Neler Yeni

Xiaomi Almayın! Aldırtmayın!

batuu123

80+ Bronze
dünyada son 1 xiaomi kullanan kalsa o yine ben olurum. 4 yıldır note 8 pro kullanıyorum redmiler en giriş seviyesi modeller ona rağmen hala canavar gibi hiçbir sorun yaşamıyorum yarın da gidip xiaominin diğer markası olan poconun f5 modelini alıcam fiyatına göre tüm markaları tokatlıyorlar ayrıca miui arayüzü iostan bile kaliteli ve geniş kapsamlı. beyefendinin kamerasının görüntüsü düşmüşmüş de ondan almamamız lazımmış da hadi ordan :D fotoğraf çekimleri yüzlerce etkene bağlıdır güneş açısı ışık seviyesi her şey bunu değiştirebilir elindeki telefonun güncel fiyatı bile 15k TL sen 15kya iphone 8 zor alırsın 2. el git bakalım hangisi daha iyi karsılastır? sanki bana mi 13 ultra kullanıyor gelmis laf yapıyor 300 dolarlık telefondan ne bekliyorsun daha anlamadım

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
dünyada son 1 xiaomi kullanan kalsa o yine ben olurum. 4 yıldır note 8 pro kullanıyorum redmiler en giriş seviyesi modeller ona rağmen hala canavar gibi hiçbir sorun yaşamıyorum yarın da gidip xiaominin diğer markası olan poconun f5 modelini alıcam fiyatına göre tüm markaları tokatlıyorlar ayrıca miui arayüzü iostan bile kaliteli ve geniş kapsamlı. beyefendinin kamerasının görüntüsü düşmüşmüş de ondan almamamız lazımmış da hadi ordan :D fotoğraf çekimleri yüzlerce etkene bağlıdır güneş açısı ışık seviyesi her şey bunu değiştirebilir elindeki telefonun güncel fiyatı bile 15k TL sen 15kya iphone 8 zor alırsın 2. el git bakalım hangisi daha iyi karsılastır? sanki bana mi 13 ultra kullanıyor gelmis laf yapıyor 300 dolarlık telefondan ne bekliyorsun daha anlamadım
@RevDeisDou kalk ayağa senden daha fanboyu geldi.

Average şagumi enjoyer.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ
Mi 6 dan memnun muydunuz

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Cihazda sorun yaşadın diye markayı kötülemek doğru değil. Evet MIUI sağlam bir arayüz değil hepimiz bunu bilerek alıyoruz bu cihazları. Androidlerin kronik sorunu ise yıllar geçtikçe kasar bu normaldir. Apple niye çok pahalı çünkü telefondan çok yazılıma para ödüyorsun. 6 sene geçse de telefon yağ gibi akıyor.

batuu123

80+ Bronze
Cihazda sorun yaşadın diye markayı kötülemek doğru değil. Evet MIUI sağlam bir arayüz değil hepimiz bunu bilerek alıyoruz bu cihazları. Androidlerin kronik sorunu ise yıllar geçtikçe kasar bu normaldir. Apple niye çok pahalı çünkü telefondan çok yazılıma para ödüyorsun. 6 sene geçse de telefon yağ gibi akıyor.
yağ gibi akmasının tek nedeni animasyonlar, bir uygulama açılırken bile sana 1000ms üzerinde animasyon geçişi sağlıyor, sayfa kaydırırken veya yan menüye geçerken falan da aynı şekilde 1000-2000ms arasında animasyon gösteriyor bu taktiği samsung da yapıyor bu yüzden yağ gibi akıyor zannediyorsunuz halbuki saf güç olarak xiaomi tokatlıyor ayrıca boş animasyonlar da yok tak diye açılıyor

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Yok mu şurada Şagumi savunacak birisi? Hayatımda gördüğüm en dandik firma ya. Sarjı hızlı bitiyor, güncelleme sorunu var, 2 sürümden sadece 1 tanesi kararlı, kamerası rezalet. 10 yıl önceki kameramı buldum Olympus diye o bile daha güzel çekiyor.
Mi serisi harici kornik Mi serisi olmasa zatn dünyanın en kronik markası olacak ama mi serisi kurtarıyor

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Mahir
Xiaomi nin Amiral gemisi cihazlarından başka cihaz alınmaz. Mi 9t pro kullanıyorum 2 senedir hiçbir problem yaşamadım.

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Xiaomi nin Amiral gemisi cihazlarından başka cihaz alınmaz. Mi 9t pro kullanıyorum 2 senedir hiçbir problem yaşamadım.
Doğu diyorsun Mi serisi harici Xiaomi alınmaz ben şahsen android telefon alacaksam önce Oneplus bakarım sonra mi serisi sonra Samsung S serisi

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,746
İsim
Can BOZKURT
Utanmamış fake hesap açmış

Her daim derim, markalar dostunuz değil onlarda belli politikada ilerler. Fakat her daim işin sonunda kendi çıkarlarına bakarlar. Benim kanaatimce (Bende xiaomi redmi 9T kullanıyorum) Androidde giriş - orta segment telefonlar almak pek mantıklı değil, xiaomi nin yazılımsal sorunlarını bence çektim ve muhtemelen bi daha xiaomi almam. Ama Android alırkende çok giriş-orta seviye almamaya çalışmak lazım çünkü diğer markalardada aşağı yukarı aynı durum var. Artık eskisi gibi telefonlara çok uzun destekler vermek istemiyorlar. Devir tüketim devri, devir kapitalizmin iyice kudurduğu devir :D.
Dostum ben de aynı fikirdeyim, bu saatten sonra telefon alırsam o İphone olur, hem kullanıyorsun, hem değerleniyor. Baktın model değişeceksin, yavaşladı sat üstüne koy daha iyisini al, satarken kolay elden çıkartılabilir birde.

Hala konu içeriğini anlamayanları görüyorum... Dostlar telefonu aldığımda cayır cayırdı, kamerasından da memnundum, hızından da, kağıt üzerinde bakalım snapdragon 888 işlemci 12 gb ram.. mantık olarak ve donanımsal olarak çok sağlam gözükse de asıl sıkıntımız yazılımda, xiaomi bunu size hazmettire hazmettire yapıyor, yavaş yavaş, anlamıyorsun sonra bir bakıyorsun ki tak telefon gitmiş... Dostlar bu söylediklerim boş değil, adam gitmiş mi9t almış 4bin vermiş sen o telefondan ne bekleyebilirsin ki? ben 2-2,5 senelik telefona o zamanın değerli parasıyla 15k vermişim, bir amiral gemisi, donanımsal olarak bakıldığında şu tarihte bile muazzam özelliklere sahip fakat sorunumuz YAZILIM dostlar YA-ZI-LIM...

Xiaomi sizi yeni telefona geçin diye zorluyor, telefonu ben kullanıyorum, ilk aldığımda gece odayı karanlık modda çekiyordum ulan gözümün görmediğini görüyor diyordum şimdi ki performansına bakın anlayacaksınız. BUYRUN GECE YİNE ODAMDA ÇEKTİĞİM DÜN Kİ FOTOĞRAF:

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,632
Üyeler
141,731
Son üye
yarisko
Top Bottom