Neler Yeni

Yeni sistemin yayınlarda ki dehşet problemi.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Evet ilk klibi izledim. Oyundaki sorun bundan olur mu bilmiyorum ama 95 derece işlemciye ciddi hasarlar verir. Soğutucu almanızı öneririm
Egolu doktorun dediği kafamı biraz kurcalamadı değil, elimde termal macun yok açıp baksam sorun olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kafam kalıcağına açayım dedim macun var ama bu durum da yeterlidir diye düşünüyorum, sizce?
IMG_20210513_210353.jpg

Farway

80+ Silver
@Farway istediğin bu sanırım, 10 dakika boyunca ekranın ortasına sen mi büyüksün ben mi diye diye baktım. SS ini çektim umarım istediğin budur, başka ne yapalım hocam, ne kaldı geriye ^^
Alıntıyı görüntüle
Değerler ve ısı ekran kartında normal duruyor.Muhtemel sorumlu işlemci,güzel bir soğutucu lazım sana.İşlemci düşük bir ekran kartını bile darboğaza sokacak kadar kısılıyor ısıdan bu çok büyük fark.

Onun dışında şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor.
Termal macunun 1 haftada kuruma ihtimali yok bu arada hiç uğraşma ama sürülen macunda dandik.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Değerler ve ısı ekran kartında normal duruyor.Muhtemel sorumlu işlemci,güzel bir soğutucu lazım sana.İşlemci düşük bir ekran kartını bile darboğaza sokacak kadar kısılıyor ısıdan bu çok büyük fark.

Onun dışında şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor.
Termal macunun 1 haftada kuruma ihtimali yok bu arada hiç uğraşma ama sürülen macunda dandik.
Şimdi bir şey anlatmak istiyorum size bütün sorunum ve ısının sebebini buldum sanırım. Yeni işlemciler anakarta monteleme olduğundan bir kısmının monte edilmediğini söylesem ne dersiniz? Şimdi bilgisayarın voltaj problemi düzeldi, sadece oyun testlerine bakıcam şimdi bir keyif sigarası içtikten sonra, umarım düzelmiş olur. Boşta sıcaklık kontrolüne bakıcam 2 dakikaya.. Fena rahatlama geldi ama umarım sonuçlarıda rahatlatır.

Farway

80+ Silver
Şimdi bir şey anlatmak istiyorum size bütün sorunum ve ısının sebebini buldum sanırım. Yeni işlemciler anakarta monteleme olduğundan bir kısmının monte edilmediğini söylesem ne dersiniz? Şimdi bilgisayarın voltaj problemi düzeldi, sadece oyun testlerine bakıcam şimdi bir keyif sigarası içtikten sonra, umarım düzelmiş olur. Boşta sıcaklık kontrolüne bakıcam 2 dakikaya.. Fena rahatlama geldi ama umarım sonuçlarıda rahatlatır.
Pek mümkün olmadığını düşünüyorumda inşallah düzelir prime 95 yapıp atın merak ettim düzeldiyse açın yayınla render olmayan oyunu birdaha deneyin bakalım

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete

Ekler

• valorant test.png
    valorant test.png
    2.3 MB · Hit: 53

Farway

80+ Silver

Farway

80+ Silver
Soğutucu herşeyi çözer mi bu durumda ?
Peki soğutucu olarak ne öneriyorsunuz.
Güzel bir termal macun ve iyi bir soğutucu ile büyük oranda düzeleceğini düşünüyorum.
Soğutucuya verebileceğiniz bütçe ne?

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Güzel bir termal macun ve iyi bir soğutucu ile büyük oranda düzeleceğini düşünüyorum.
Soğutucuya verebileceğiniz bütçe ne?
Yani çok fazla abartıya kaçmamak şartıyla önerinizi bir göreyim ona göre bir bütçe söyleyim, fiyatlarını çok bilmiyorum çünkü.
Yani benim anlamadığım bu fps değerleri ve performansı bu işlemci ısısı mı düşürüyor bu kadar? %70 ısı ile valorantta düşük ayarlarda bile 100-150 fps alıyorum. Bir soğutucu bunu 2 katına çıkartır mı yani?
Benim anlamadığım bu sistemi almadan önce bir ton video testlerine baktım 300-400 fps altında almıyorken bazı oyunlarda ben 100-150 alıyorum. Çok ilginç bir durum..

Top Bottom