Neler Yeni

Öneri Zam Bildirimleri Sonrası İSS'lere Göz Atıyoruz

TurkNet ve millenicom zamları sonrası hangisine geçeceksiniz?

• Oy kullanan toplam üye
    54

PffPanda

80+ Bronze
Uzun uzun baktım zaten kendim de hizmet değişecektim müşteri memnunuiyeti ve fiyat olarak en iyisi şuan netspeed gibi gözüküyor ve ona geçeceğim . Müşteri hizmetlerini aradım sordum ama yine de sizde arayıp sorun yılda max 2 kere zam yapılıyormuş ve yapılan zam oranı en fazla %18 oluyormuş. Eğer bu şartları gerçekten tutabilirse ve sorun olmazsa bu operatörde kalacağım .

etnetalw

80+ Bronze
Bu konuda gözümüze 3 İSS takılıyor; netspeed, Comnet, GIBIRNet.

Comnet
Artıları
  • 1000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
  • Uygun fiyat skalası
  • 7/24 ulaşılabilen müşteri hizmetleri (bilet sistemi)
  • Mobil uygulama olması
  • 150+ peering altyapısı
  • Fiber altyapıda ücretsiz modem tahsis etme
  • Taahhütsüz
Eksileri
  • Ön ödemeli sistem kullanma
  • Müşteri hizmetleri çok yetkin değil
  • Müşteri hizmetlerine küfür ederseniz aboneliğiniz feshedilebilir
GIBIRNet
Artıları
  • Uygun fiyat skalası
  • 7/24 müşteri hizmetleri
  • Mobil uygulama olması
  • İster normal ödeyin, ister ön ödemeli
  • Discord'dan destek sunma
  • Taahhütsüz
  • 500+ peering
  • Hazirana kadar zam yapmama sözü
Eksileri
  • Bilmiyorum.
netspeed
Artıları
  • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet
  • Ortalama fiyat skalası
  • Ücretsiz modem verme
  • Taahhütsüz
Eksileri
  • Ön ödeme veya taahhüt ile zamlardan korunma fırsatı olmaması

Karar sizlerin.
Anketi İSS değiştirmeyecekler işaretlemesin lütfen.
Bilgisizlik ve kaynaksız bir konu açılmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.youtube.com/channel/UClywOP41MCzuByuAtoD9Q7AMillenicom,FixNet önermekteyim. 2 Firmada gelişen yatırım yapan firmalardır.
2016 Dan beri milleni abonesiyim. 2017 den beri türktelekom abonesiyim. TT Önermiyorum fiyat ötürü ve pingleri milleni ile aynı olunca tt i kapatıp fixnet veya onu atlantisnet e geçirme planım var. 2 hattım var. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Gıbırnet önermiyorum. Müşteri hizmetleri 7/24 destek sunmuyor. Akşam kapatıp eve gidiyorlar sabah 8 de gelip bakıyorlar destek taleplerine. Üstelik telefon numarası da aynı şekilde akşam kapanıyor sabah açılıyor. Müşteri hizmetlerinde iki kişi var ne zaman ulaşsam aynı insanlar ve çözüm odaklı değil bilgileri yetersiz. Hatta kopmalar oluyor sık sık ve çoğu siteye de engel atıyorlar yani kısıtlı internet kullanıyorsunuz. 6 ay içerisinde iptal ederseniz de 120 TL sözde aktivasyon ücreti talep ediyorlar. Şu anda Gıbırnet kullanıyorum büyük ihtimalle ya Netspeed yada Türktelekom'a geçiş yapacağım. Tecrüberelerim naçizane bunlar...
Millenicom çok iyiydi fakat onlarda 2 ayda bir zam yapıyorlar. Bu yüzden oradan Gıbırnet'e geçmiştim. Pişman oldum açıkçası...
Arkadaşımda yaaşdı sorunşar ve. millenicom,Fixnet Cidden süper.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bilgisizlik ve kaynaksız bir konu açılmış.

https://www.youtube.com/channel/UClywOP41MCzuByuAtoD9Q7AMillenicom,FixNet önermekteyim. 2 Firmada gelişen yatırım yapan firmalardır.
2016 Dan beri milleni abonesiyim. 2017 den beri türktelekom abonesiyim. TT Önermiyorum fiyat ötürü ve pingleri milleni ile aynı olunca tt i kapatıp fixnet veya onu atlantisnet e geçirme planım var. 2 hattım var. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Arkadaşımda yaaşdı sorunşar ve. millenicom,Fixnet Cidden süper.
Bot geldi.

thekg34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
KG
Merhabalar, COMNET fiyat olarak çok çekici geliyor ayrıca altyapı sorgulamada 1000mpbs çıkıyor. Şu an TURKNET kullanıyorum TURKNET altyapı sorgulamam 100 mbps ve ayrıca paketimde 100mbps fiber ve download hızım stabil olarak 100-110 çıkıyor testte. Fakat COMNET in yorumlarına baktığımda müşteri hizmetleri ile ilgili çok sıkıntılı durumlar var. Eğer iss değişip comnete geçersem 100mbps yi stabil olarak alabilir miyim ? veya önerebileceğiniz başka iss var mıdır ? kafamda deli sorular...

