Neler Yeni

Hp arizalı 3050ti laptopum yerine 4080 li cihaz onerdi yazdığım son gelişmeyi okuyun!!!

yusuftheayay

80+ Bronze
Ne diyosunuz arkadaşlar yan yattı çamura battı demezler verirler dimi
Ben aylardır monitör değişimi için uğraşıyorum, üstünü geçtim muadilini dahi vermiyorlar, direk 4080 vermeleri bence garip firmalar durduk yere yapmaz bunu çok cimriler, bilgisayarda bi sıkıntı olma olasılığı yüksek bence yani denemeden bilemeyiz ama 4 4 lük olucağını sanmıyorum açıkçası. Yani bide 4080 yeni seri laptop hani 2 bin serisi felan olsa eskidi artık test için yeni laptoplara geçmişlerdir derdim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Melih Baygör
değişim yapılan ürünün garantisi senin fatura tarihinle aynı olur. yani aldığın ürünün de 5 ay garantisi olmuş olur. söylediğin gibi az kullanılmış ve sorunsuz bir ürün ise almanı tavsiye ederim. en olumsuz durumda bilr parçalarını satarsın ve yine işini görür.

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Ben aylardır monitör değişimi için uğraşıyorum, üstünü geçtim muadilini dahi vermiyorlar, direk 4080 vermeleri bence garip firmalar durduk yere yapmaz bunu çok cimriler, bilgisayarda bi sıkıntı olma olasılığı yüksek bence yani denemeden bilemeyiz ama 4 4 lük olucağını sanmıyorum açıkçası. Yani bide 4080 yeni seri laptop hani 2 bin serisi felan olsa eskidi artık test için yeni laptoplara geçmişlerdir derdim.
Haklisın bi yandan hocam ama cihazın takır takır çalıştıgıni iddia ediyolar test edip.alicam zaten onada izin verdiler onlarida sordum ölüsü bile benim cihazı 2 ye katlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide firmalarin cimri olması vs konusunda ben yurtdışı hesaplara şikayet vara ve başvurabileceğik her yere mail vs attim yurtdışı hesapları hp tr yi durumdan haberdar ettigini onlara biraz zaman vermemi halledeceklerini soyledi

ConquerorXIV

80+ Gold
Cok değişik ve güzel durumlar yaşaniyor değişim surecinde bi sıkıntı olmazsa çok iyi bi cihaz ile takas olucak galiba anlatıcam.

Cuma günü arandım ve yurtdışından cihaz beklemek yerine daha üst seviye fakat onarim merkezinde test amaçlı kullanılıp rafa kaldırılan cihaz var istermisiniz dediler kisa sürede verebiliriz dediler bende ozellikleri ne diye sordum aynen aktariyorum:
-yalnız bu cihaz victus değil omen serisi ozellikleri ise i7 13. Nesil 16gb ram 1tb ssd ve rtx 4060.
+(Şaşırdım benim cihazdan fazlasıyla iyi çünkü) hmm baska cihaz varmı
-evet bir cihaz daha var buda omen fakat bu 17 inch biraz daha buyük sorun olurmu
+Yok yok olmaz ozellikleri nedir
-yine i7 13. Nesil 32 gb ram 2tb ssd ve rtx 4080 varmış bu cihazdada.
+ (Heycanlandim ve aşırı şaşırdım) Bu cihazlarin herhangi bi arizası vs yok degilmi ne kadar kullanilmış
-test amaçlı kullanilmış dilerseniz ne kadar kullanıldığını vs öğreneyim hangisini istersiniz . Onay verirseniz işlem başlaticam.
+4080 olan cihazı istiyorum işlemleri baslatabilirsiniz.
-ben cihazın durumunu vs öğrenip işlemleri baslatıyorum size cihazı teslim almanız için geri dönüş yapıcam fakat şuan saat 17.00 olacak mesai bitimi yaklaştı size geri dönüşü bi sonraki iş gunu yaparım .
Teşekkur ederim iyi gunler vs vs
Arkadaslar ne düşünuyorsunuz ben mutlu oldum fakat birazda düşündürdü beni acaba vazgecerlermi yada cihaz sıkıntılımidır vs diye bilgisi olan varmıdır aramizda.

