Neler Yeni

Yeni ekran kartım problemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
hasan güneş
Arkadaşlar bir hafta önce aldığım AMD Sapphire rx 6700 pulse ekran kartını ilk gün test etmek amacıyla oyuna giriş yaptığımda 200-300 fps arası 1440p-1080 cöznürlük denemesi yaptım. Daha sonra afterburner uygulaması indirdim yanlış bir ayar yaptığımı düşünüyorum ;msı afterburner ayarları bozuldu programdaki profilimi sildim sonra programı komple sildim ve baştan yükledim afterburner'ı her actıgımda core clock 2604 de takılı kaldı kayıt 1 diye 2330 mhz yaptıgım ayara basıyorum tekrar yeni acılışta 2604mhz de kalıyor eğer programı hiç açmadan oyuna girersem ekran kartı 2604 mhz de takılı kaldığı için oyunda yırtılımalar hopörlör den oyun seslerinde bozulmalar, ekran kartında garip garip sesler cıkıyor ve ekran kartı fanım hızlanıyor. Mecbur programı acıp 2330 mhz ye cekiyorum. ve bir cok oyunda 1440p 1080p ayarlarında gidip gelince fps sabit kalıyor 90-80 50 fps gibi her oyunda farklı ama istediğim performansı alamıyorum. Amd uygulamasında fabrika ayarlarına geri dön var onu yapıyorum her şey sıfırlanıyor ekran kartı düzeliyor ama afterburner uygulamasını açsam da açmasam da bir süre sonra ekran kartına müdahale ediyor. Ayrıca oyun esnasında bir süre (1 saat gibi) sonra cok garip sesler cıkıyor ekran kartı 75 işlemci 90 dereceye dayanıyor ince elektiriksel cızırtılar başlıyor bu programı yüklediğime pişman oldum kasa kısa devre yapacak diye düşünüyorum yardımlarınız bekliyorum

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    1.1 MB · Hit: 67
  • 2.jpg
    2.jpg
    122.4 KB · Hit: 62
  • 3.jpg
    3.jpg
    216.3 KB · Hit: 51
  • 4.jpg
    4.jpg
    125.5 KB · Hit: 51
  • 6.jpg
    6.jpg
    351.6 KB · Hit: 55
  • 5.jpg
    5.jpg
    354.6 KB · Hit: 43
  • 7.jpg
    7.jpg
    241 KB · Hit: 64
Son düzenleme:

Kaczynski

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Kevin Mitnick
çözümü bekliyorum merak uyandırdı konu

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
hasan güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
buda benim bencmark testim

Ekler

• 8.jpg
    8.jpg
    420.5 KB · Hit: 39

egebaranakk0

80+ Silver
Arkadaşlar bir hafta önce aldığım AMD Sapphire rx 6700 pulse ekran kartını ilk gün test etmek amacıyla oyuna giriş yaptığımda 200-300 fps arası 1440p-1080 cöznürlük denemesi yaptım. Daha sonra afterburner uygulaması indirdim yanlış bir ayar yaptığımı düşünüyorum ;msı afterburner ayarları bozuldu programdaki profilimi sildim sonra programı komple sildim ve baştan yükledim afterburner'ı her actıgımda core clock 2604 de takılı kaldı kayıt 1 diye 2330 mhz yaptıgım ayara basıyorum tekrar yeni acılışta 2604mhz de kalıyor eğer programı hiç açmadan oyuna girersem ekran kartı 2604 mhz de takılı kaldığı için oyunda yırtılımalar hoporlerden oyun seslerinde bozulmalar, ekran kartında garip garip sesler cıkıyor ve ekran kartı fanım hızlanıyor. Mecbur programı acıp 2330 mhz ye cekiyorum. ve bir cok oyunda 1440p 1080p ayarlarında gidip gelince fps sabit kalıyor 90-80 50 fps gibi her oyunda farklı ama sitediğim performansı alamıyorum. Amd uygulamasında fabrika ayarlarına geri dön var onu yapıyorum her şey sıfırlanıyor ekran kartı düzeliyor ama afterburner uygulamasını açsam da açmasamda bir süre sonra ekran kartına müdahale ediyor.Ayrıca oyun esnasında bir süre (1 saat gibi) sonra cok garip sesler cıkıyor ekran kartı 75 işlemci 90 dereceye dayanıyor ince elektiriksel cızırtılar başlıyor bu programı yüklediğime pişman oldu kasa kısa devre yapacak diye düşünüyorum yardımlarınız bekliyorum
Hocam format atsan geçicek gibi

burakdiA

80+
Bios pilini çıkartıp 5-10 dk kadar statik elektriğini boşaltmasını bekle. Böylelikle Msı Afterburner ayarları da sıfırlanmış olur. Önerim OC ayarlarını bilmiyorsan bilenden yardım al yada ekran kartını youtube'da aratıp stabil oc ayarlarını bulman olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
hasan güneş
Hocam format atsan geçicek gibi
format attım. w10 sitem geri yükleme bölümünde pc yi baştan yükledim önemli dosyalarım hariç bütün uygulamaları oyunları herşeyi sıfırladım ve tekrar uygulamarı ve oyunları indirdim.

