Neler Yeni

Windows 10 Bilgisayara Format Atmak

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İsmail Selçuk Çınar
Twitter
ismail_selcuks
Ayarlar sıfırlama sorun çıkıyor rufus programı indiriniz.
Önceden iki defa sıfırladım sorun çıkmadı.Siz beni anlamadınız.UEFI ile sıfırlama aynı şey mi? Bunu söylemeniz yeterli olacaktır benim için.

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyorsunuz sağolun ama ortak noktada buluşamıyoruz.Ayarladan sıfırlamak ile UEFI kurmak aynı şey değil mi? UEFI olarak kurduğum zaman sürücüleri kendim yüklemem gerekecek.Buna cevap arıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum.Daha önceden UEFI ile atma deneyimim oldu.Dediğim gibi ne farkı var.Aynı şey ise direkt sıfırlayacağım.

Ayarlar sıfırlama sorun çıkıyor rufus programı indiriniz.
Ne gibi bir sorun çıkıyor? İnsanların kafasını karıştırmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Uğur
Direkt buradan indirip o inen windows programını usb ye yazdır. Ürün anahtarın varsa bunu bulan programlar var internetten bulabilirsin. Eğer Dijital ise zaten mail adresinle direkt olarak giriş yapabilirsin. Oem ise zaten bir şeye gerek yok direkt yükle. UEFİ yüklendiği zaman hız konusunda yararı oluyor diye biliyorum windows açılışını vs etkiliyor.

Son düzenleme:

Python

80+
Adamın diyorki ayarlar sıfırlama uefi geçerli olur diyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Uğur
Direkt buradan indirip o inen windows aracı ile usb ye yazdır. Ürün anahtarın varsa bunu bulan programalar var internetten bulabilirsin. Eğer Dijital ise zaten mail adresinle direkt olarak giriş yapabilirsin. Oem ise zaten bir şeye gerek yok direkt yükle. UEFİ yüklendiği zaman hız konusunda yararı oluyor diye biliyorum windows açılışını vs etkiliyor.

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Sende sorunu anlamadın baihu
Yemin ediyorum, kafa karışıklığına sebep olmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz. Adam bilgisayarını sıfırlayacak, oradan oraya atladınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Aslında ben de öyle düşünüyorum.Sürücüler hazır geliyor sonuçta ama hep uefi öneriyolar.Neden uefi?

evet oem
uefı olarak yüklersen windows logosu falan çıkmıyor pc yi açınca yani sistemini olabildiğince hızlı başlatıyor bende 3-4 gün önce uefı formatladım bendekide laptop sadece monster logosu geliyor sonra direk açılıyor sana önerim sürücülerini indirip kurmayı biliyorsan microsoftun kendi sitesinden orjinal win 10 pro x64 bit ıso indir rufus programı ile bir adet flaş diske yaz sonra temiz bir format at biosdan formatlamak çok basit youtubda öğrenirsin ama sıkıntı kısım bundan sonra başlıyor sürücülerini temiz bir şekilde indirip kurman lazım bunun için ne yapmalısın zaten ilk açıldığında windows güncelleme çoğu sürücüyü oto indirir senin bundan başka yapıcağın şey nvidianın sitesine girip manuel olarak kendi ekran kartı modelini bulup indirmek ve güncellemesini beklemek birde intel driver support programı var küçük bişey onu yükle intelin sürücülerini tarayıp oto indiriyor bunun içinde googlea intel sürücü indir falan yazsan geliyor en başta bu kadarı yeterlidir son olarak aygıt yöneticisini açıp bir sorun olup olmadığını öğrenebilirsin sarı ünlem yoksa sorunsuz yüklemişsin demektir göürntü bağdaştırıclarını kontrole dersin gene ne olur ne olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İsmail Selçuk Çınar
Twitter
ismail_selcuks
Direkt buradan indirip programla usb ye yazdır. Ürün anahtarın varsa bunu bulan programalar var internetten bulabilirsin. Eğer Dijital ise zaten mail adresinle direkt olarak giriş yapabilirsin. Oem ise zaten bir şeye gerek yok direkt yükle. UEFİ yüklendiği zaman hız konusunda yararı oluyor diye biliyorum windows açılışını vs etkiliyor.
Hocam teşekkür ederim güzel yönlendirdiniz.
uefı olarak yüklersen windows logosu falan çıkmıyor pc yi açınca yani sistemini olabildiğince hızlı başlatıyor bende 3-4 gün önce uefı formatladım bendekide laptop sadece monster logosu geliyor sonra direk açılıyor sana önerim sürücülerini indirip kurmayı biliyorsan microsoftun kendi sitesinden orjinal win 10 pro x64 bit ıso indir rufus programı ile bir adet flaş diske yaz sonra temiz bir format at biosdan formatlamak çok basit youtubda öğrenirsin ama sıkıntı kısım bundan sonra başlıyor sürücülerini temiz bir şekilde indirip kurman lazım bunun için ne yapmalısın zaten ilk açıldığında windows güncelleme çoğu sürücüyü oto indirir senin bundan başka yapıcağın şey nvidianın sitesine girip manuel olarak kendi ekran kartı modelini bulup indirmek ve güncellemesini beklemek birde Intel driver support programı var küçük bişey onu yükle intelin sürücülerini tarayıp oto indiriyor bunun içinde googlea Intel sürücü indir falan yazsan geliyor en başta bu kadarı yeterlidir son olarak aygıt yöneticisini açıp bir sorun olup olmadığını öğrenebilirsin sarı ünlem yoksa sorunsuz yüklemişsin demektir göürntü bağdaştırıclarını kontrole dersin gene ne olur ne olmaz
Size de teşekkür ederim.Açıkçası biraz tereddüt ettim.Bilgisayarımda Windows 10 Home Single Language mevcut ve OEM keye sahibim.Ayarlardan sıfırladığım zaman sürücüler hazır geliyor.Bilgisayarım eski ve ssd yok hdd var.UEFI ile kurduğum zaman sorun çıkmayacaksa eğer bu şekilde kurarım.Sürücülerden kastınız ekran kartı ve İntel dışında aygıt yöneticisinden mi güncellemem gerekecek.Açıkçası herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Hocam teşekkür ederim güzel yönlendirdiniz.

