Neler Yeni

Yarın Arapça sınavım var ve tek bir harf bile bilmiyorum

KAANT10X

80+ Bronze
Offf yine sorulan soruya verilen alakasız yapılar ideoloji savaşları bravo sevgili forum üyeleri Arapça dilini (dil bir milletin en büyük varoluş kaynağıdır ayrıca bu topraklara yüzyıllardır ilişkilerimiz olan Arapların dili)ama yine sizler sadece dini açıdan bakıp ben siyasal İslam düşmanıyım Arapçayı hiçbir işe yaramayan sadece İslam dininin Kutsal kitabının dili diyerek nidalarınızı attınız. Görüşleriniz için hepinize teşekkürler.
Bu arada ya yarın okula gitmeyin ya da gidip o düşük notu alın unutmayın korkunun ecele faydası yok şuan çalışmayın çalışsanızda muhtemelen verim oranı çok düşük kalacak aklınız iyice bulanacak stresiniz daha da artacak.
Iyi forumlar...

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
2. yabancı dil olarak
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet değil ama onların birleşimleri ızdırap
almanca vb yerine arapça mı seçildi
bu harbiden nadir bişey
sadece bu dersten kaldığını varsayarsak sınıf tekrarı vb gibi bi sorunla karşılaşmazsın
belge alamazsın o başka

atosahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Onur Şahin
bu harbiden nadir bişey
sadece bu dersten kaldığını varsayarsak sınıf tekrarı vb gibi bi sorunla karşılaşmazsın
belge alamazsın o başka
evet biliyorum zaten bizim okula isimsiz imam hatip diyorlar anadolu lisesi diye seçtik çıkan şeye bak

bu harbiden nadir bişey
belge alamazsın o başka
saçma gerçekden her dersi iyi yapıp 1 dersten kaldığım için takdir teşekkür alamayacağım

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
evet biliyorum zaten bizim okula isimsiz imam hatip diyorlar anadolu lisesi diye seçtik çıkan şeye bak

saçma gerçekden her dersi iyi yapıp 1 dersten kaldığım için takdir teşekkür alamayacağım
öyle bakma olaya
2. sınavdan 60 70 alsan hocanın gözüne girip güzel sözlü koparsan geçersin dersten
ilk sınavdan ümidini kaybetme dostum

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
bende aynı görüşteyim zorunlu olcaksa bile almanca fransızca gibi geleceği olan dillerden yapılması gerekir zorunlu arapça eğitiminin tek nedeni din zaten
Konudan bağımsız fransızca en geleceği olmayan dildir. Arapça, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Mandarince Uluslararası şirket yöneticilerin genel bilmesi gereken diller. Arapça sadece arabistanda konuşuluyor sanabilirsiniz ama dünyada yaklaşık 350 milyon insan bu dili konuşuyor.

ona bakarsan 3 milyara yakın hristiyan var madem biz kitabımızın dili diye arapça öğreniyoruz onlar neden ibranice öğrenmek yerine kitaplarını ingilizce almanca gibi dillere çeviriyor?
Çok uzun konu ama genel olarak arapçada bir kelimenin milyonlarca anlamı var ve hiçbir dil farklı bir dile tam anlamıyla geçirilemez. Zaten bu yüzden tefsirler var.

Son düzenleme:

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer
ona bakarsan 3 milyara yakın hristiyan var madem biz kitabımızın dili diye arapça öğreniyoruz onlar neden ibranice öğrenmek yerine kitaplarını ingilizce almanca gibi dillere çeviriyor?
Sen şimdi incilin orijinal dilinin İbranice olduğunu sanan birisin kardeşim bnm sna ne dememi bekliyon 😀

Araplar Türkçe öğrensin bu nasıl bir eğitim sistemi yuh artık !
Araplar niye Türkçe öğrensin arkadaş 😀 😀😀 bizim inandığımız kitap arapça en iyi anlamak için bizim öğrenmemiz gerek bi araba Türkçe niye lazm olsun faydalı bi eser yazdın da onumu okumaları lazım. İslam dünyasında ortak dil arapçadir bütün müslümanlarn bilmesi gerekir ki ortak bi şuur olsun bilirsen fazilettir bilmessen bsy demedik ama çince ne alaka ne gibi bir işime yarayabilir benm dünya da ortak dil ingilizce. Şunu desen anlarim Çinliler araplar Türkler İngilizce öğrensin eyvallah ama bi arap niye Türkçe öğrensin 😀

