Neler Yeni

Öneri Zamlar Gelmeden İSS'lere Göz Atıyoruz

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Meraklısına; neden bu kadar İSS konusu açıyorum?
Çünkü zam gelecek. Benim sorumluluğum değil ama insanları bu zamlardan koruma amacıyla uygun fiyatlı internet servis sağlayıcılarına yönlendirmenin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Konu amacı: İSS'ler hakkında genel fikir sahibi olmak ve hepsini tartıp ölçmek.

Ön bakış
Önerilen İSS'ler: Comnet, TurkNet, Turk Telekom, AtlantisNet, kablonet
Önerilmeyen İSS'ler: Millenicom

Bilgi sahibi olmadığım İSS'ler: Vodafone, Turkcell SuperOnline, netspeed, kablonet

Comnet
Artıları:

• Ucuz
  • Altyapınızın sağladığı maksimum hızı verebilmekte
  • 150+ peering altyapısı ile popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • TurkNet, Turk Telekom, Vodafone ve bunlar harici 11 yurtiçi-yurtdışı operatörüyle anlaşmalı olup internet erişim konusunda iş ortaklığı bulundurarak kaliteli hizmet sunma
  • 7/24 ulaşılabilen müşteri hizmetleri bilet sistemi
  • Turk Telekom altyapısını kullanmakta
  • Turk Telekom altyapısında uygun olan altyapıda 1000 Mbps'ye kadar internet sunabilme
  • 10.000 Mbps'ye kadar kurumsal metro internet sunma
  • Taahhüt yok
Eksileri:
  • Ön ödemeli (peşin ödemeli) faturalama sistemi ile hizmet sunma
TurkNet
Artıları:

• Tek fiyat, maksimum hız
  • Ön ödeme (peşin ödeme) yaparak indirim alma
  • Peering altyapısı sayesinde popüler platformlara direkt bağlantı imkanı
  • Bilet müşteri destek sistemi
  • 1000 Mbps'lik interneti uygun fiyata sunma
  • Taahhüt yok
  • En hızlı Netflix bağlantısı
Eksileri:
  • Kötü altyapıda maksimum hız tek fiyat iş yapmıyor. 16 Mbps'lik hız da 170 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Hata TurkNet tarafında olsa bile karşı tarafı suçlayabiliyorlar. (Ref: Mehmet Yılmaz)
  • 1000 Mbps'lik bant genişliğini sadece kendi altyapılarında verebiliyorlar.
  • Kendi altyapıları geniş değil.
Turk Telekom
Artıları:

• Sorun anında direkt altyapı sahibi firmayla iletişime geçiyorsunuz.
  • 7/24 hizmet veren müşteri destek çağrı merkezi
Eksileri:
  • Çok pahalı.
  • Taahhütlü.
Not: Turk Telekom hakkında söylenebilecek çok bir şey yok.

AtlantisNet
Artıları:

• Kendi altyapısı olan yerlerde 1000 Mbps'ye kadar hız sunabilme
Eksileri:
  • Kendi altyapıları geniş değil.
Not: AtlantisNet hakkında söylenebilecek çok bir şey yok. Eğer altyapısı üstündeyseniz geçebilirsiniz. @cLarq kullanıyor ve memnun.

Millenicom neden önermiyorum?
Taahhütlü paketleri yeni abone alımına ve mevcut müşterilerin geçişine kapatıp gelecek zamlardan korunmak isteyenlere bu fırsatı tanımadığı için. Enflasyon dolayısıyla gelecek zammı hesaplayamayıp müşterileri taahhütsüz yani 1 aya zamlanacak fiyatlara zorunlu tutuyorlar. Bundan dolayı önermiyorum artık.

Yukarıda da belirttiğim diğer İSS'ler hakkında bilgim ve deneyimim bulunmamakta.

Umarım İSS seçmede yardımcı olur.

Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
sitelerine girmeye çalıştığımda girilmiyordu. Çökmüştü. Bir internet servis sağlayıcının kendi web sitesinin çökmesi çok ironik.
TürkNet'in de çöktü zamanında

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
O zaman bu eksiyi GIBIRnet'ten sileyim. Ama yine de güvenmiyorum o firmaya. Bot basmak acizliktir.
GibirNet kendi düşünceme göre kötü zaten, fakat o eksiyi silersen daha adil olur.

Helixo

80+ Bronze
en iyi internet firmaları türknet ile türk telekom

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
2023 senesinde hala 16mbps internet kullanmak biraz koyuyor ama napalım artık..

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en iyi internet firmaları türknet ile türk telekom
Hiçbir firma en iyisi değildir. Comnet de TurkNet de, o da bu da şu da. Firmaların hizmet kalitesi her yerde belli bir standardın üstünde olsaydı evet o firmaya en iyi diyebilirdik. Fakat İSS'lerin bölgeden bölgeye kalite farkı var. Ben Comnet'ten memnunken öbürü bela okuyor firmaya. Millenicom'dayken iyi bir hizmet almıştım. Cidden iyiydi. Ama @Kürşat Kütükçü 5 para etmez diyor. Değişiyor yani.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Berkecan Ergin
Önermediğin 2 iss de kullandım şuan ev için gıbırdan devam ediyorum fiyat için.
önermediğin millenicom alt yapı 74 gösterirken 92 veriyordu. fiyat politikası yanlış sadece
onun dışında gıbırda şuan sorunsuz devam ediyor bi geçen kesinti oldu o kadar.

diğer konu ise bot basıyor diyorsun sen de botluk yolunda gidiyorsun sürekli comnet sürekli iss başlıkları :D Biraz ara mı versen iss konularına ve comnet fanboyluğuna.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,055
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hiçbir firma en iyisi değildir. Comnet de TurkNet de, o da bu da şu da. Firmaların hizmet kalitesi her yerde belli bir standardın üstünde olsaydı evet o firmaya en iyi diyebilirdik. Fakat İSS'lerin bölgeden bölgeye kalite farkı var. Ben Comnet'ten memnunken öbürü bela okuyor firmaya. Millenicom'dayken iyi bir hizmet almıştım. Cidden iyiydi. Ama @Kürşat Kütükçü 5 para etmez diyor. Değişiyor yani.
Benim deneyimim bu Corona nin ilk zamanında yasaklar da 45 gün internetsiz kaldım hiçbir şekilde yardımcı olmadılar internet olduğu zaman da çok kötüydü şükür Allah bir daha düşürmesin onlara

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
diğer konu ise bot basıyor diyorsun sen de botluk yolunda gidiyorsun
Bot hesap dediğin sırf firma övmek için aktiflik gösteren 1 mesajı olup da bir daha farklı bir şekilde aktiflik göstermeyen hesaplardır. Her kategoriden mesajı olan birinin bot olduğunu düşünmek?
Benim deneyimim bu Corona nin ilk zamanında yasaklar da 45 gün internetsiz kaldım hiçbir şekilde yardımcı olmadılar internet olduğu zaman da çok kötüydü şükür Allah bir daha düşürmesin onlara
Yani ikimiz çok iyi bir örneğiz. Millenicom'u fiyat politikasını saymazsak beğeniyorum fakat seni ortada bırakmışlar. Bu herhangi bir İSS'ye en iyi diyemeyiz demek oluyor.
Comnetin Vdsl paketlerde 109 tlmi Turknetden geçmeye değer mi
TurkNet'e kaç Mbps'ye kaç TL ödüyorsun? Aldığın hizmetten memnun musun? Altyapın fiber mi VDSL mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,160
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom