Neler Yeni

yeni laptopta wifi hız sorunu

deinaxeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alptekin
Arkadaşlar merhaba. Laptopum Hp Victus 16-R1021NT. Laptopu dün sabah satın aldım akşam vakti driverleri yükleyip modeme kablo aracılığıyla bağlanıp yükledim. Kablo ile speedtest yaptığımda internet hızım olması gerektiği gibi. Modemin yanında wifi ile hızım yine olması gerektiği gibi ama mesafe arttığında Wifi ile kullanmak istediğimde speedtestten aldığım sonuçlar 1mb download / 10 mb upload. Aynı mesafeden telefonla denediğimde yine hızım olması gerektiği gibi. Neler yapabilirim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekstra olarak 2.4ghz ve 5ghz farklı farklı kullandığımda hızım yine 1mb'e düşüyor

Son düzenleme:

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Arkadaşlar merhaba. Laptopum Hp Victus 16-R1021NT. Laptopu dün sabah satın aldım akşam vakti driverleri yükleyip modeme kablo aracılığıyla bağlanıp yükledim. Kablo ile speedtest yaptığımda internet hızım olması gerektiği gibi. Modemin yanında wifi ile hızım yine olması gerektiği gibi ama mesafe arttığında Wifi ile kullanmak istediğimde speedtestten aldığım sonuçlar 1mb download / 10 mb upload. Aynı mesafeden telefonla denediğimde yine hızım olması gerektiği gibi. Neler yapabilirim ? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekstra olarak 2.4ghz ve 5ghz farklı farklı kullandığımda hızım yine 1mb'e düşüyor
biri wifi limiti koymuş modeme. Modemi komple resetle, Bir daha kimsenin aynı şeyi yapmayacağından emin olmak için modem şifresini admin admin yapma.

deinaxeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alptekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biri wifi limiti koymuş modeme. Modemi komple resetle, Bir daha kimsenin aynı şeyi yapmayacağından emin olmak için modem şifresini admin admin yapma.
modemi resetleyip tekrar denedim. hızımda bir değişiklik olmadı. kabloluda olması gereken hız, modemin yanında wifi ile aynı hızı alıyorum. başka bir konumdan wifi ile hızım yine 1mb. modemim zyxel VMG8623-T50B bu arada

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
modemi resetleyip tekrar denedim. hızımda bir değişiklik olmadı. kabloluda olması gereken hız, modemin yanında wifi ile aynı hızı alıyorum. başka bir konumdan wifi ile hızım yine 1mb. modemim zyxel VMG8623-T50B bu arada
Reset dediğim formatlamak. Üzerinde delik var oraya 10 saniye basılı tutarak

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Fix 1mb alman bir limitleyici olduğunu belli ediyor ama çözemedim. Belki modem ayarlarında bir yerde kusur vardır.

deinaxeee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alptekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sorun bende de var yakın uzak fark etmiyor ama eski bilgisayar. Bluetooth kapatıp dener misin bir de
bluetooth kapalı ve açık denedim. modemin yanında hızımda bir değişiklik olmadı. uzaklaştığımda sorun devam ediyor

draqla

80+
bluetooth kapalı ve açık denedim. modemin yanında hızımda bir değişiklik olmadı. uzaklaştığımda sorun devam ediyor
Elinde veya çevrende wifi adaptörü varsa onla dene istersen. O şekilde normalse bilgisayarın wifisinde problem vardır. Yeni aldıysan iade edersin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,081
Üyeler
150,612
Son üye
emreorhan
Top Bottom