Neler Yeni

Yarın edebiyat sınavım var ama bişey bilmiyorum

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,136
İsim
Berk
hocanın verdiği 15 sayfa içerisinde hocanın sorabileceği tanımları, eserleri, yazarları, özellikle tarihlerle ilgili her şeyi ve isimlerin altını çiz. Sonra bu altını çizdiğin şeylerle ilgili yazıları iyice oku hocanın verdiği kağıtta. Temiz bir A4 kağıdı al ve gerekirse hocanın verdiği kağıttan/kafanda kalanlarla kendince notlar çıkar sonra bu çıkardığın notlara çalış.

Ama bundan ziyade kendine şunu sor yılda 365gün var her ayda 30 gün her günde 24 saat var. Felsefe yapmayalım ama bu zaman döngüsünde gerçekten okuldan çıktıktan sonra günü gününe hocanın işlediği konuları 1 kez üzerinden neden geçmedin, 365 gün içerisinde hiç mi boş günün yoktu. Şuan bak kafanı kaşıyorsun ne kadar zor duruma düşmüşsün kim bilir. Günde 1 saat ya 1 saat ayır tüm dersler için. İşlenen konuları oku. Geri kalan tüm vakit senin olsun.

AltDnc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Altuğ
sana ne oluyor kardeşim sana mı yazmışım bizim zamanımızda yoktu o konular dil bilgisi dersinde geçerdi soru soruyorum, sanane?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sürekli müfredat değişiyor sıkıntılıymış(y)
yine de bilmeden yorum yapmakta hatalısın seni uyardım bu konuda

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Ezberleme anlamaya çalış ezber yapınca unutuluyor bazen ve son dakikaya birakmanda olmaz gününde çalışmak gerekiyor ben liseye giderken 1 hafta öncesinden başlıyordum çalışmaya
Diğer günler yatıyordun ozaman abi 😹

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Selim Ege Aydemir
11.sınıfım Yarın felsefe ve edebiyat sınavım var. Felsefeyi yine bi şekilde geçerim ama edebiyatı hiç bilmiyorum. Dersi dinliyorum ama yok yani. Bir sürü şey var hepsini ezberlemem gerekiyor. Hoca yaklaşık 15 sayfadan oluşan bi kağıt verdi orda önemli kişiler ve eserleri var. Bunların hepsini ezberleyemem ki. Ne yapacağım nasıl çalışacağım bilmiyorum.
Kopya hazırla yada çok çalış sabahla

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Mat ve alm var salı günü Allah'tan matematiğe hergün düzenli baktım da kafam rahat edbda 10 kolay dil bilgisi intihar etmelik zaten slm çerez

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,128
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Bu arada kopya niyetiyle hazırlayınca ezberleyosun denendi

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Türk-Yabancı yazar temsilcilerini yaz bir deftere akımlara göre tabii
dil bilgisine 1 saat baksan yeterli zaten
temsilcileri ezberlesen 60'ı geçersin her sene son gün bu şekilde geçiyorum, aynı konular hep

Masked Sniper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
550
İsim
Yusuf Arda Çiftçi
Kardesim konu açmakla vakit kaybedeceğine şimdiden başlasan çok rahat yetişir

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk

.RBO.

80+ Silver
benimde lisede ilk yazılım. ilk yazılı edebiyat olmamalıydı onu boşver arapçadan daha çok korkuyorum

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
11.sınıfım Yarın felsefe ve edebiyat sınavım var. Felsefeyi yine bi şekilde geçerim ama edebiyatı hiç bilmiyorum. Dersi dinliyorum ama yok yani. Bir sürü şey var hepsini ezberlemem gerekiyor. Hoca yaklaşık 15 sayfadan oluşan bi kağıt verdi orda önemli kişiler ve eserleri var. Bunların hepsini ezberleyemem ki. Ne yapacağım nasıl çalışacağım bilmiyorum.
Eşit ağırlıksan veya sözel normal o kadarı ama sayısalsan biraz abartmışlar gibi
tavsiyem çalış ne kadar çalışırsan kar

Top Bottom