Neler Yeni

Xbox Series X vs. PlayStation 5

-°°-Aquaman-°°-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Aziz
Series X Series S kadar kötü değil ama her zaman PS5'in gersin de kalan bir konsol PS5 çözünürlük ve performans olarak her zaman eziyor ayrıca özel oyunu da yok ve yaptıkları özel oyunlar çok kötü daha kendi özel oyunlarını 900p üzerinde 30 FPS sabit çalıştıramıyorlar hadi rezalet performansı ve çöp özel oyunlarını da es geçtik diyelim Xbox zaten konsol sektöründen ayrılacak Xbox alıp Xbox'a yapacağınız yatırım kendi paranızı çöpe atmaktan başak bir şey değil 2026 sonunda Xbox üçüncü parti oyun dağıtan bir firmaya dönüşmek istiyor yani kısaca özeti Xbox sadece oyun yapan bir firma olacak ve oyunlarını tüm platformlara getirip satarak gelirini öyle elde edecek Xbox almayı düşünen biri bunları bilerek alsın zaten gerisi beni zerre ilgilendirmiyor kendisinin kişisel tercihi.
Zaten hesaba baktimda gamepass yillik 2.4k 2.5k falan ps plus 2.7k 200 lira fazla verip te ps kalitesi daha mantıklı geldi

azzzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Asiz
Series X Series S kadar kötü değil ama her zaman PS5'in gersin de kalan bir konsol PS5 çözünürlük ve performans olarak her zaman eziyor ayrıca özel oyunu da yok ve yaptıkları özel oyunlar çok kötü daha kendi özel oyunlarını 900p üzerinde 30 FPS sabit çalıştıramıyorlar hadi rezalet performansı ve çöp özel oyunlarını da es geçtik diyelim Xbox zaten konsol sektöründen ayrılacak Xbox alıp Xbox'a yapacağınız yatırım kendi paranızı çöpe atmaktan başak bir şey değil 2026 sonunda Xbox üçüncü parti oyun dağıtan bir firmaya dönüşmek istiyor yani kısaca özeti Xbox sadece oyun yapan bir firma olacak ve oyunlarını tüm platformlara getirip satarak gelirini öyle elde edecek Xbox almayı düşünen biri bunları bilerek alsın zaten gerisi beni zerre ilgilendirmiyor kendisinin kişisel tercihi.
Öyle bisey yok kim demis xbox in performansi daha kotu diye digital foundry in videolarini izleyebilirsin her oyunda xboxin ortalama cozunurlugu daha yuksek ozel oyunlara gelicek olursan ps gercekten hakkini veriyor ama performansta series x onde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle bisey yok kim demis xbox in performansi daha kotu diye digital foundry in videolarini izleyebilirsin her oyunda xboxin ortalama cozunurlugu daha yuksek ozel oyunlara gelicek olursan ps gercekten hakkini veriyor ama performansta series x onde
Dinamik cozunurluk her oyunda var spiderman 2 dede var tam 4k desteklemiyor bazi sahnerlerde dusuyor bu xboxa ozel bisey degilki ps fan boylugu yapmissin biraz bende hem xbox series x var hemde ps 5 ozel oyun disinda 3yillik game pass aldigimdan xbox kullaniyirum oyun satin alucagimda da xbox tan aliyorum daha uygun cogu eski oyun

Dinamik cozunurluk her oyunda var spiderman 2 dede var tam 4k desteklemiyor bazi sahnerlerde dusuyor bu xboxa ozel bisey degilki ps fan boylugu yapmissin biraz bende hem xbox series x var hemde ps 5 ozel oyun disinda 3yillik game pass aldigimdan xbox kullaniyirum oyun satin alucagimda da xbox tan aliyorum daha uygun cogu eski oyun
Ve unuttugunuz bisey var xbox eski oyunlarda daha iyi performans sergiliyor fps boost olsun auto hdr felan xbox 360 oyunlari var rdr 2 xboxda daha iyi (xbox one x optimize edilmis)ps de 2k xboxda 4k ve texture kalite farki doku felan daha iyi xboxta yani birini ovcem diye digerini assagilamaya gerek yok diger forumlarinizida okudum baya gommussunuz xboxi gerek yok

Ve unuttugunuz bisey var xbox eski oyunlarda daha iyi performans sergiliyor fps boost olsun auto hdr felan xbox 360 oyunlari var rdr 2 xboxda daha iyi (xbox one x optimize edilmis)ps de 2k xboxda 4k ve texture kalite farki doku felan daha iyi xboxta yani birini ovcem diye digerini assagilamaya gerek yok diger forumlarinizida okudum baya gommussunuz xboxi gerek yok
Gülerek cevap vermissiniz ama haksiz oldugumu dusunmuyorum bi arguman sunarsaniz performans konususnda sizin yazdiklariniza katilicam internette arastirmadan gordugunuz seylere hemen inaniyorsunuz buyuk ihtimalle spiderman 2 bile oynamadiniz sadece playstation aldiniz ovmeniz lazim ben ise suan spiderman 2 oynuyorum ve cok iyi oldugunu biliyorum ve ps ye hak veriyorum ama performan konusunda gommussunuz buna katilmiyorum

Son düzenleme:

yerçileği

80+ Bronze
mi box gen2 işlemci olarak iyi fakat depolaması çok kötü bir cihaz birde yazılım sorunu var gen2 son güncelleme sonrası hatalar olmaya cihazlar tamire gitmeye başladı.
next startın depolaması daha fazla ve daha hızlı değerlere sahip ayrıca hdr10 + dolbyvision var next startta

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
mi box gen2 işlemci olarak iyi fakat depolaması çok kötü bir cihaz birde yazılım sorunu var gen2 son güncelleme sonrası hatalar olmaya cihazlar tamire gitmeye başladı.
next startın depolaması daha fazla ve daha hızlı değerlere sahip ayrıca hdr10 + dolbyvision var next startta
Depolamayla zaten işim yok hocam.
HDR10 varsa oradan biraz uzak durmak lazim :D Benim tvnin markası paneli biraz dandik olduğundan HDR otomatik açılınca renkler gidiyor ekran soluklaşıyor. Mi Stick'te sorunu zar zor çözdüm HDR olmadan 4K izleyebiliyorum ama HDR her türlü patlatır beni.
TV'mde böyle bir durum olmasaydı düşünebilirdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe
Ne ağladın forumda car car car konuşuyorsun ps5 delisi olacağım diye. Bir sus be kardeşim. Fanboy'luğun bu kadarı. Xbox Series X, ps5'ten daha iyi ister kabul et ister etme. Senin fikrinle konsol alan arkadaşlar varsa üzülürüm. Hayatımda ps5'i bu kadar savunup xbox series x'i gömen bir seni gördüm başkasını görmedim. Ps5'inle boğul.

1721

80+ Bronze
ben ps5 pro bekleyeceğim. tr fiyatları abartı olursa yurt dışı alacağım

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Onur
Aslında bu tamamen senin ne oynamak istemenle alakalı bir durum gamepass oyunlar belli ve yenileri geliyor bunlar sana ok mi değil mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Efe
Senin gibi Xbotları böyle yakıyorum ya bu bana yeter hadi evine palyaço.
spanish-laughing-hysterically.gif
Hadi ulen ordan kamil, istersen 1000 sayfa yaz bu gerçeği değiştirmeyecek. Kuduruyorsun di mi xbox'ı gömemeyeceğim diye. Sus artık be kardeşim yetti toksikliğin.

Top Bottom