Size de teşekkür ederim.Açıkçası biraz tereddüt ettim.Bilgisayarımda Windows 10 Home Single Language mevcut ve OEM keye sahibim.Ayarlardan sıfırladığım zaman sürücüler hazır geliyor.Bilgisayarım eski ve ssd yok hdd var.UEFI ile kurduğum zaman sorun çıkmayacaksa eğer bu şekilde kurarım.Sürücülerden kastınız ekran kartı ve İntel dışında aygıt yöneticisinden mi güncellemem gerekecek.Açıkçası herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum.
sanmıyorum problem olacağını bi çok insan bu şekilde format atıyor en sağlıklı ve hızlı sistem bu sürücü kısmında zaten çoğunu windows kendisi yüklyor sol alttaki ayarlar simgesinden windows güvenlik ve güncelleştirmeler ksımından bakabilirsiniz ilk açıldığında orada bir sürü şey yüklicek onların bitmesini bekle bitince yeniden başlat sonra nvidia olayını hallet yeniden başlat sorna inteli hallet yeniden başlat bitti emin olmak istiyorsan aygıt yöneticisini açıp kontrol et diyorum görüntü bağdaştırıcılarda sarı ünlem yoksa problemsiz kurulmuştur hatta istersen görüntü bağdaştırıcılarında da sürücüleri güncelleştir otomatiği seçip bi daha arat güncel değilsede günceller benim tüm anlattıklarımı 4 gün önce yaptım tüm sürücüler programlar ve win sürümü güncel bende bendeki hastalık gibi her şeyimi güncel tutuyorum her gün kontrol ediyorum :d 4 gündür en ufak bi sorunla karşılaşmadım laptobumda

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran
uefı olarak yüklersen windows logosu falan çıkmıyor pc yi açınca yani sistemini olabildiğince hızlı başlatıyor bende 3-4 gün önce uefı formatladım bendekide laptop sadece monster logosu geliyor sonra direk açılıyor sana önerim sürücülerini indirip kurmayı biliyorsan microsoftun kendi sitesinden orjinal win 10 pro x64 bit ıso indir rufus programı ile bir adet flaş diske yaz sonra temiz bir format at biosdan formatlamak çok basit youtubda öğrenirsin ama sıkıntı kısım bundan sonra başlıyor sürücülerini temiz bir şekilde indirip kurman lazım bunun için ne yapmalısın zaten ilk açıldığında windows güncelleme çoğu sürücüyü oto indirir senin bundan başka yapıcağın şey nvidianın sitesine girip manuel olarak kendi ekran kartı modelini bulup indirmek ve güncellemesini beklemek birde Intel driver support programı var küçük bişey onu yükle intelin sürücülerini tarayıp oto indiriyor bunun içinde googlea Intel sürücü indir falan yazsan geliyor en başta bu kadarı yeterlidir son olarak aygıt yöneticisini açıp bir sorun olup olmadığını öğrenebilirsin sarı ünlem yoksa sorunsuz yüklemişsin demektir göürntü bağdaştırıclarını kontrole dersin gene ne olur ne olmaz
Benimkide UEFI GPT biçimde kurulu peki bende neden Windows logosu çıkıyor? Bunlar hurafe bir kere. Sadece UEFI Boot Logo olduğundan çıkıyor. Windows 8 den sonra çıkan çoğu UEFI PC de var. UEFI 20. Yüzyıl teknolojisidir.(1998)

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
Benimkide UEFI GPT biçimde kurulu peki bende neden Windows logosu çıkıyor? Bunlar hurafe bir kere. Sadece UEFI Boot Logo olduğundan çıkıyor. Windows 8 den sonra çıkan çoğu UEFI PC de var. UEFI 20. Yüzyıl teknolojisidir.(1998)
evet günümüz cihazlarının tamamı böyle üretiliyor windows logosu göremiyoruz artık ama konu logoyu görüp görmek değil sistemi en hızlı başlatılması için uefı olarak kurulmasından bahsediyorum

Top Bottom