Soylediği Cihazın sifırı 80bin minimum
Benimki 25bin
ellerinde başka cihaz yok, sana bırak 4080i 4060lı cihaz bile vermeleri anormal olur yani 4050li bir sürü model var. ellerinde mi yok sıfır vermemek için teşhir ürün mü veriyorlar anlamadım bir iş var bu işte

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
ellerinde başka cihaz yok, sana bırak 4080i 4060lı cihaz bile vermeleri anormal olur yani 4050li bir sürü model var. ellerinde mi yok sıfır vermemek için teşhir ürün mü veriyorlar anlamadım bir iş var bu işte
Hocam ellerinde sıfır ürün yokmuş bsklerseniz sizin cihazin sifirinı yurtdışından 8 haftalik bi surecte gelir dedi yada bu iki seçenek var dedi ben 4080 li yi istiyorum dedim

Anormal olacağını bende biliyorum o yuzden bu şekilde (baya şaşırdım) vs yazdım

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
856
İsim
umut şahin
Arkadaşlar merhaba hp victus laptopum var her şey 2-3 ay öncesine kadar mükemmeldi laptopu 1 yıldan fazla kullandım ama şu son 2 ayda garantiye 5 6 kez gittim en sonuncusu bu gündü ilk olarak laptopta bataryada çalışırken kendiliğinden kapanma sorunu vardı götürdüm bataryayı değiştirdiler hemen aldığım gün farkettim ekranın menteşesi kendiğinden atmıştı kapak açılıp kapanırken zorlanıyordu bu sefer onun için gittim menteşeyi ve üst kapağı komple değiştirdiler sonra laptopumu geri aldım ama bunlar kapağı tekrar montelerken wifi antenini düzgün takmamışlar wifi bağlanmıyordu tekrar götürdüm wifi antenin sök tak yaptılar sonra laptopuma tekrar kavuştum derken baştaki kapanma sorunum hala devam ediyor üniversite sınavlarım vardı götüremedim mecbur şarjda kullandım 4-5 gün önce götürdüm tekrar bu problemle test ettik anakartta sorun var dediler yurt dışından anakart sipariş edip değiştirdiler anakartı 29 şubat (bu sabah) gidip aldım windows formatlanmış vs uygulamalarımı falan yükledim test ettim gayet her şey güzel derken şimdi laptopu alıp dizi izleyerek uyumaya karar verdim vermez olaydım laptopun sol höparlöründen ses gelmiyor şimdide evime 1 buçuk saat mesafedeki garanti servisine son 2 ayda git gel 3 metro değiştiriyorum yeminle en az 10 kez gitsem gelsem 60 akbil basışı yapıyor çok sinirliyim şuan . üstüne üstlük benim laptopuma ben sıvı metal uygulamıştım 1 yıldır öyle kullanıyordum anakrt değişince oda gitmiş sıvı metalle 85 derece görmeyen işlemcim şimdi cs2 de direkt 95 derece oluyor . velhasılı kelam arkadaşlar ben bu laptoptan sıkıldım PARAMI GERİ İSTİYORUUUUM (yakup tv rp) baktım öyle bi hakkım varmış 4 kez farklı sorunlardan veya 2 kez aynı sorundan garantiye gelirse cihaz para iadesi alma hakkımız varmış benim laptop 2 aydır bi girdi garantiye aşık oldu heralde her geldiğimde iki dk da yeni bir sorun çıkıyo başıma . Sizden merak ettiğim ve size danışmak istediğim şey ise ben bu para iadesini nasıl alabilirim ve ben laptopu 1 buçuk yıl önce aldım satın aldığımda 16 bin TL idi şuan 28 bin TL sıfırı ban aldığım parayımı verirler yoksa şuanki fiyatımı aldığım parayı verirlerse iade etmem çünkü o paraya ekran kartı olan laptop bile yok şuan. başından böyle bir süreç geçen arkadaşlar tecrübelerini anlatabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
merak edenler için daha 5 ay garantisi var
knkm adamlar müdahale olduğunu gözden kaçırmışlar eğer tespit edilseydi kullanıcı hatası diyip elineverirlerdi laptobu ama adamlar anakart değişimi yapmışlar dua et diğer hoparlörü de yaptır sonra keyfine bak oksa kalırsin öyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
knkm adamlar müdahale olduğunu gözden kaçırmışlar eğer tespit edilseydi kullanıcı hatası diyip elineverirlerdi laptobu ama adamlar anakart değişimi yapmışlar dua et diğer hoparlörü de yaptır sonra keyfine bak oksa kalırsin öyle
Knk sen son gelişmeleri oku bence bi bide hp.de ellemek serbest zarar vermedikce ve ben yaptigim herseyi servise tek tek anlattım sıvı metale kadar tertemiz yaptığım için hiçbirşey diyemediler ayrica sıvı metal garantiye giderken sürülüydü anakartı değişirken benim kendi işlemcim ve ekran kartimi eski anakarttan söküp yenisine taktıkları için sıvı metalide görduler.mantıken ben soylemesem bile bilirlerdi yani .

CptSpork

80+ Bronze
Cok değişik ve güzel durumlar yaşaniyor değişim surecinde bi sıkıntı olmazsa çok iyi bi cihaz ile takas olucak galiba anlatıcam.

