Neler Yeni

Öneri Zamlar Gelmeden İSS'lere Göz Atıyoruz

Alperenc25

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
Alperen Çatıkkaşli
2017 yılından beri Turknet kullanıyorum ve yaşadığım problem 5i geçmemiştir. Sokağımda benden sonra yaklaşık 8 kişiye daha Turknet aldırdım ve sokak neredeyse full Tutknet oldu.Bunu gören Turknet kendi Gigafiber altyapısını getirdi.Ve şuan 139.90 TL ücretle 1000mbs internet kullanıyorum. Hız testlerinde 800-900 alıyorum fakat IDM ile indirme yaptığıma 112 mb gibi hızlara erişiyorum.Turknet benim için en iyi ISS firmadır.

RaMo55

80+
Comnet 500 Mbps paketten aldığım sonuç.
1000 Mbps paket satan nadir firmalardan biri Comnet !

İyi firma kötü firma diye kesin bir şey yok her şey sizin alt yapınızla alakalı size iyi hizmet veremediği diye kötü firma olmuyor. 1000 Mbps paket satan firma nasıl kötü firma olabiliyor ? yeni kurulan firma bu şekilde büyüyüp kendi uygulamasını yapıyor nasıl kötü firma olabiliyor ?
Her firmada şikayet var unutmayın arkadaşlar. Birileri kötü firma dedi diye o firma kötü olmuyor gidin genel kullanıcı yorumlarına bakın facebook telegrama oradaki gruplarına girin firmaların. Şikayetvara göre hareket ederseniz veya forumlarda vb yerlerdeki 3-5 kişinin yoruma göre o zaman hiçbir firma kullanmamız lazım..

FİRMANIN EN BÜYÜK EKSİKLİĞİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ !

Ekler

• HIZ TESTİ55.png
    HIZ TESTİ55.png
    118.5 KB · Hit: 33

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Yıllık ücreti peşin veriyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Comnet 500 Mbps paketten aldığım sonuç.
1000 Mbps paket satan nadir firmalardan biri Comnet !

İyi firma kötü firma diye kesin bir şey yok her şey sizin alt yapınızla alakalı size iyi hizmet veremediği diye kötü firma olmuyor. 1000 Mbps paket satan firma nasıl kötü firma olabiliyor ? yeni kurulan firma bu şekilde büyüyüp kendi uygulamasını yapıyor nasıl kötü firma olabiliyor ?
Her firmada şikayet var unutmayın arkadaşlar. Birileri kötü firma dedi diye o firma kötü olmuyor gidin genel kullanıcı yorumlarına bakın facebook telegrama oradaki gruplarına girin firmaların. Şikayetvara göre hareket ederseniz veya forumlarda vb yerlerdeki 3-5 kişinin yoruma göre o zaman hiçbir firma kullanmamız lazım..

FİRMANIN EN BÜYÜK EKSİKLİĞİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ !
Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Daha 83 şikayet var. Diğerlerinde normal olarak 10K küsür.

• Beğen
Reaksiyonlar: Nega

RaMo55

80+
Yıllık ücreti peşin veriyorsun.

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Daha 83 şikayet var. Diğerlerinde normal olarak 10K küsür.
O firmaların vermiş oldukları hizmet süreleri ile Comnettin başka bu şekilde de karşılaştırmamak lazım.
Oradaki şikayetlere göre hiçbir firmadan hizmet almamak lazım.. Böyle olmaz önemli olan mevcut kullanan kişileri dinlemek

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
O firmaların vermiş oldukları hizmet süreleri ile Comnettin başka bu şekilde de karşılaştırmamak lazım.
Oradaki şikayetlere göre hiçbir firmadan hizmet almamak lazım.. Böyle olmaz önemli olan mevcut kullanan kişileri dinlemek
Aynen ben de diyorum bunu. Comnet daha 2019 da hizmet vermeye başladı. Milleni 2004 de kuruldu. Bi zahmet aralarında fark olsun

cukumera21

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Hasan Kaya
Konuya girene kadar tarafsız olabilme ihtimalini düşünüyordum tabii profilinizi, yaptığınız sıralamayı ve imza kısmınızı görünceye kadar...
Başarılı bir reklam çalışması olmuş elinize sağlık 👍

O zaman bu eksiyi GIBIRnet'ten sileyim. Ama yine de güvenmiyorum o firmaya. Bot basmak acizliktir.
Çok doğru hocam, sayenizde ben de artık Comnet'e güvenmiyorum :)

yusuf34

80+ Bronze
Meraklısına; neden bu kadar İSS konusu açıyorum?
Çünkü zam gelecek. Benim sorumluluğum değil ama insanları bu zamlardan koruma amacıyla uygun fiyatlı internet servis sağlayıcılarına yönlendirmenin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Konu amacı: İSS'ler hakkında genel fikir sahibi olmak ve hepsini tartıp ölçmek.

