Neler Yeni

Yeni şarkım nasıl olmuş

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu
Gerçekten mükemmel hocam ağzına sağlık :kedi:

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
İlker Mutlu Fil
Ben NS'lere önem verir bulabildiğimce (zaman ayırabildikçe) dinlerim onlarda farklı cevherler çıkabiliyor. Bunlardan birisi misal eski zamanlarda lvbel c5 , batuflex , lia shine'di. O zamanlar viewleri spotifyda +10-30 k bandındaydı belki 50- 60k sonradan patladılar. Şu an her şarkısını açar dinler miyim? No dinlemem denk gelirse dinleyebildiğim kadar dinler sarmazsa kapatır nextler farklı yabancılara geçerim. 1 view benden aldın. Lakin bir tık cheesy geldi. Oturup tekrar tekrar dinlemem yani bu şarkıyı öyle bir vibe i yok bende. Uzun bir ara geçer tekrar arar dinler miyim sanmıyorum. Ne naparsın bilmiyorum ileriye yönelik şeyler yapar üstüne koyarsın bir bakmışsın spotifydan yürümüşsün. Şansını o kulvarlarda da denemeyi unutma. İnan bir şekilde parlıyorsun. Bknz; Era7capone - Bodrum block.

Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
ilker çeki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben NS'lere önem verir bulabildiğimce (zaman ayırabildikçe) dinlerim onlarda farklı cevherler çıkabiliyor. Bunlardan birisi misal eski zamanlarda lvbel c5 , batuflex , lia shine'di. O zamanlar viewleri spotifyda +10-30 k bandındaydı belki 50- 60k sonradan patladılar. Şu an her şarkısını açar dinler miyim? No dinlemem denk gelirse dinleyebildiğim kadar dinler sarmazsa kapatır nextler farklı yabancılara geçerim. 1 view benden aldın. Lakin bir tık cheesy geldi. Oturup tekrar tekrar dinlemem yani bu şarkıyı öyle bir vibe i yok bende. Uzun bir ara geçer tekrar arar dinler miyim sanmıyorum. Ne naparsın bilmiyorum ileriye yönelik şeyler yapar üstüne koyarsın bir bakmışsın spotifydan yürümüşsün. Şansını o kulvarlarda da denemeyi unutma. İnan bir şekilde parlıyorsun. Bknz; Era7capone - Bodrum block.
Dikkate alıp uzunca cevap verdiğin için çok teşekkürler. Keyif alarak yaptığım bir şey olduğu için sürekli denemeye, üstüne koymaya devam edeceğim. Umarım bir gün parlarım :)

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
İlker Mutlu Fil
Dikkate alıp uzunca cevap verdiğin için çok teşekkürler. Keyif alarak yaptığım bir şey olduğu için sürekli denemeye, üstüne koymaya devam edeceğim. Umarım bir gün parlarım :)
Bu işler genelde böyle oluyor era7 nin 10k 20k viewleri olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Sürekli dinlemeye başladım bodrum block parçasını ve adamın kurşunla röportajı var yanılmıyorsam bu kadar patlayacağını düşünmüyordum dedi. Ummadık taş baş yarar. Adamın hate kitleside vardı youtube'da görüyordum çakma ziak vs diye.
sil1.png

sil2.png

sil3.png

sil4.png

Yani diyeceğim o ki evet şarkı ziak'tan arak ama adam bir şekilde patladı ve şu an herkes dinliyor. Adam konser monser veriyor parayı da vuruyor bir şekil. Ha yazdığım diğerleri de öyle arak ama önemli olan bu işi yapabilmek. Özenli yapanların viewleride ortada. He sana git çal yap demiyorum da. Olay burda belki adamı bullylemeleri onu sarsa belki bu kadar büyümeyecekti :D
O yüzden kötü yorum yapacaklar olursa aldırma benim amacım seni üzmek veya sarsmak değil. Dinleyici kitlende böyle birisi var nasıl bir şarkı yaparsam onları da çekebilirim ya diye düşünmeni sağlamaktı. Tekrardan hakkında hayırlısı dostum. İyi günler.

Tümer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Tümer Atlı
Hocam bende bu tarz şeyler yapmak istiyorum fakat nasıl yapıcağım hakkımda bi fikrim yok fl studio yu aldım biraz öğrendim fakat hala tam hakim değilim sizce kendimi nasıl geliştirebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
ilker çeki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bende bu tarz şeyler yapmak istiyorum fakat nasıl yapıcağım hakkımda bi fikrim yok fl studio yu aldım biraz öğrendim fakat hala tam hakim değilim sizce kendimi nasıl geliştirebilirim
Direkt full öğretici videolar izlemek yerine parça parça anlatan videolar izle mesela'' fl stüdioda şarkı nasıl yapılır'' değil de ''fl stüdioda reverb nasıl eklenir'' gibi... Böyle böyle merak ettiğin, yapamadığın şeyleri farklı farklı videolardan öğren ve kendi vocallerin üzerinde dene zamanla öğreniyorsun...

Tümer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Tümer Atlı
Direkt full öğretici videolar izlemek yerine parça parça anlatan videolar izle mesela'' fl stüdioda şarkı nasıl yapılır'' değil de ''fl stüdioda reverb nasıl eklenir'' gibi... Böyle böyle merak ettiğin, yapamadığın şeyleri farklı farklı videolardan öğren ve kendi vocallerin üzerinde dene zamanla öğreniyorsun...
Sağolun hocam

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bir dinleyici olarak yorumlarım şu şekilde;

Intro uzun geldi, bu işe yeni giren kişilerin bu kadar uzun tutmasını ben önermem. 10. saniyeden sonra kapatacaktım zorla şans vermek istedim, zorladım.

Nakarat uzun geldi bir tık, şarkı akıp giderken nakarat şarkıyı yemiş gibi.

Bunun haricinde bazı şeyler gereksiz zorlanmış gibi geldi, daha temiz olsa daha iyi olurdu gibi.

İdolun kim, hangi tarzı kendine bürümek istiyorsun, bilmiyorum fakat biraz daha zorlasan bence pedalcı tayfadan çok daha iyi olabilir.

Umarım örnek olarak, stüdyo sanatçılarını ve popüler kültür altında laf gebeliği yapan çöpleri örnek almıyorsundur. İyi çalışmalar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,370
Üyeler
145,601
Son üye
samets
Top Bottom