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhabalar, COMNET fiyat olarak çok çekici geliyor ayrıca altyapı sorgulamada 1000mpbs çıkıyor. Şu an TURKNET kullanıyorum TURKNET altyapı sorgulamam 100 mbps ve ayrıca paketimde 100mbps fiber ve download hızım stabil olarak 100-110 çıkıyor testte. Fakat COMNET in yorumlarına baktığımda müşteri hizmetleri ile ilgili çok sıkıntılı durumlar var. Eğer iss değişip comnete geçersem 100mbps yi stabil olarak alabilir miyim ? veya önerebileceğiniz başka iss var mıdır ? kafamda deli sorular...
Comnet altyapı iyiyse geçilmesi gereken İSS'lerden. Ki senin altyapı da iyiymiş. 1000 Mbps alabiliyorsun. 100 Mbps'yi hayli hayli alırsın.
Müşteri hizmetleri çok iyi değil ve yetkin değiller. Doğru. Moderatör @Perfectshot06 da geçti. Onun da altyapısı 1000'lik. O da 100 lük paket kullanıyor ve aldığı hız 110 a 9.

thekg34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
KG
Comnet altyapı iyiyse geçilmesi gereken İSS'lerden. Ki senin altyapı da iyiymiş. 1000 Mbps alabiliyorsun. 100 Mbps'yi hayli hayli alırsın.
Müşteri hizmetleri çok iyi değil ve yetkin değiller. Doğru. Moderatör @Perfectshot06 da geçti. Onun da altyapısı 1000'lik. O da 100 lük paket kullanıyor ve aldığı hız 110 a 9.
biraz daha araştırayım düşüneceğim. ayrıca modemi biz mi sağlıyoruz comnette yoksa turknet gibi mülkiyetli modem mi veriyolar ? birde ps online da ping değerleri nasıl acaba ?

altyapı sorgulamada çıkan sonuç bu hocam comnet ve turknet olarak

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    189.6 KB · Hit: 41
  • Adsızaa.png
    Adsızaa.png
    212.3 KB · Hit: 42
Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
biraz daha araştırayım düşüneceğim. ayrıca modemi biz mi sağlıyoruz comnette yoksa turknet gibi mülkiyetli modem mi veriyolar ? birde ps online da ping değerleri nasıl acaba ?

altyapı sorgulamada çıkan sonuç bu hocam comnet ve turknet olarak
TurkNet TT altyapısından max 100 verebiliyorken Comnet 1000 verebiliyor o yüzden sonuçlar böyle.

thekg34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
KG
TurkNet TT altyapısından max 100 verebiliyorken Comnet 1000 verebiliyor o yüzden sonuçlar böyle.
Bölgede türk telekomda çalışan arkadaşım var ona sorduğumda bizim sitenin max 100 desteklediğini söylüyor. Ayrıca siz kullanıyor musunuz? ve kullanıyorsanız memnun musunuz? Bağlantıda kopma vs yaşanıyor mu? Bu arada bölgem istanbul

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ona sorduğumda bizim sitenin max 100 desteklediğini söylüyor.
Comnet altyapı sorgulaması bizzat TT'den çekiyor. Evet ben de kullanıyorum memnunum. Kopma vs. sorunlarım olmadı.

thekg34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
KG
Comnet altyapı sorgulaması bizzat TT'den çekiyor. Evet ben de kullanıyorum memnunum. Kopma vs. sorunlarım olmadı.
Teşekkür ederim. Sizin tecrübenize ve verdiğiniz bilgilere istinaden muhtemelen deneyeceğim. Süreci buradan paylaşırım diğer arkadaşlara yardımcı olması açısından.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Teşekkür ederim. Sizin tecrübenize ve verdiğiniz bilgilere istinaden muhtemelen deneyeceğim. Süreci buradan paylaşırım diğer arkadaşlara yardımcı olması açısından.
Buradan değil de kendin konu açsan daha fazla kişiye ulaşırsın.

Akanzaii06

80+ Bronze
2017 den beri Türknet müşterisiydim. Ben Telekom alt yapısını kullanıp max hız veren fiyatı en ucuz hangisiyse ona geçeceğim dedim ne de olsa aynı kablo aynı port aynı hat mantığı ile. 22 ocakta geçiş için talepte bulundum. 23 ocak ta hemen GIBIRNETE geçtim. Memnununm şimdilik kopma felan olmadı hızlarda 50 60 70mbps türknetteki gibi ölçme saatine göre değişiyor. Benim İşimi ve ev ahalisinin işini görüyor 110 TL ye bedavadan biraz pahalı :)

Bu arada Gıbırnete geçiş için uygulaması üzerinden yaptım. Çipli kimlik kartı ve Telefonunuz android ise NFC ile abone oluyorsunuz Kağıt kürek kargo işi olmadı. IOS bi telefon ise malesef evrakları imzalayıp Konyaya göndermeniz lazım :)

Top Bottom