Ön bakış
Önerilen İSS'ler: Comnet, TurkNet, Turk Telekom, AtlantisNet, kablonet
Önerilmeyen İSS'ler: Millenicom, GIBIRnet

Bilgi sahibi olmadığım İSS'ler: Vodafone, Turkcell SuperOnline, netspeed, kablonet

Comnet
Artıları:

• Ucuz
  • Altyapınızın sağladığı maksimum hızı verebilmekte
  • 150+ peering altyapısı ile popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • TurkNet, Turk Telekom, Vodafone ve bunlar harici 11 yurtiçi-yurtdışı operatörüyle anlaşmalı olup internet erişim konusunda iş ortaklığı bulundurarak kaliteli hizmet sunma
  • 7/24 ulaşılabilen müşteri hizmetleri bilet sistemi
  • Turk Telekom altyapısını kullanmakta
  • Turk Telekom altyapısında uygun olan altyapıda 1000 Mbps'ye kadar internet sunabilme
  • 10.000 Mbps'ye kadar kurumsal metro internet sunma
  • Taahhüt yok
Eksileri:
  • Ön ödemeli (peşin ödemeli) faturalama sistemi ile hizmet sunma
TurkNet
Artıları:

• Tek fiyat, maksimum hız
  • Ön ödeme (peşin ödeme) yaparak indirim alma
  • Peering altyapısı sayesinde popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • Bilet müşteri destek sistemi
  • 1000 Mbps'lik interneti uygun fiyata sunma
  • Taahhüt yok
  • En hızlı Netflix bağlantısı
Eksileri:
  • Kötü altyapıda maksimum hız tek fiyat iş yapmıyor. 16 Mbps'lik hız da 170 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Hata TurkNet tarafında olsa bile karşı tarafı suçlayabiliyorlar. (Ref: Mehmet Yılmaz)
  • 1000 Mbps'lik bant genişliğini sadece kendi altyapılarında verebiliyorlar.
  • Kendi altyapıları geniş değil.
Turk Telekom
Artıları:

• Sorun anında direkt altyapı sahibi firmayla iletişime geçiyorsunuz.
  • 7/24 hizmet veren müşteri destek çağrı merkezi
Eksileri:
  • Çok pahalı.
  • Taahhütlü.
Not: Turk Telekom hakkında söylenebilecek çok bir şey yok.

AtlantisNet
Artıları:

• Kendi altyapısı olan yerlerde 1000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
Eksileri:
Not: AtlantisNet hakkında söylenebilecek çok bir şey yok. Eğer altyapısı üstündeyseniz geçebilirsiniz. @cLarq kullanıyor ve memnun.

Millenicom neden önermiyorum?
Taahhütlü paketleri yeni abone alımına ve mevcut müşterilerin geçişine kapatıp gelecek zamlardan korunmak isteyenlere bu fırsatı tanımadığı için. Enflasyon dolayısıyla gelecek zammı hesaplayamayıp müşterileri taahhütsüz yani 1 aya zamlanacak fiyatlara zorunlu tutuyorlar. Bundan dolayı önermiyorum artık.

GIBIRnet neden önermiyorum?
Technopat Sosyal'de bot hesaplarla reklam yapmaya çalışan bir firma.

Yukarıda da belirttiğim diğer İSS'ler hakkında bilgim ve deneyimim bulunmamakta.

Umarım İSS seçmede yardımcı olur.
NETSPEEED YOK NEDEN BEN ÇOK MEMNUNUM

etnetalw

80+ Bronze
Meraklısına; neden bu kadar İSS konusu açıyorum?
Çünkü zam gelecek. Benim sorumluluğum değil ama insanları bu zamlardan koruma amacıyla uygun fiyatlı internet servis sağlayıcılarına yönlendirmenin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Konu amacı: İSS'ler hakkında genel fikir sahibi olmak ve hepsini tartıp ölçmek.

Ön bakış
Önerilen İSS'ler: Comnet, TurkNet, Turk Telekom, AtlantisNet, kablonet
Önerilmeyen İSS'ler: Millenicom, GIBIRnet

Bilgi sahibi olmadığım İSS'ler: Vodafone, Turkcell SuperOnline, netspeed, kablonet

Comnet
Artıları:

