Neler Yeni

Acer 27" QHD IPS 170Hz 400nits Monitör UM.HX2EE.V23 - 6399TL

Fantastiktürk

80+ Bronze
Çok konuşuyorsun ama maalesef boş konuşuyorsun ağzın laf yapiyor ama bos atip dolu tutmaya çalışıyorsun kimsenin muhendislik yaptığı yok sen egonu tatmin etmeye çalışıyorsun kimse benim aldığım urun kötü demez yaşın kaç 30 mu rakam olarak ilerlemissin ama akıl yaşın 16 sanki konusmlarin oyle çünkü laf kavgasi yapiyorsun coluk cocuksun sen bak diger arkadaşta sana diyorki yandan acili bakinca cizgi var sen hala ben şöyle biliyorum ben boyleyim diyorsun sagdan soldan kulaktan dolma konuşma
Yine pek çok şey yazmıssın ama bu sefer tek bir cevap vereyim.

Kimseye şöyle biliyorum böyle biliyorum diye atma hevesinde değilim. Sağa sola ego da tatmin etmiyorum. Bana senin gibi yaklaşanlar dışında kimseye karşi bu tarz cümleler kurmuyorum, bilgi verip öneri ve seçenek verip çıkıyorum ben.

Çünkü derdim, diğer alanlar gibi şu monitörlerin de incelemesinin ilerlemesi. Bunu neden bu kadar önemsiyorum? DA, BFI ayarina ghosting azaltma ayarı diyerek monitör inceliyor. PCH ya BFI açıp ya da düzgün çekmeyi bilemeyerek kopya görüntülü resmi ghosting testi diye paylaşıp monitör inceliyor. Pazarlamasa da yanliş yaptıklariyla aracı oluyorlar. Koskoca ülkede monitör inceleyen yok. Bi Technopat kalibrasyon cihazıyla ölçüm yapip yanlıs bilgi vermiyor. O da eh denecek düzeyde maksimum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Göz ile görüyorum özellikle açılı baktığım zaman kabak gibi ortaya çıkıyor
İlk defa görüyorum böyle bir şey hocam. Bilgim yok. O yuzden bi yabancı kanallara sorayım dedim. Eve geçince kenndim de araştırırim biraz

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan tunalı
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Kamerada gözüktüğü kadar kötü değil ama yine bir kısmı gözüküyor söylediğim beyaz çizgiler, ışık sızması mı yoksa glow mu artık siz ne dersiniz bilmiyorum 4 taraftan ışık sızıyor belli şekilde ama bu %100 parlaklıkta ben genelde 30-40 arasında kullanıyorum o yüzden günlük kullanımda pek gözüme çarpmıyor, şuan tekrar değiştirmek veya iade ile uğraşmayı da düşünmüyorum bu şekilde kullanacağım sanırım
Evet aynen bu sekilde hocam bendede bu bana yazan şahıs büyük ihtimal aldi zamani gecti geri veremedi ben soyledikten sonra gordu yirtiniyor şimdi laf ebeligi yapiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan tunalı
Yine pek çok şey yazmıssın ama bu sefer tek bir cevap vereyim.

Kimseye şöyle biliyorum böyle biliyorum diye atma hevesinde değilim. Sağa sola ego da tatmin etmiyorum. Bana senin gibi yaklaşanlar dışında kimseye karşi bu tarz cümleler kurmuyorum, bilgi verip öneri ve seçenek verip çıkıyorum ben.

Çünkü derdim, diğer alanlar gibi şu monitörlerin de incelemesinin ilerlemesi. Bunu neden bu kadar önemsiyorum? Abdullah abi BFI ayarina ghosting azaltma ayarı diyerek size monitör pazarlıyor. Bir öbürü ya BFI açıp ya da düzgün çekmeyi bilemeyerek kopya görüntülü resmi ghosting testi diye paylaşıp size monitör pazarlıyor. Pazarlamasa da yanliş yaptıklariyla aracı oluyorlar. Koskoca ülkede monitör inceleyen yok. Bi Technopat kalibrasyon cihazıyla ölçüm yapip yanlıs bilgi vermiyor. O da eh denecek düzeyde maksimum.

İlk defa görüyorum böyle bir şey hocam. Bilgim yok. O yuzden bi yabancı kanallara sorayım dedim. Eve geçince kenndim de araştırırim biraz
Aynen hocam bendede ayni sekilde cizgi ler mevcut ne oldugunu anlayamadim 3 adet aldim hepsinde de senin attığın resimdeki gibi cizgiler mevcut

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Kamerada gözüktüğü kadar kötü değil ama yine bir kısmı gözüküyor söylediğim beyaz çizgiler, ışık sızması mı yoksa glow mu artık siz ne dersiniz bilmiyorum 4 taraftan ışık sızıyor belli şekilde ama bu %100 parlaklıkta ben genelde 30-40 arasında kullanıyorum o yüzden günlük kullanımda pek gözüme çarpmıyor, şuan tekrar değiştirmek veya iade ile uğraşmayı da düşünmüyorum bu şekilde kullanacağım sanırım
Hocam bunun ne olduğunu bilmoyorum bende aynen senin gibi 3 adet aldim 3 undede ayni sekilde mevcut bu cizgilerden bende siteye yukledim resimleri