Bios pilini çıkartıp 5-10 dk kadar statik elektriğini boşaltmasını bekle. Böylelikle Msı Afterburner ayarları da sıfırlanmış olur. Önerim OC ayarlarını bilmiyorsan bilenden yardım al yada ekran kartını youtube'da aratıp stabil oc ayarlarını bulman olur.
bios pilini cıkartma işlemini daha önce hiç yapmadım. günlerdir araştırma yapıyorum 6700 için her hangi bir oc ayar görmedim bütün videolar 6700xt için. Ben sadece afterburnerın sıfırlanmasını istiyorum o kadar

burakdiA

80+
format attım. w10 sitem geri yükleme bölümünde pc yi baştan yükledim önemli dosyalarım hariç bütün uygulamaları oyunları herşeyi sıfırladım ve tekrar uygulamarı ve oyunları indirdim.

bios pilini cıkartma işlemini daha önce hiç yapmadım. günlerdir araştırma yapıyorum 6700 için her hangi bir oc ayar görmedim bütün videolar 6700xt için. Ben sadece afterburnerın sıfırlanmasını istiyorum o kadar
Afterburner overclock ayarlarını hafızada tutan ve sürekli uygulanmasını sağlayan şey bios pili. Çıkarma işlemi çok basit istersen ona da youtube videolardan bakarak fikir edinebilirsin. 5-10 dk pili çıkararak bekleteceksin ve sonra tekrar takıp bilgisayarı başlattığında overclock ayarları gitmiş olacak. Yani basit bir kumanda pili söküp takmak gibi düşün bu işlemi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
hasan güneş
Afterburner overclock ayarlarını hafızada tutan ve sürekli uygulanmasını sağlayan şey bios pili. Çıkarma işlemi çok basit istersen ona da youtube videolardan bakarak fikir edinebilirsin. 5-10 dk pili çıkararak bekleteceksin ve sonra tekrar takıp bilgisayarı başlattığında overclock ayarları gitmiş olacak. Yani basit bir kumanda pili söküp takmak gibi düşün bu işlemi.
şimdi deneyeceğim , işlemi yapmadan önce afterburner uygulamasını silmem gerekiyormu? yada ayarlarında bir değişiklik?

burakdiA

80+
şimdi deneyeceğim , işlemi yapmadan önce afterburner uygulamasını silmem gerekiyormu? yada ayarlarında bir değişiklik?
Hayır gerekmiyor. Sadece dediğimi uygulaman yeterli. Düzelince bilgilendir lütfen :)

FauxNoir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Alp Artüz
5 dakika beklemene gerek yok öncelikle uygulamayı tamamen kaldırıp sonrasında Bios pilini çıkartıp 10-15sn kadar kasanın güç tuşuna basılı tutarsan zaten Bios fabrika ayarlarına döner.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
hasan güneş
Hayır gerekmiyor. Sadece dediğimi uygulaman yeterli. Düzelince bilgilendir lütfen :)
hiç bir şey değişmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 dakika beklemene gerek yok öncelikle uygulamayı tamamen kaldırıp sonrasında Bios pilini çıkartıp 10-15sn kadar kasanın güç tuşuna basılı tutarsan zaten Bios fabrika ayarlarına döner.
Dostum bilgisayarı kapattım,fişleri cektim bios pilini cıkarttım öyle denedim. Bios fabrika ayarlarına döndü. afterburner uygulamasını silmedim. Sen uygulamayı silmemi sonra bilgisayar çalışırken mi yapammı istiyorsun bu işlemi sonra güç tuşuna basayım?

Ekler

• 9.jpg
    9.jpg
    316.1 KB · Hit: 27

burakdiA

80+
hiç bir şey değişmedi

Dostum bilgisayarı kapattım,fişleri cektim bios pilini cıkarttım öyle denedim. Bios fabrika ayarlarına döndü. afterburner uygulamasını silmedim. Sen uygulamayı silmemi sonra bilgisayar çalışırken mi yapammı istiyorsun bu işlemi sonra güç tuşuna basayım?
Overclockla birlikte Amd Radeon ayarlarında da bilmediğin ayarları değiştirdin mi? Msi afterburner'ı silmeden de yapılıyor ama ayalardan bilgisayar her açıldığında bu ayarları uygula ibaresi aktifse tekrar yaptığın oc ayarları yüklenir. Ben bu bilgiyi eksik verdiğim için üzgünüm. Sen en temizi sil ve bios pilini tekrar çıkar tak yap.

FauxNoir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Alp Artüz
hiç bir şey değişmedi

Uygulamayı sileceksin ki ayarları gene değiştirmesin sonra da biosu dediğim yöntem ile sıfırlayacaksın fiziksel olarak daha sonra başka bir ayar yapmak istersen yaparsın

Top Bottom