• Ucuz
  • Altyapınızın sağladığı maksimum hızı verebilmekte
  • 150+ peering altyapısı ile popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • TurkNet, Turk Telekom, Vodafone ve bunlar harici 11 yurtiçi-yurtdışı operatörüyle anlaşmalı olup internet erişim konusunda iş ortaklığı bulundurarak kaliteli hizmet sunma
  • 7/24 ulaşılabilen müşteri hizmetleri bilet sistemi
  • Turk Telekom altyapısını kullanmakta
  • Turk Telekom altyapısında uygun olan altyapıda 1000 Mbps'ye kadar internet sunabilme
  • 10.000 Mbps'ye kadar kurumsal metro internet sunma
  • Taahhüt yok
Eksileri:
  • Ön ödemeli (peşin ödemeli) faturalama sistemi ile hizmet sunma
TurkNet
Artıları:

• Tek fiyat, maksimum hız
  • Ön ödeme (peşin ödeme) yaparak indirim alma
  • Peering altyapısı sayesinde popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • Bilet müşteri destek sistemi
  • 1000 Mbps'lik interneti uygun fiyata sunma
  • Taahhüt yok
  • En hızlı Netflix bağlantısı
Eksileri:
  • Kötü altyapıda maksimum hız tek fiyat iş yapmıyor. 16 Mbps'lik hız da 170 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Hata TurkNet tarafında olsa bile karşı tarafı suçlayabiliyorlar. (Ref: Mehmet Yılmaz)
  • 1000 Mbps'lik bant genişliğini sadece kendi altyapılarında verebiliyorlar.
Turk Telekom
Artıları:

• Sorun anında direkt altyapı sahibi firmayla iletişime geçiyorsunuz.
  • 7/24 hizmet veren müşteri destek çağrı merkezi
Eksileri:
  • Çok pahalı.
  • Taahhütlü.
Not: Turk Telekom hakkında söylenebilecek çok bir şey yok.

AtlantisNet
Artıları:

• Kendi altyapısı olan yerlerde 1000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
Eksileri:
Not: AtlantisNet hakkında söylenebilecek çok bir şey yok. Eğer altyapısı üstündeyseniz geçebilirsiniz. @cLarq kullanıyor ve memnun.

Millenicom neden önermiyorum?
Taahhütlü paketleri yeni abone alımına ve mevcut müşterilerin geçişine kapatıp gelecek zamlardan korunmak isteyenlere bu fırsatı tanımadığı için. Enflasyon dolayısıyla gelecek zammı hesaplayamayıp müşterileri taahhütsüz yani 1 aya zamlanacak fiyatlara zorunlu tutuyorlar. Bundan dolayı önermiyorum artık.

GIBIRnet neden önermiyorum?
Technopat Sosyal'de bot hesaplarla reklam yapmaya çalışan bir firma.

Yukarıda da belirttiğim diğer İSS'ler hakkında bilgim ve deneyimim bulunmamakta.

Umarım İSS seçmede yardımcı olur.
  • Kendi altyapısı olan yerlerde 10000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
  • Düzeltiniz. Atlantis için.

NETSPEEED YOK NEDEN BEN ÇOK MEMNUNUM
Fiyatını hakketmiyor. Turuncunet Firması gibi. 0 yatırım :)

Aynen ben de diyorum bunu. Comnet daha 2019 da hizmet vermeye başladı. Milleni 2004 de kuruldu. Bi zahmet aralarında fark olsun
Millenicom cidden iyi.

@Gri Caner Netspeed kullanıcısıyım, 2 aylık bir aboneyim ve bin pişmanım şuanda.

Öncelikle Bilgi almak istediğin 2 firma hakkındaki kullanıcı yorumlarımı belirteyim.

Bundan 2 ay öncesine kadar 4 yıllık Vodafone Net kullanıcısı idim.
Kendilerinde 50/8 Mbps paket kullanıyordum ve 85₺ ödüyorum (Tahhüt yenilersem 130₺ olacaktı 2 yıl)

Vodafone ile 4 yıllık kullanıcı yorumum gerçekten mükemmeldi diyebilirim. Yalnızca 4 kez kesinti yaşadım ve maximum 2 gün süre çözüm bekledim.
Müşteri hizmetleri çok ilgili fakat birazcık bilgisiz.
2 Adet numaraları var (Ücretli/Ücretsiz adı altında)
Bir keresinde kesintim olmuştu saat 20.00 sularında, kendilerini arayıp sorunu ilettim ve ertesi gün sabah 9da ekipler gelip sorunumu çözdü.

Benim yanımda 2 Adet amcamda kullanıyordu ve memnundular.

50/8 Paket olmasına rağmen 55/9 alıyordum gerçekten.

