Neler Yeni

Yardim Hangi ekran kartini tercih etmeliyim?

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
O konuda herkes ikiye ayrilmis durumda ne yapacagima karar veremedim . Gigabyte in bu karti icinde cok sesli falan diyolar ondan asiri kararsizim
sesli değil abartı yüksek fan hızı kullanımında fan tıkırtı sorunu oluyor ama 2 fanlılar ısınıyor zaten çok sıcak bir hava son 1 yılın en sıcak zamanındayız o kartlar yanar

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Kağan UĞURLU
Zotak şart değilse galaks a da bakabilirsiniz. World karta 6 taksit imkanı da var.

Taha1435

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Taha Yildirim
zotac alın hocam en kötü kartı undervoltlarsınız hiçbir sıkıntı olmaz boş yere 3k fazladan para vermeyin derim. alternatif olarak 7900gre bakabilirsiniz nvidia tarafında 4070 ti super ile 4070 ti arasında kalıyor
Amd tarafindan nedense cekiniyorum hocam hem hic kullanmadim hemde genel olarak kullanan arkadaslarim problemlerle karsilastilar

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
O konuda herkes ikiye ayrilmis durumda ne yapacagima karar veremedim . Gigabyte in bu karti icinde cok sesli falan diyolar ondan asiri kararsizim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hic Amd alasim yok hocam ya bi tik korkuyorum acikcasi . Nvidiaya alismisim iyice
niye yazılımdan mı korkuyorsun kendın bılırsın sadece şunu dinle eğer yazılım sıkıntıları o kadar fazla olsa neden pchocası donanımarşivi volkanoyunkuvvetleri gibi kanallar amd kartlı sistemleri daha çok çıkarıyor

Taha1435

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Taha Yildirim
Zotak şart değilse galaks a da bakabilirsiniz. World karta 6 taksit imkanı da var.
Yok hocam sart degil ikisi arasinda fark fazla mi cünkü benim kartla zotaca taksit yapabiliyorum

niye yazılımdan mı korkuyorsun kendın bılırsın sadece şunu dinle eğer yazılım sıkıntıları o kadar fazla olsa neden pchocası donanımarşivi volkanoyunkuvvetleri gibi kanallar amd kartlı sistemleri daha çok çıkarıyor
Ya bilmiyorum hocam hep duyumlardan. Acikcasi hem hic kullanmadigim icin ve Nvidia tarafindaki Rtx özellikleri beni bir tik cezbediyor

Yok hocam sart degil ikisi arasinda fark fazla mi cünkü benim kartla zotaca taksit yapabiliyorum

Ya bilmiyorum hocam hep duyumlardan. Acikcasi hem hic kullanmadigim icin ve Nvidia tarafindaki Rtx özellikleri beni bir tik cezbediyor
Amd tarafindada sanirim fsr teknolojisi varmis ama hic kullanmadigim icin korkuyorum problem yasarim diye

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
ozan başaran

hocam rt açıcam derseniz nvidia alın amd ray tracingde çok kötü ama rt açmayı düşünmüyorsanız warzone rust gibi gpu performansı isteyen rekabetçi oyunları oynuyorsanız kesinlikle 7900gre alın amdnin açık ara en f/p kartıdır kendisi.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy

rtx her kartta var amd nvidia intel ama dlss3 dersen dünyadaki oyunların %1inde yok hala çok daha performanslı olan fsr3 daha çok oyunda var duyumlar eskı kafalı rx580 kullanıcılarından merak etme ben sana çnerimi açıklamamı ypatım iyi akşamlar

Taha1435

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Taha Yildirim
Eger beni Amd tarafindaki Gpu lar hakkinda biraz aydinlatabilirseniz sevinirim fazla bir bilgim yok cünkü

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
hocam rt açıcam derseniz nvidia alın amd ray tracingde çok kötü ama rt açmayı düşünmüyorsanız warzone rust gibi gpu performansı isteyen rekabetçi oyunları oynuyorsanız kesinlikle 7900gre alın amdnin açık ara en f/p kartıdır kendisi.
7900gre fsr3 fg ile 4070 super 2kdan yüksek perfrmans veriyor

Taha1435

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Taha Yildirim
Tamamdir hocam ben birazcik düsüneyim. Genel olarak hikayeli oyunlar oynayacagim icin Nvidia düsünüyordum. Birazcik bakinacagim

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Eger beni Amd tarafindaki Gpu lar hakkinda biraz aydinlatabilirseniz sevinirim fazla bir bilgim yok cünkü
yüksek vram avantjı fsr3 fg ile dlss3den 2kat fazla fps avantajı amd tarafındaki tek sorun abartı yoğun ve ağır kullanımlara bağlı yazılım sorunları gidip 4k ultrada oyun oynamazsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız

Taha1435

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Taha Yildirim
rtx her kartta var amd nvidia intel ama dlss3 dersen dünyadaki oyunların %1inde yok hala çok daha performanslı olan fsr3 daha çok oyunda var duyumlar eskı kafalı rx580 kullanıcılarından merak etme ben sana çnerimi açıklamamı ypatım iyi akşamlar
Anliyorum hocam olabilir cünkü problem yasayanlarin dediginiz gibi eski kartlar kullaniyordu.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
ozan başaran
Tamamdir hocam ben birazcik düsüneyim. Genel olarak hikayeli oyunlar oynayacagim icin Nvidia düsünüyordum. Birazcik bakinacagim
hikayeli oyunlarda ray tracing açacaksanız nvidia alın hocam amdden görsel bir şölen beklemeyin kesinlikle amdnin en iyi kartının ray tracing performansı rtx 2000 serisi kartlardan bile kötü

Top Bottom