Son düzenleme:

Oneole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ozan Tufan
Aynen hocam bendede ayni sekilde cizgi ler mevcut ne oldugunu anlayamadim 3 adet aldim hepsinde de senin attığın resimdeki gibi cizgiler mevcut

Hocam bunun ne olduğunu bilmoyorum bende aynen senin gibi 3 adet aldim 3 undede ayni sekilde mevcut bu cizgilerden bende siteye yukledim resimleri
Çok değişik bir şey bende ilk defa böyle bir şey görüyorum, siz iade ettiniz mi yoksa kullanıyor musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan tunalı
Çok değişik bir şey bende ilk defa böyle bir şey görüyorum, siz iade ettiniz mi yoksa kullanıyor musunuz?
Iade ettim hocam ilerde o cizgilerden dolayi problem çıkabilir diye düşündüm öyle cizgi simdiye kadar bir cok monitor kullandim hic birinde gormedim yani mantikli bi açıklaması varsa eyvallah neden olabilir diye biri çıksa açıklasa sorun yapmam ama ben bilemedim

Fantastiktürk

80+ Bronze
Iade ettim hocam ilerde o cizgilerden dolayi problem çıkabilir diye düşündüm öyle cizgi simdiye kadar bir cok monitor kullandim hic birinde gormedim yani mantikli bi açıklaması varsa eyvallah neden olabilir diye biri çıksa açıklasa sorun yapmam ama ben bilemedim
Yani çizgi çizgi değil ki. Değişik bir şey. Hani çizgi diyorsunuz ama fotografta nokta nokta gözüküyor. İlk defa gördüm böyle bir şey. Ben de daha bakacağım bakalım neymiş.

Oneole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ozan Tufan
Yani çizgi çizgi değil ki. Değişik bir şey. Hani çizgi diyorsunuz ama fotografta nokta nokta gözüküyor. İlk defa gördüm böyle bir şey. Ben de daha bakacağım bakalım neymiş.
Öyle nokta nokta şekilde değil de şöyle anlatayım, bütün bir siyah kağıt düşünün onun üzerinden hafifçe silgi ile rastgele belirli aralıklar ile 1 kez geçtiğini düşünün tam o şekilde durumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan tunalı
Sende bi arastir
Öyle nokta nokta şekilde değil de şöyle anlatayım, bütün bir siyah kağıt düşünün onun üzerinden hafifçe silgi ile rastgele belirli aralıklar ile 1 kez geçtiğini düşünün tam o şekilde durumu
Aynen hocam cok doğru tarif ettin

Sende bi arastir

Aynen hocam cok doğru tarif ettin
Bu nedir ne deildir çözebilen varmi veya sen arastirdinmi varmi hocam bi aciklamasi bunun kusurmu nedir yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hakan tunalı
Bir de fotoğraflarınizi yabancı forumlara sorayım bakayım. Akşam eve gidince yaparım.

Ama büyük ihtimalle kablo, Hz, GPU sürücüsü ya da soket sorunu çıkacak.
Kablo sorunu yok gpu sorunu yok aynı kablo ayni gpu başka ekranda bu sekilde cizgili deil bu acer kaybakli sor bakalim bilen varmi

Hocam
Attığınız sarılıklar normal. Tam tahmin ettiğim gibi sızma değil glow bu. Glow tüm IPS'lerde olur. Kaçınılmazdır. IPS'in eksi yönudür. Ancak bu panelde sarı renkli olduğu için (genellikle mavimsi veya beyazımsı olur) gece + karanlık içerikte rahat seçilir. Eğer şansınıza fazla glowlu gelirse raharsız eder. Önerdiğim herkese baştan söylüyorum zaten bunu. İyi tarafı, Amazon olduğu için kolau değişim yaparsınız. Cok gelip gelmemesi ise şanstır.

Kamerada glowu çekemezsiniz. Dediğiniz gibi olduğundan çok fazla gösterir. O yüzden çok mu az mı ben bir şey diyemem. Raharsız edecek kadar olduğunu düşunuyorsaniz değisim istersiniz.

-

Yalniz bu çizgiler için önceden şunu sorayim: bunu gözle görüyor musunuz? Yoksa sadece kamerada mı?
Hocam cizgiler gozlen gorunuyor diyoruz kameradan cekmemizin sebebi burda anlayabil diye

Son düzenleme:

Degethyus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Atak Altundağ
Çizgilerin etrafını işaretleyin de görelim. Böyle normal görünüyor. Baktığım tüm resimler normal.

Physialis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Oğuzhan Özkuyumcu
Bu monitör alınır mı alınmaz mı kesin bi bilgi verebilecek varmı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,257
Üyeler
141,426
Son üye
real-nick
Top Bottom