Neler Yeni

Yarın edebiyat sınavım var ama bişey bilmiyorum

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,128
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ezberleme anlamaya çalış ezber yapınca unutuluyor bazen ve son dakikaya birakmanda olmaz gününde çalışmak gerekiyor ben liseye giderken 1 hafta öncesinden başlıyordum çalışmaya

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
11.sınıfım Yarın felsefe ve edebiyat sınavım var. Felsefeyi yine bi şekilde geçerim ama edebiyatı hiç bilmiyorum. Dersi dinliyorum ama yok yani. Bir sürü şey var hepsini ezberlemem gerekiyor. Hoca yaklaşık 15 sayfadan oluşan bi kağıt verdi orda önemli kişiler ve eserleri var. Bunların hepsini ezberleyemem ki. Ne yapacağım nasıl çalışacağım bilmiyorum.
sınav test olacaksa edebiyatta çok zorlanmazsın 15 sayfayı yarına kadar sürekli oku farkında olmasan da kafana girer testte soruyu okuyunca bilinç altın oto tamamlar.
Klasik olursa bi tık daha zor olur ama yine aynı şekilde yazdıkça aklına gelir.

Golf 4 R32

80+ Silver
sınav test olacaksa edebiyatta çok zorlanmazsın 15 sayfayı yarına kadar sürekli oku farkında olmasan da kafana girer testte soruyu okuyunca bilinç altın oto tamamlar.
Klasik olursa bi tık daha zor olur ama yine aynı şekilde yazdıkça aklına gelir.
Özne yüklem konusu ve anlatım biçimleri konusu da var. Sadece onlara çalışsam kurtarır mıyım acaba. Sınav klasik değil.

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
519
İsim
Volkan
Günden güne ezberden kasıt haftalar süren bir süreç değil. 3 gün kala ezber yapmaya başlamalıydın. Edebiyatın ezber yapma kısmı kadar saçma bir olayda yok
Ezberden kasıt çalışmak zaten. Devamlı olarak okunursa okudukları kalıcı olur.

JSezar

80+ Silver
Bir şey*

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,113
İsim
Oğuz
Şimdiye kadır çalışsaydın. 1 gün kalmış, anlayabildiğin kadar çalış, zor ders değil.

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
11.sınıfım Yarın felsefe ve edebiyat sınavım var. Felsefeyi yine bi şekilde geçerim ama edebiyatı hiç bilmiyorum. Dersi dinliyorum ama yok yani. Bir sürü şey var hepsini ezberlemem gerekiyor. Hoca yaklaşık 15 sayfadan oluşan bi kağıt verdi orda önemli kişiler ve eserleri var. Bunların hepsini ezberleyemem ki. Ne yapacağım nasıl çalışacağım bilmiyorum.
Son akşam YouTube dan sınav tekrar videosu izlion 80 alıp geçion

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
yatmadan önce bak uyandığında ezberliyorsun

KnithsSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Hasan
Ya aga zaten soracakları şey cümlenin ögeleri, edebiyat toplum iliskisi yorumlama, kitaptaki yazsrlarin eserleri, bide akimlari sorar youtube dan bak yaziliya hazirliklara bise kalmaz yaparsin. Rüştü hoca ile edebiyatin sinava hazirliga bak yaparsin buyuk ihtimal 40 puan dil bilgisi 60 edebiyat sorarlar

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
Özne yüklem konusu ve anlatım biçimleri konusu da var. Sadece onlara çalışsam kurtarır mıyım acaba. Sınav klasik değil.
edebiyatta onlar ne alaka ya dil bilgisi değilmi o konular?

Chess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Tusa Usta
Bize de anlattılar ve soracaklar. Sayısal ile Sözel/Eşit ağırlık arasında sadece yazar eser eşleştirme farkı var dediler. Bizim sınavda yazarlar eserler falan çıkmayacak.

AltDnc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Altuğ
bize ders kitabından soracaklar size de öyle yaparlar muhtemelen çünkü kitaptaki müfredatın dışına çıkamazlar aç ders kitabını önce akımların özelliklerine ve temsilcilerine çalış sonra kitapta 5 yazar olması lazım hikaye ünitesinde onların önemli eserlerine ve kim olduklarına bak ondan sonra ise anlatım teknikleri ve bakış açılarına çalış burası edebiyat kısmı dil kısmında cümlenin ögeleri noktalama ve imla yazım yanlışları konularına çalış
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum liseli değilsen yorum yapma gözünü seveyim

dersin adı türk edebiyatı değil türk dili ve edebiyatı ayrıca bilmiyorsan söyleyeyim dil bilgisi her sınıfta senin karşına çıkar ve edebiyat sınavlarında genel olarak %70 edebiyat %30 dil soruluyor

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
bize ders kitabından soracaklar size de öyle yaparlar muhtemelen çünkü kitaptaki müfredatın dışına çıkamazlar aç ders kitabını önce akımların özelliklerine ve temsilcilerine çalış sonra kitapta 5 yazar olması lazım hikaye ünitesinde onların önemli eserlerine ve kim olduklarına bak ondan sonra ise anlatım teknikleri ve bakış açılarına çalış burası edebiyat kısmı dil kısmında cümlenin ögeleri noktalama ve imla yazım yanlışları konularına çalış

dostum liseli değilsen yorum yapma gözünü seveyim

dersin adı türk edebiyatı değil türk dili ve edebiyatı ayrıca bilmiyorsan söyleyeyim dil bilgisi her sınıfta senin karşına çıkar ve edebiyat sınavlarında genel olarak %70 edebiyat %30 dil soruluyor
sana ne oluyor kardeşim sana mı yazmışım bizim zamanımızda yoktu o konular dil bilgisi dersinde geçerdi soru soruyorum, sanane?

Bize de anlattılar ve soracaklar. Sayısal ile Sözel/Eşit ağırlık arasında sadece yazar eser eşleştirme farkı var dediler. Bizim sınavda yazarlar eserler falan çıkmayacak.
sürekli müfredat değişiyor sıkıntılıymış(y)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,295
Üyeler
153,693
Son üye
Caddeweb12
Top Bottom