Cuma günü arandım ve yurtdışından cihaz beklemek yerine daha üst seviye fakat onarim merkezinde test amaçlı kullanılıp rafa kaldırılan cihaz var istermisiniz dediler kisa sürede verebiliriz dediler bende ozellikleri ne diye sordum aynen aktariyorum:
-yalnız bu cihaz victus değil omen serisi ozellikleri ise i7 13. Nesil 16gb ram 1tb ssd ve rtx 4060.
+(Şaşırdım benim cihazdan fazlasıyla iyi çünkü) hmm baska cihaz varmı
-evet bir cihaz daha var buda omen fakat bu 17 inch biraz daha buyük sorun olurmu
+Yok yok olmaz ozellikleri nedir
-yine i7 13. Nesil 32 gb ram 2tb ssd ve rtx 4080 varmış bu cihazdada.
+ (Heycanlandim ve aşırı şaşırdım) Bu cihazlarin herhangi bi arizası vs yok degilmi ne kadar kullanilmış
-test amaçlı kullanilmış dilerseniz ne kadar kullanıldığını vs öğreneyim hangisini istersiniz . Onay verirseniz işlem başlaticam.
+4080 olan cihazı istiyorum işlemleri baslatabilirsiniz.
-ben cihazın durumunu vs öğrenip işlemleri baslatıyorum size cihazı teslim almanız için geri dönüş yapıcam fakat şuan saat 17.00 olacak mesai bitimi yaklaştı size geri dönüşü bi sonraki iş gunu yaparım .
Teşekkur ederim iyi gunler vs vs
Arkadaslar ne düşünuyorsunuz ben mutlu oldum fakat birazda düşündürdü beni acaba vazgecerlermi yada cihaz sıkıntılımidır vs diye bilgisi olan varmıdır aramizda.
Soylediği Cihazın sifırı 80bin minimum
Benimki 25bin
Merhaba dostum. Gidip geldiğin, iletişimde kaldığın servis HP'nin İstanbul/Profilo AVM'de bulunan servisi mi yoksa başka bir ilde mi?

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Ahmet Hakan
Knk sen son gelişmeleri oku bence bi bide hp.de ellemek serbest zarar vermedikce ve ben yaptigim herseyi servise tek tek anlattım sıvı metale kadar tertemiz yaptığım için hiçbirşey diyemediler ayrica sıvı metal garantiye giderken sürülüydü anakartı değişirken benim kendi işlemcim ve ekran kartimi eski anakarttan söküp yenisine taktıkları için sıvı metalide görduler.mantıken ben soylemesem bile bilirlerdi yani .
Dostum niye inat ediyorsun? İş bilmez teknisyene denk gelmişsin ve değişim yapmış adamlar. Hâlâ şöyle izin aldım böyle iyi sürdüm vb vb anlatıyorsun. İstedikleri kadar izin versinler cihazın hayatı bir parçasına yetkisiz müdahalen söz konusu ve bu senin yaşadığın tıp arızalarda garanti dışı sebebi.

Mesela Ferrari hariç (adamlar marka prestijini önemsiyor) diğer markalar satış sonrası ne yaptığın ile ilgilenmiyor, arabayı aldın, gittin tüp taktırdın, yolda durduk yere giderken motor alev aldı ve aslında tüp taktırmasan da gerçekleşecek çünkü aslında fabrika çıkışı aracın yakıt sisteminde bir problem var mesela, firma bunu umursar mı? Hayır, çünkü onun ürettiğini değiştirmişsin, bu değişimi yaparken bir hata yapmadığın ya da değişimin probleme sebep olmadığını nereden bileceksin?

İstersen en iyi işçilikle en iyi sıvı metal ile işlem yap, sıvı metal dediğin malzeme akma potansiyeli olan bir malzeme ve aktığı yeri bozabilir gayet de. Donanımlar bu derece güçlü iken firmalar neden bu en tepe seviyede donanımlara bile fabrika çıkışı sıvı metal kullanmak yerine termal macun kullanıyorlar sence?

Son düzenleme:

CptSpork

80+ Bronze
Dostum niye inat ediyorsun? İş bilmez teknisyene denk gelmişsin ve değişim yapmış adamlar. Hâlâ şöyle izin aldım böyle iyi sürdüm vb vb anlatıyorsun. İstedikleri kadar izin versinler cihazın hayatı bir parçasına yetkisiz müdahalen söz konusu ve bu senin yaşadığın tıp arızalarda garanti dışı sebebi.

Mesela Ferrari hariç (adamlar marka prestijini önemsiyor) arabayı aldın, gittin tüp taktırdın, yolda durduk yere giderken motor alev aldı ve aslında tüp taktırmasan da gerçekleşecek çünkü aslında fabrika çıkışı aracın yakıt sisteminde bir problem var mesela, firma bunu umursar mı? Hayır, çünkü onun ürettiğini değiştirmişsin, bu değişimi yaparken bir hata yapmadığın ya da değişimin probleme sebep olmadığını nereden bileceksin?

İstersen en iyi işçilikle en iyi sıvı metal ile işlem yap, sıvı metal dediğin malzeme alma potansiyeli olan bir malzeme ve aktığı yeri bozabilir gayet de. Donanımlar bu derece güçlü iken firmalar neden bu en tepe seviyede donanımlara bile fabrika çıkışı sıvı metal kullanmak yerine termal macun kullanıyorlar sence?
Hocam bence iş bilmez teknisyende olsa arkadaşın yaşadığı bu uzun süreçde sadece tek bir teknisyen cihaza el sürmemiştir. Birden fazla teknisyen bakmıştır. Bir de sıvı metali görmemek için biraz düşük zekalı olmak lazım. Şak diye sıvı metal var garanti dışı diyebilirlerdi ama öyle yapmamışlar benimde garibime gitti sanırım hp sorun çıkarmıyor sıvı metale.

Öncelikle geçmiş olsun para iadesi istemeyin muadil değişmi isteyin aynı model ellerinde yoksa üst model verirler.

Geçen sene 6800xt arıza yaptı mesela garantiye gönderdik direk değişim teklif ettiler 4070 verdiler

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Merhaba dostum. Gidip geldiğin, iletişimde kaldığın servis HP'nin İstanbul/Profilo AVM'de bulunan servisi mi yoksa başka bir ilde mi?
Gidip geldigim.servis maltepe bdh hocam

Mesela Ferrari hariç (adamlar marka prestijini önemsiyor) diğer markalar satış sonrası ne yaptığın ile ilgilenmiyor, arabayı aldın, gittin tüp taktırdın, yolda durduk yere giderken motor alev aldı ve aslında tüp taktırmasan da gerçekleşecek çünkü aslında fabrika çıkışı aracın yakıt sisteminde bir problem var mesela, firma bunu umursar mı? Hayır, çünkü onun ürettiğini değiştirmişsin, bu değişimi yaparken bir hata yapmadığın ya da değişimin probleme sebep olmadığını nereden bileceksin?

İstersen en iyi işçilikle en iyi sıvı metal ile işlem yap, sıvı metal dediğin malzeme akma potansiyeli olan bir malzeme ve aktığı yeri bozabilir gayet de. Donanımlar bu derece güçlü iken firmalar neden bu en tepe seviyede donanımlara bile fabrika çıkışı sıvı metal kullanmak yerine termal macun kullanıyorlar sence?
Dostum akmadı sıvı metal anlamakmı jstemiyosun etrafında kapton bant vardı allah allah aksa zaten anakartı yakar o anlamadığın işlerde niye ısrarcı oluyosun yaparkende izin alarak yaptım kontrol ettiklerindede benden kaynaklı ariza bulamadılar hala daha sorun senden kaynakli diyip duruyosun neyin peşindesin?

Asus şuanda kendi laptoplarinda sıvı metal kullanıyor fabrika çıkışlı onlarda acaba aynı düşüncedemi senle

Hocam bence iş bilmez teknisyende olsa arkadaşın yaşadığı bu uzun süreçde sadece tek bir teknisyen cihaza el sürmemiştir. Birden fazla teknisyen bakmıştır. Bir de sıvı metali görmemek için biraz düşük zekalı olmak lazım. Şak diye sıvı metal var garanti dışı diyebilirlerdi ama öyle yapmamışlar benimde garibime gitti sanırım hp sorun çıkarmıyor sıvı metale.
Heh şöyle anlayan bir insan hocam hp sıkintı çıkartmiyor ben uygulamadan öncede sıkıntı çıkıp çıkmayacağını sordum teknisyenlere öyle uyguladım zaten izin vermeseler yaparmıyım.

Öncelikle geçmiş olsun para iadesi istemeyin muadil değişmi isteyin aynı model ellerinde yoksa üst model verirler.

Geçen sene 6800xt arıza yaptı mesela garantiye gönderdik direk değişim teklif ettiler 4070 verdiler
Hocam son karar olarak değişime gittim bi kaç mesaj once anlattim son gelişmeyi 4080li test amaçlı kullanilmış laptop teklif ettiler kullanilmış bile olsa benim laptopu 5 e katladığı için kabul ettim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
HALİL ŞEN
Laptopdan memnun musun bende almak istiyorum 2tb QHD 4080 32GBRAM nasıl bilgisayar iyi mi? şuan fiyatı 72 bin TL alacağım gibi

Top Bottom