görev çubuğuna sağ tıkayınca menüler gelmiyor sadece görev çubuğu ayarları yazıyordu. win10da menüler geliyor hatta çoğu zaman görev yöneticisi ordan açıyorum klavyeden uğraşmayıp. win11 de ses ve wifi birleştirmişler sağ alttaki yeri ses tıklayınca ssi fare orta tuşu ile arttırıp azaltamıyorum illaki ses sarttırma simgesinin üzerine fareyi götürmek gerekiyor. kısa yolları tutup görev çubuğuna atamıyorsun kısayola sağ tık yapıp görev çubuğuna gönder tıklaman gerekiyor güncellemeyle düzeldi mi bilmiyorum bunlar. win11 bolta 3.2gb ram yiyor. win10 ise 2.4gb yiyor bence oyun için win10. fazla iyi bilgisayarı olan rami yüksek olanlar win12 beklesinler zaten çıktı yakında isoları düşer betaların
Kullandım ama bence de win10 daha iyi. Microsoft neden birini düzeltmeden diğerine koşuyor anlamıyorum. Ya da burda yaptığı hatayı anladı da onu mu düzeltmeye çalışıyor acaba ?

yakın zamanda geçtim benim hoşuma gitti. tabi bir şeye alışınca bırakmak zor oluyor o ayrı. ram değerlerinin abartıldığını düşünüyorum. ben henüz bir sıkıntıyla karşılaşmadım sadece bazı şeylerin yerini değiştirdikleri için bulmak biraz zaman alıyor alışınca gayet güzel ve kullanışlı.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Kürşat
Yakın zamanda geçtim ve iyi gözüküyor w11.

Top Bottom