Raichu93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Atakan AKKUŞ
İlgilendiği Kategoriler
Age of Empires 1-2-3-4 ve Age of Mytholgy serileri.
Instagram
legendeliteteacher05
Sen şimdi incilin orijinal dilinin İbranice olduğunu sanan birisin kardeşim bnm sna ne dememi bekliyon 😀

Araplar niye Türkçe öğrensin arkadaş 😀 😀😀 bizim inandığımız kitap arapça en iyi anlamak için bizim öğrenmemiz gerek bi araba Türkçe niye lazm olsun faydalı bi eser yazdın da onumu okumaları lazım. İslam dünyasında ortak dil arapçadir bütün müslümanlarn bilmesi gerekir ki ortak bi şuur olsun bilirsen fazilettir bilmessen bsy demedik ama çince ne alaka ne gibi bir işime yarayabilir benm dünya da ortak dil ingilizce. Şunu desen anlarim Çinliler araplar Türkler İngilizce öğrensin eyvallah ama bi arap niye Türkçe öğrensin 😀
Ben niye arapça öğreniyorum onlar benim ülkemde yaşıyorsa benim dilimi konuşacak ben Türkiyede yaşıyorum Türküm Türkçe varken niye arapça konuşayım ki Senin mantığın çok yanlış o zaman Çince ya da Japonca öğrenelim onlar da kadim dil hem teknoloji konusunda araplardan daha üstün ?

Ayrıca islam dünyası dediğin yorum ve mezhep farklılığından dolayı sürekli savaş halinde neden birleşemiyor çünkü paraya ibadet ediyorlar tanrıya değil yanlış olan müslümanlardır islam değil ben Türkçe okuyup anlarım dinimi arapça değil anlayın bunu artık !!!

Son düzenleme:

.RBO.

80+ Silver
İmam Hatip ? Ankara da en iyi lise Ankara fen orda arapça falan yok?
Anadolu lisesi çevredeki en iyi denebilecek tipte bir okul

hahaahha aynı okulda okuma olasılığımız kaç pursaklar ayyıldız anadolu benim
Aga aynı sınav salonunda bile girmiş olabiliriz hangi sınıf sınav kolaydı hepsini yaptım ama kaç alacam 🤔

Son düzenleme:

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
2. yabancı dil olarak

evet değil ama onların birleşimleri ızdırap
Olm anadolu liselerinde 2. yabancı dil almanca, imamhatiplerde arapça.

Alioski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Ali
Başlık biraz abartı, cumartesiden beri çalışıyorum max 10 harf ezberledim yarın sınav var ve nasıl geçeceğim bilmiyorum puanlama sistemi hakkında da bir bilgim yok hiç bir çözüm yolu yokmu 9. sınıfım sınıfımın %90'ı önceden harfleri bildiği için hoca işlemeden geçti benim gibi birkaç kişi daha var ne yapacağız bilmiyoruz diğer notlarım oldukça iyi ama bu dersten kalmam diğer tüm dersleri yok ediyor belge bile alamıyorum. Ne yapmam lazım?
kelime sınavı olacak büyük ihtimalle bence ders kitabındaki ünite değerlendirme sorularına bak büyük ihtimalle aynısı çıkacaktır bol şans

atosahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Onur Şahin
Olm anadolu liselerinde 2. yabancı dil almanca, imamhatiplerde arapça.
bilmiyorum bizim okul anadolu lisesi olmasına rağmen arapça

Anadolu lisesi çevredeki en iyi denebilecek tipte bir okul

Aga aynı sınav salonunda bile girmiş olabiliriz hangi sınıf sınav kolaydı hepsini yaptım ama kaç alacam 🤔
bu arada benim sınav iyi geçti kolaydı baya sadece harflerin benzerliğine göre 50 üstü aldım sınıfım 9/B gelirsin :)

.RBO.

80+ Silver
bilmiyorum bizim okul anadolu lisesi olmasına rağmen arapça

bu arada benim sınav iyi geçti kolaydı baya sadece harflerin benzerliğine göre 50 üstü aldım sınıfım 9/B gelirsin :)
Furkana selam söyle o beni biliyor 😀

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
O kadarda zor bir dil değil hele ki lisedeki Arapça biraz formalite ama senin durum farklı alfabeyi bile bilmiyosan o iş zor. Kur'an-ı Kerim okumadın mı hiç? Veya Elif-ba diye hiç bakmadın mı?

Top Bottom