Neler Yeni

🔥İndirim XFX RX 6750 XT Core Gaming 12GB Ekran Kartı 12579 TL

Hydranoid

80+ Bronze

onur54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Gezer
3 serisi yerine 4 serisi ile örnek verelim artık sonuçta 4 serisini kullanan veya almayı düşünen çok kişi var.

Linkteki ekran kartını kullanıyorum aynı siteden almıştım.

6750xt ekran kartı 4060tiden ortalama 5fps fazla veriyor.

Bazı oyunlarda aynı fps
Bazı oyunlarda 4060ti 3-4 fps fazla veriyor ama çoğunlukla 6750xt daha iyi.

DLSS i katarsanız yeni oyunlarda fsr 3 oldugu için pek fark olmuyor artık.

DLSS olupta fsr 3 olmayan oyunlarda fsr 3 mod indirerek te aynı avantajı sağlayabiliyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıcak olayını düzeltebiliyorsunuz. Bende ilk aldıgımda 80 dereceye çıkmıştı ama fan ayarını yapınca düzeldi.

örnek sıcaklık 75e çıksa bile fanlar %70-80 aralığında çalışıyordu ben bunu 65 dereyece düşürüp fanı %100 ayarladıgımda sıcaklık 65 oldugunda otomatik fan %100 oluyor ve sıcaklık max 60 derece oluyordu.

Alıntıyı görüntüle
rx6750xt kullananlar fan ayarını böyle yaparsa sıcaklık 60-65 arası oynuyor.
Hocam merhaba seninki de aynı lansman modelinden sanırım. Sıcaklık, gürültü, performans konusunda yorumun nedir? Almayı düşünüyorum da artılarını eksilerini yazarsan sevinirim, eğer sıkıntılıysa 6750XT'de başka modellere yöneleceğim veya 4060Ti'ye bakacağım. Bir youtube videosu oyun testinde aynı kartın başka modelinde %70fan hızıyla 55 derece civarında geziyor sanırım sıcak çalışma durumu var?

12000₺ kadar düşmüştü. Çok sıcak çalışıyor. Magfolursunuz. Almayanlar bana dua eder.
Hocam siz bizzat mı deneyimlediniz sıcak çalıştığını? Ben de almayı düşünüyordum lansman modeliymiş çekindim

Asikral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ahmet yazıcı
rx 6800 xt lansman modelini almıştım 3 sene önce hala aktif kullanıyorum sıkıntı yok fakat AMD software dan fan ayarlarını yapmanız lazım. Max ayarlarda 83-85 dereceleri görüyordum sonra softwaredan kontrol ettiğimde fanların 85 dereceye kadar %34 hızla döndüğünü fark ettim 44 e çektim şuan 70-75 in üstüne çıkmıyor sıcaklık.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
877
İsim
Furkan Görür
Hocam merhaba seninki de aynı lansman modelinden sanırım. Sıcaklık, gürültü, performans konusunda yorumun nedir? Almayı düşünüyorum da artılarını eksilerini yazarsan sevinirim, eğer sıkıntılıysa 6750XT'de başka modellere yöneleceğim veya 4060Ti'ye bakacağım. Bir youtube videosu oyun testinde aynı kartın başka modelinde %70fan hızıyla 55 derece civarında geziyor sanırım sıcak çalışma durumu var?

Hocam siz bizzat mı deneyimlediniz sıcak çalıştığını? Ben de almayı düşünüyordum lansman modeliymiş çekindim
aynen aynı model. Performans ve gürültü de sıkıntı yok. Sıcaklık fan ayarlarını yapman lazım stok ayarda ısınabilir. Ek olarak 2K da kullanmanızı tavsiye ederim. Başaka bir durum yok

aztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Joker
Yahu kral iyi bir şey olsa şimdiye stok tüketirdi diyim sen ona göre değerlendir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
tomi makinen
Tek değilde hazır sistemle alınsa daha uyguna gelmiş olur.tek kart olarak alınır mı bilemedim.

Leuts olarak aratınca 20300 e hazır sistemli hali çıkıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,018
Üyeler
146,609
Son üye
kayahanmehmet
Top Bottom