Neler Yeni

📱 Yurtdışı S23 Ultra Alıp Server Kaydı Yaptırdım! YAŞADIKLARIM...

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Ömer Murat KARACA
Bende niyetliyim böyle bir şeye. Öncelikle hayırlı olsun.
Samsung Pass kısmı üzücü. Zira günlük hayatta aşırı derecede kullandığım bir uygulama. Tabii 20K cebe kalınca onu göz ardı edebilirim😅

Saat, kulaklık, takip cihazları, tabletim hepsi Samsung. Acaba özellikle takip cihazlarının kontrolünde bir sorun çıkarır mı acaba? Deneme şansınız olursa ve yazarsanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Ömer Murat KARACA
Hocam instagram hesabı var mi one çıkanlarda falan vardir videolar belki biraz baksam merak ettim ben de dusunuyorum almayi da
S23 ailesinde sosyal medya anlaşması yapıldı diye biliyorum. Yani yine bi iphone kadar olmaz ama standart android'lerden çok daha kaliteli paylaşım yapılabiliyor. Tabii yine konu sahibi örnek atarsa daha iyi olur

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon
S23 ailesinde sosyal medya anlaşması yapıldı diye biliyorum. Yani yine bi iphone kadar olmaz ama standart android'lerden çok daha kaliteli paylaşım yapılabiliyor. Tabii yine konu sahibi örnek atarsa daha iyi olur
Hocam ben de oyle biliyorum ama canli kanli ornek beni cok daha tatmin eder eger gayet iyiyse alirim. Fps farkindan dolayi iphone kamerasi cok iyi gözüküyor

yusuftheayay

80+ Bronze
Merhaba dostlar bugün bu konuyu şeffaflıkla ve derin bir oh çekmiş şekilde açıyor bulunmaktayım.
Ben 2 hafta önce Dolap Uygulaması üzerinden 26.400 ₺ ye alttaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi
-S23 Ultra (12GB RAM + 256GB) telefonu yanında 45W Adaptör ve Kılıf ile birlikte toplam 26.400 ₺ ye 6 ay taksit yaparak satın aldım. (+4426 vade farkı bindi 😮‍💨)

Alıntıyı görüntüle
ve ardından bu ürün elime ulaştığında sıfır kutusunu açtım kurulumunu da yaptım ve sırada ki kalan tek işlem Server Kaydı'ydı.
Server Kaydı'nın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için öncelikle anlatalım;
Server kaydı, belirli Samsung sunucuları üzerinden cihazınız sanki fabrikadaymış gibi gösterilerek orijinal bir biçimde repair yapılmasıdır.

ve ardından ikâmet ettiğim Kocaeli içerisinde Server kaydı yapan birini bulmaya geldi sıra
Forum'da konu açmıştım ve sağ olsun @Aksy41 adlı arkadaşımız bana özel mesaj yazarak Kocaeli/Körfez'de Yurtdışı Telefon Satış + Server Kaydı vs işler yapan Şemsi Bey'in telefon numarasını verdi.

Alıntıyı görüntüle

Şemsi Bey ile irtibat kurdum ve 4.300 ₺ fiyat aldım, 300 ₺ kapora attım ve ardından telefonu Körfez'e gidip kendisine teslim ettim. Teslim ederken biraz tedirgin olmadım değil, çünkü ilk kez bir cihaz alıp tanımadığın insana verip gidiyorsun. Farklı bir psikoloji

Sağ olsun güzel ilgilenip geçen süreç hakkında anlık bilgi veriyordu.

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

Kaydın başlaması için geriye 4.000 ₺ yi ödemem gerektiğini belirtti EDL kablosu benim işime yaramayacağı için Şemsi Bey'de kalsın ve bana indirim yapsın istedim sağ olsun 200 ₺ EDL kablosundan düştü ve 3.800 ₺ kalan ücretimi de attıktan sonra Server Kaydını yaptı ve bitirdi.
Ben bu cihazın Server Kaydı'nı yapar iken Şemsi Bey'e erkek kardeşimin çift hatlı kırık android cihazı olan Tecno Camon 12 Air cihazının IMEI lerini verdim ve kayıt işlemimi yapan Şemsi Bey ise verdiğim 2 IMEI'yi benim S23 Ultra repair ederek S23 Ultra'yı gönül rahatlığı ile kullanabilmemi sağlamış oldu.
Yani ben aslında şuan S23 Ultra'yı değil de, Tecno Camon 12 Air'i kullanıyor gibi gözüküyorum resmiyeten. Yani işin kısası S23 Ultra'ya maske takmış olduk.
Server Kayıt hakkında kafama çok takılan sorular olmuştu;
- Acaba telefon güncelleme almaz mı?
- Telefonu sıfırladığım zaman IMEI gider mi?
- Telefona Root mu atıyorsunuz?
- Bilemediğim bir sorun çıkartır mı bu Server Kayıt olayı?

gibi gibi bir sürü takıntılarım oldu ve ayrıca bu ön yargılarımın hepsi kafamda silindi gitti.

(Şu durumu herkes bilmeli ki Server Kayıt yapılan cihazlarda: Samsung Pass ve Güvenli Klasör uygulaması kullanılamaz bu genel bir durumdur ama zaten kullanmadığım için hiç önemi yok benim için)

*#06# yapıp kontrollerimi sağladım (e-devlet'ten de sorguladım) kardeşimin 2 IMEI'si şuan benim S23 Ultra'ya başarıyla repair oldu ve o kırık cihazı ise kutuları dahil her şeyi ile parçalayıp imha ettim.

Arkadaşlar gayet başarılı ve temiz iş oldu, Şemsi Bey internet üzerinden de satış yapıyormuş fakat benim haberim yoktu ve denk gelemedim. Dolap uygulamasında da 11K takipçisi var ve memnuniyet oranı yüksek. Ben eğer ki Şemsi Bey'den server kayıtlı S23 Ultra alsaydım bana 28.000 ₺ ye mâl olacaktı. Yani maalesef 6.000 ₺ tuzlu oldu benim bu iş çünkü ilk kez yurdışı cihaz aldığım için tecrübe ve bilgim pek yoktu ama önemli değil çünkü şuan telefonumu sorunsuz ve içim rahat bir şekilde kullanmam daha önemliydi. Fazla olsun iyi olsun hesabı. Çok şükür. One UI 6.0 güncellemesini de şimdi yaptım süper bir telefon ve inanılmaz hızlı. Canavar!
Vergi oranı çok yüksek bizim ülkede mâlum. Onun için böyle bir şey yapmayı tercih ettim.
Telefonuma hayalet ekran koruyucu + şık bir kılıf aldım ve cillop gibi oldu.
Bu konuyu okuyan herkese ve Server Kaydımı sorunsuz yapıp içimi rahatlatan Şemsi Bey'e teşekkürler!
@Ricciardo @ImAngryDJ @nihatcebi @sveaz @BabaVoss7 @Isofyan @OZAN J @Alyx @Red8Lizard @Akhisarli45 @serwintes @Hiko335 @degolf

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
Güzel reklam ama kaçak telefona 30k bağlanmaz BENCE

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom