Neler Yeni

Yeni Ssd M2 satın aldım bilgisayarım daha yavaş açılmaya başladı

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Refik İlhan
Merhaba.
Bu gün üye oldum, bu ilk konum olacak.
Dün bilgisayarıma yeni satın aldığım "Kioxia lSE10Z001tg8 SSD 1TB Exceria Pro M.2 NVMe 2280 7300/6400" diskini monte ettim, işletim sistemini temiz kurulum olması için kasadaki depo olarak kullandığım 2 harddiski kaldırarak yeni diski C ye kurmasını sağladım, ancak işlemcimi ben 11 nesil sanarak ilgili yuvaya kurdum, çalışmadı, sonra araştırdım ki benim işlemcim 10. nesilmiş, bu defa ssd yi başka yuvaya kurarak çalıştırdım, ama her nedense Bilgisayar eskisinden daha geç, yaklaşık 30-35 saniyede açılmaya başladı.
Sizce sorun nerede olabilir.
Teşekkürler.

DONANIMIM:
Donanımım:
Anakart.
MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi soket 1200 DDR4 5333 (OC) PCI-e gen 4, M.2 USB3.2 1X 2.5G lan Wi-Fi 6 ATX.
İşlemci;
İnter Core i9-10900KF, 3.7 GHz, 20 MB cache, LGA 1200.
Ekran kartı:
ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB. 128 bit
SSD HD:
Kioxia lSE10Z001tg8 SSD 1TB Exceria Pro M.2 NVMe 2280 7300/6400

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
Yanlış Bilgilendirme
Merhaba.
Dün bilgisayarıma yeni satın aldığım "Kioxia lSE10Z001tg8 SSD 1TB Exceria Pro M.2 NVMe 2280 7300/6400" diskini monte ettim, işletim sistemini temiz kurulum olması için kasadaki depo olarak kullandığım 2 harddiski kaldırarak yeni diski C ye kurmasını sağladım, ancak işlemcimi ben 11 nesil sanarak ilgili yuvaya kurdum, çalışmadı, sonra araştırdım ki benim işlemcim 10. nesilmiş, bu defa ssd yi başka yuvaya kurarak çalıştırdım, ama her nedense Bilgisayar eskisinden daha geç, yaklaşık 30-35 saniyede açılmaya başladı.
Teşekkürler.

DONANIMIM:
Donanımım:
Anakart.
MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi soket 1200 DDR4 5333 (OC) PCI-e gen 4, M.2 USB3.2 1X 2.5G lan Wi-Fi 6 ATX.
İşlemci;
Ekran kartı:
SSD HD:
Neden kioxia aldın ki çok kötü marka keşke önce araştırsaydın

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Hasan Said Tamer
Neden kioxia aldın ki çok kötü marka keşke önce araştırsaydın
Çok kötü bir marka değil uygun fiyatlı tercih edilebilir yanlış yönlendirmeyin 1tb m2 ssd bulmak zor bu fiyata bu performansta

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Refik İlhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok kötü bir marka değil uygun fiyatlı tercih edilebilir yanlış yönlendirmeyin 1tb m2 ssd bulmak zor bu fiyata bu performansta
Henüz tüm proğramları kurmadığım halde ve görev yöneticisinden bir çoğunu devre dışı bırakmama rağmen. arka plan yine de çok çalışıyor, sebep o olabilir mi? Nasıl düzeltebilirim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,173
İsim
Emre Zengin
Merhaba.
Teşekkürler.

DONANIMIM:
Donanımım:
Anakart.
İşlemci;
Ekran kartı:
SSD HD:
BİOS'tan Boot sekmesinden Fast Boot seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,173
İsim
Emre Zengin
Benim anakart ben yaşta biri için biraz karmaşık , bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum
Bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden başlatılıyor yazısı görünecek Windows'ta. O ekran gittikten sonra durmadan delete tuşuna basın. Sonra BİOS ekranı gelicek. Oradan en sağ üstten Advanced Moda girin ya da F7 tuşuna basın. Ardından Advanced menü aktif olacak. Sol tarafta Settings menüsü olacak, ona tıklayın. Ondan sonra gelen ekranda Boot yazacak ona tıklayın. Gelen ekranda Fast Boot seçeneğinin olması gerek onu aktif edip (enabled) tekrardan settings menüsünde tıklayıp exit menüsüne tıklayıp discard changes and reboot yapabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Refik İlhan
Bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden başlatılıyor yazısı görünecek Windows'ta. O ekran gittikten sonra durmadan delete tuşuna basın. Sonra BİOS ekranı gelicek. Oradan en sağ üstten Advanced Moda girin ya da F7 tuşuna basın. Ardından Advanced menü aktif olacak. Sol tarafta Settings menüsü olacak, ona tıklayın. Ondan sonra gelen ekranda Boot yazacak ona tıklayın. Gelen ekranda Fast Boot seçeneğinin olması gerek onu aktif edip (enabled) tekrardan settings menüsünde tıklayıp exit menüsüne tıklayıp discard changes and reboot yapabilirsiniz.
Teşekkürler dostum, Deneyip burada yazacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaptım dostum, disable imiş enable yaptım ama sonuç yine ayni.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,173
İsim
Emre Zengin
Teşekkürler dostum, Deneyip burada yazacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaptım dostum, disable imiş enable yaptım ama sonuç yine ayni.
BİOS sürümün nedir acaba? Onu kontrol edebilir misiniz?
BİOS'a girersen en sağ üstte sürüm yazacak.

Top Bottom