Sırf taahüt yaptıkları ve 100 Mbps veremeyiz demeleri yüzünden ayrılmak zorunda kaldım. (Alryapım 86 Destekliyor fakat 50 Üzeri. Sağlıklı şekilde veremeyiz diyip durdular)

Netspeede 2 ay önce taahütümün son 5 günü başvuru yaptım ve işlemler 4 günde tamamlandı.
Buraya kadar çok iyiydi ve sürekli aranıp bilgi ilettiler.
Bağlantı aldığım ilk gün 2 Mbps gibi bir hız aldığım için Müşteri hizmetleri ile görüştüm ve Br ekip gelcek dediler, 2 Gün sonra ekip gelip kontrol yaptı ve iç hatlarımın kötü olduğunu söyleyip gittiler.
Ne tesadüftürki daha 5-6 gün önce sorunsuz 55 mbps alabiliyordum.
Herneyse hayhay dedim ve gidip kaliteli bir cat6 kablo alıp hattımı yeniledim (Binam 10 yıllık bu arada)
Yenileme yaptıktan sonra hızım 44-47/6.6-6.8 arasında tıkılıp kaldı.
Müşteri hizmetleri size 50 üstünde verirsek sağlıklı olmaz diyip duruyor ki 50 bile veremiyorlar. (Bağlamadan önce konuşunca kesintisiz 82 Mbps vereceklerini söylediler)

Uzun lafın kısası netspeed ile 2 ayımda bana boş masraf yaptırarak (İç hatları değiştirirken kontrol sağladık makine ile ve sorun yoktu) memnunsuz bir şekilde ortada bıraktılar beni.

Yeni iss arayışındayım şuanda sadece zamları bekliyorum (Aklımda Comnet var)
Millenicom önerirm. Netspeed bende önermiyorum. Mağduriyet cok fazla, Ve fiber altyapım olmasına rağmen sistemlerinde hata olmasına rağmen fiber yok hatta altyapı yok diyor ben nasıl tt altyapısından hizmet alıyorum senelerdir? Havadan gelmedi ya :D

Valla 100tl dahi olsa millenicom gider türk Telekom a 250tl öderim yanaşmam onlara sırf ben değil çevremde millenicom kullanan kimi görsem pek memnun değiller
Ben 2016 dan beri menmunum. TT Hizmetimde var TT Kapatıp onuda milleni yapcam tt pahalı ve aynı pingi veriyor? Neden tt fazla para vereyim 2 firmayıda 1 sene farkı ile senelerdir kullanıyorum.

Bot hesap dediğin sırf firma övmek için aktiflik gösteren 1 mesajı olup da bir daha farklı bir şekilde aktiflik göstermeyen hesaplardır. Her kategoriden mesajı olan birinin bot olduğunu düşünmek?

Yani ikimiz çok iyi bir örneğiz. Millenicom'u fiyat politikasını saymazsak beğeniyorum fakat seni ortada bırakmışlar. Bu herhangi bir İSS'ye en iyi diyemeyiz demek oluyor.

TurkNet'e kaç Mbps'ye kaç TL ödüyorsun? Aldığın hizmetten memnun musun? Altyapın fiber mi VDSL mi?
En iyi firma kesinlikle yoktur. Kişi kişisel deneyimine gore en iyi firmayı seçebilir. Ben millenicom en iyi diyorum. Geneleme yaparsam hiç firma en iyi değil.

Son düzenleme:

yusuf34

80+ Bronze
  • Kendi altyapısı olan yerlerde 10000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
  • Düzeltiniz. Atlantis için.

Fiyatını hakketmiyor. Turuncunet Firması gibi. 0 yatırım :)

Millenicom cidden iyi.

Millenicom önerirm. Netspeed bende önermiyorum. Mağduriyet cok fazla, Ve fiber altyapım olmasına rağmen sistemlerinde hata olmasına rağmen fiber yok hatta altyapı yok diyor ben nasıl tt altyapısından hizmet alıyorum senelerdir? Havadan gelmedi ya :D

Ben 2016 dan beri menmunum. TT Hizmetimde var TT Kapatıp onuda milleni yapcam tt pahalı ve aynı pingi veriyor? Neden tt fazla para vereyim 2 firmayıda 1 sene farkı ile senelerdir kullanıyorum.

En iyi firma kesinlikle yoktur. Kişi kişisel deneyimine gore en iyi firmayı seçebilir. Ben millenicom en iyi diyorum. Geneleme yaparsam hiç firma en iyi değil.
ŞUNUB SÖYLİYİM TURKNETTE 13 PİNG ALITYORDUM NETSPEEDE 8 PİNG ALIYROUM STABİL OLARAK 149TL ÖDÜYORUM VE GAYET MEMMNUNUM YAKINDA MİLENİCOMADA GELİR

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ŞUNUB SÖYLİYİM TURKNETTE 13 PİNG ALITYORDUM NETSPEEDE 8 PİNG ALIYROUM STABİL OLARAK 149TL ÖDÜYORUM VE GAYET MEMMNUNUM YAKINDA MİLENİCOMADA GELİR
Millenicom 130 diye müşteriyi kapıyor 1 2 aydan hizmet veriyor sonra şaak 200 TL.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,086
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom