Neler Yeni

Öneri Zamlar Gelmeden İSS'lere Göz Atıyoruz

etnetalw

80+ Bronze
O firmanın kapasitesizliğini gösterir. Comnet verebiliyorken Millenicom veremiyor.
1673455068653.png

2018 Yılında 10Gbps Sadece ıxp olarak De-Cıx kapasitesi varmış siz düşünün. Gerisini. ComNet güncel ıxp kapasitesi 250Gbps 2022 Verileri. Millenicom kapasite kaynağını güncel imkanı yok bulamasınız. Ve Millenicom kullanan bilir. Amsıx amsterdam ıxp si mevcut tracerte kendini gostermekte fakat herhangi bir bgp ip dns asn sitelerinde gozukmemektedir.
1673455240488.png

RaMo55

80+
Alıntıyı görüntüle
2018 Yılında 10Gbps Sadece ıxp olarak De-Cıx kapasitesi varmış siz düşünün. Gerisini. ComNet güncel ıxp kapasitesi 250Gbps 2022 Verileri. Millenicom kapasite kaynağını güncel imkanı yok bulamasınız. Ve Millenicom kullanan bilir. Amsıx amsterdam ıxp si mevcut tracerte kendini gostermekte fakat herhangi bir bgp ip dns asn sitelerinde gozukmemektedir.
Alıntıyı görüntüle

Aynen güzel hikaye :)
İstediğin millenicom fiber kullanıcısını getir ping testi yapabiliriz...
Açık ara üstün gelirse üzerine parada vereceğim :)

Her kullanıcıya farklı fiyat sunan firmayı gelip öve öve bitiremedin :)
en dandik modemi satan firmayı dağa taşa çıkardın.
Daha neler neler ama boş bir firma piyasayı bilenler zaten hizmet almayacağını iyi bilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Semih
Elinize sağlık hocam. Ben de iyisiyle kötüsüyle 1 senelik kablonet deneyimimi anlatayım.

--Artıları--

+Vadettiği hızları vermeleri
+Verdikleri modemin wifi aralıkları ve hızları güzel. 5 ghz'i hız olarak güzel fakat çekim kalitesi olarak pek iyi değil.
+Bazı firmalardaki gibi müşteri hizmetlerine bağlanmak için binbir takla atmaya gerek yok
+Rakipleriyle neredeyse aynı fiyata ekstra tv servisi alma imkanı var.

--Eksileri--

-Saat 19:00-00:00 arası internet hızının 100mbps'den 25mbps'e düşmesi. (Akıllı paket mevzusu işte tam bir saçmalık.)
-Verdikleri docsis modemi değiştirememeniz. Modem değiştirmek istiyorsanız varolan modeminizi bağlayıp en fazla router olarak kullanabilirsiniz.
-TV paketi olmayan paketlerinin saçma şekilde pahalı oluşu. (TV olan paketleri uygun kısaca tvli paket almak zorunda oluyorsunuz biraz)
-Verdikleri modem her ne kadar 2.4ghz çekim kalitesi iyi olsa da cihazın kalitesi pek iyi değil. Mesela modemin ismini ve şifresini değiştirdiğiniz zaman modem bozuluyor ve 15dk-30dk'da bir sürekli internet kesilmeleri oluyor. Kimi zaman anlık kimi zaman ise 1 saat boyunca internetin gelmediği oluyor. Bu sorunu 2 defa yaşadım ikisinde de yeni modem verdiler fakat net bir çözüm yolu değil maalesef. Kendi çözüm yolum olarak modem ismi ve şifresini değiştirmemeyi tercih ettim ve herhangi bir sorun uzun süredir yaşamadım.

Sonuç olarak tercih edilebilir bi firma olduğunu düşünüyorum artılarla eksiler birbirini nötrlüyor.

etnetalw

80+ Bronze
Aynen güzel hikaye :)
İstediğin millenicom fiber kullanıcısını getir ping testi yapabiliriz...
Açık ara üstün gelirse üzerine parada vereceğim :)

Her kullanıcıya farklı fiyat sunan firmayı gelip öve öve bitiremedin :)
en dandik modemi satan firmayı dağa taşa çıkardın.
Daha neler neler ama boş bir firma piyasayı bilenler zaten hizmet almayacağını iyi bilir
Millenicom global cihaz ve şikayetvar ödülü aldığını ve en cok yatırım yapan şirketler arasında olup yabancı şirketlerin ara bağlantılarında direkt bağlantısı olduğunu anlaşmalar yaptığını biliyormusun?

Top Bottom