Neler Yeni

Yazılım mühendisliği için tercihimi neye göre yapmalıyım ?

quel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Fırat Yılmaz
şuan 11. sınıfım ve seneye 12 olacağım. Yazılım mühendisliği düşünüyorum hangi üniversiteler iyi hangi şehirler daha iyi olur bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Romalu lakaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
687
İsim
Emre
Şuan şehir dışında okumak çok zor hangi sehirde oturuyon

raFixed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Buğra Boyacı
o zaman mecbur şehirdışında okuyacaksın
genel olarak çoğu üniversitede yazılım mühendisliği yok özel olarak
bilgisayardan da elektrik elektronikten de yazılım alanında geliştirebilirsin kendini onun dışında matematik bölümünden dahi yan dal yazılım okuyabilirsin

quel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Fırat Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o zaman mecbur şehirdışında okuyacaksın
genel olarak çoğu üniversitede yazılım mühendisliği yok özel olarak
bilgisayardan da elektrik elektronikten de yazılım alanında geliştirebilirsin kendini onun dışında matematik bölümünden dahi yan dal yazılım okuyabilirsin
Benim bildiğime göre yazılımda okuduğun üniversiteden çok şehir ve senin kendi çaban önemli. Yazılım mühendisi bi arkadaş İstanbulda olursa çok daha iyi olur demişti

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
954
İsim
Sadettin Y
tek önerim, genç profesör ve genç eğitim gorevlilerinin oldugu bir universiteye gitmen olur.

raFixed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Buğra Boyacı
Benim bildiğime göre yazılımda okuduğun üniversiteden çok şehir ve senin kendi çaban önemli. Yazılım mühendisi bi arkadaş İstanbulda olursa çok daha iyi olur demişti
ben olsam ankarada okurum ama şehirin önemi yok üniversitene bakarlar bakacak olsalar istanbulda kadir has üni var ankarada bilkent kadir has üni bilkentin tırnağı etmez

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Birçok farklı mühendisle çalıştım. İTÜ, Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent gibisini görmedim. Bu dörtlüden vazgeçme.

raFixed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Buğra Boyacı
tek önerim, genç profesör ve genç eğitim gorevlilerinin oldugu bir universiteye gitmen olur.
muğla sıtkı koçmanın akademik kadrosu çok iyi bence bilgisayar alanında göz atmanı öneririm konu sahibi arkadaşım

quel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Fırat Yılmaz
ben olsam ankarada okurum ama şehirin önemi yok üniversitene bakarlar bakacak olsalar istanbulda kadir has üni var ankarada bilkent kadir has üni bilkentin tırnağı etme
Yazılımda okuduğun okuldan çok hangi dilleri ne düzeyde bildiğin önemli o yüzden iş şansının daha çok olduğu istanbul en uygun şehir diye düşünüyorum ben

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
954
İsim
Sadettin Y
ek olarak yazilim yok diye biliyorum ama dokuz eylüle gelme

Rulep

80+ Gold
üni olarak klasik olarak itü,odtü,bilkent boğaziçi falan sen en iyi üni için ilk 5k şart diye düşünüyorum

Top Bottom