Neler Yeni

Yazılım için hangi laptop?

kerem0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kerem
Hayır, Pil V.B Açıdan AMD'yi Önerdim. Intel Daha Fazla W Çekiyordu yanlış hatırlamıyorsam, o yüzden daha fazla ısınıyor. Ayrıca Öyle olmasada AMD Önerim olurdu. Kaldı ki bende AMD'li versiyonunu kullanıyorum.
Deneyimlerinizi söyler misiniz?

Yazılım okumak = notepad açmak (entegre devre üzerinden yapabilirsin)
Oyun oynamak = cpu'nun canı çıkana kadar ateşler içinde bırakmak.
hani bu senaryoda yazılımı belirtmene gerek yok hocam fersah fersah ilerisi ya. Şey demek gibi oluyor "arkadaşlar ben formula 1 yarışlarına katılacağım araç lazım ama bazen garajda arabayı çalıştırıp vruum vruum ara gaz vercem durduğu yerde ne alayım"

kerem0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kerem
Yazılım okumak = notepad açmak (entegre devre üzerinden yapabilirsin)
Oyun oynamak = cpu'nun canı çıkana kadar ateşler içinde bırakmak.
hani bu senaryoda yazılımı belirtmene gerek yok hocam fersah fersah ilerisi ya. Şey demek gibi oluyor "arkadaşlar ben formula 1 yarışlarına katılacağım araç lazım ama bazen garajda arabayı çalıştırıp vruum vruum ara gaz vercem durduğu yerde ne alayım"
İleride üst düzey programlarda kullanabilirim, onun için belirttim.

İleride üst düzey programlarda kullanabilirim, onun için belirttim.
Üst seviye programlama basit olan anlamına gelir. Ne anlamda söylüyorsun "ağır" appler mi kastın ? ML dışında pek mümkün değil onları kullanman zaten ml tarzı işlemleri de localinde yapamazsın artık. Yoksa çöp adam seviyesinde kalır.

kerem0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kerem
Üst seviye programlama basit olan anlamına gelir. Ne anlamda söylüyorsun "ağır" appler mi kastın ? ML dışında pek mümkün değil onları kullanman zaten ml tarzı işlemleri de localinde yapamazsın artık. Yoksa çöp adam seviyesinde kalır.
Unreal Engine 5 vesayre.Gerçi yapacağın işin büyüklüğüne göredir unreal engine de.

Unreal Engine 5 vesayre.Gerçi yapacağın işin büyüklüğüne göredir unreal engine de.
Evet bununla oyun geliştiremezsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve belirtsen onu çok daha yararlı olur senin için çünkü ue5'in yazılım okumayla pek ilgisi yok insanlar hesaba katmaz.
şimdi de oyun oynamaktan daha büyük bir olay eklendi mesela. Oyun oynamanın da değeri kalmadı keşke ue5 geliştiriciliği deseydin hepsini kapsıyor ya :)

kerem0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kerem
Evet bununla oyun geliştiremezsin.

Ve belirtsen onu çok daha yararlı olur senin için çünkü ue5'in yazılım okumayla pek ilgisi yok insanlar hesaba katmaz.
Yazılım bölümüne yeni girdiğim için pek bir bilgim yok.Ama 7840 veya 14500hx işlemci ile çok büyük oyunlar yapılmasa da yine belirli bi noktaya kadar kaliteli oyunlar yapılabilir gibi.

Ue5 geliştiriciliği oyun oynamayıda kapsar ama, bahsettiğim şey büyük çaplı oyunları geliştirmek değil.

Yazılım bölümüne yeni girdiğim için pek bir bilgim yok.Ama 7840 veya 14500hx işlemci ile çok büyük oyunlar yapılmasa da yine belirli bi noktaya kadar kaliteli oyunlar yapılabilir gibi.

Ue5 geliştiriciliği oyun oynamayıda kapsar ama, bahsettiğim şey büyük çaplı oyunları geliştirmek değil.
Hocam oyunu kaldırması gibi düşünme örneğin 4060 ile oynanacak bir oyunu 4060 ile geliştiremezsin. Ama dediğin gibi her seviyeden oyun yapmak mümkün. Ders içeriği olara bölümün yazılım, bil müh. vb gibi bir şeyse bilgisayarının çok önemi yok orayı hesaba katmayabilirsin.

kerem0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kerem
Hocam oyunu kaldırması gibi düşünme örneğin 4060 ile oynanacak bir oyunu 4060 ile geliştiremezsin. Ama dediğin gibi her seviyeden oyun yapmak mümkün. Ders içeriği olara bölümün yazılım, bil müh. vb gibi bir şeyse bilgisayarının çok önemi yok orayı hesaba katmayabilirsin.
Bilgilerin için teşekkür ederim.

Top Bottom