Neler Yeni

Her Sabah Mide Bulantısı

BediS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Bedirhan Salcan
Okula sabah erken saatlerde (6.30) kalkmam gerekiyor ve neredeyse her sabah midem aşırı derecede bulanıyor. Doktor akşam yatmadan önce baharatlı şeyler yemememi söyledi, yemedim fakat hala devam ediyor nasıl çözebilirim?

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,749
İsim
ege erdem demirelli
Aynisini yasadim. Yuksek ihtimal reflu benzeri birsey. Sabah kendini zorlama yemek icin, kusmamak icin tut kendini, yatmadan en az 3 saat once yemek ve agir icecekleri kes (salgam,kola gibi, cay ve su gibi seylerde sorun yok) Yemek yedikten veya birsey ictikten sonra hemen yatma, yemegin ustunden 45dk civari gecsin, yastigin cok alcak olmasin kafan biraz yukarida dursun. Genellikle sol tarafa dogru uzan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asisri agir yemekleri uyumadan en az 5-6 saat once ye. (yaglama gibi)

BediS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Bedirhan Salcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
boy kilo orantısı nedir ?
boy 1.75 kilo 60
Aynisini yasadim. Yuksek ihtimal reflu benzeri birsey. Sabah kendini zorlama yemek icin, kusmamak icin tut kendini, yatmadan en az 3 saat once yemek ve agir icecekleri kes (salgam,kola gibi, cay ve su gibi seylerde sorun yok) Yemek yedikten veya birsey ictikten sonra hemen yatma, yemegin ustunden 45dk civari gecsin, yastigin cok alcak olmasin kafan biraz yukarida dursun. Genellikle sol tarafa dogru uzan.

çoğu zaman sabah normalde uyanmam gereken saatten daha erken uyanıyorum ve bende uyumaya çalışıyorum erken uyandığımda problem olmuyor fakat alarm saatine yaklaştıkça midem bulanmaya başlıyor

şahin doğan

80+ Platinum
Sorun %90 psikolojik. Okula gitmeyi sevmediğin ve zorunluluktan kalktığın için bence.

BediS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Bedirhan Salcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birde kahvaltı için okula gitmeden önce kahvaltı yapma gibi bir alışkanlığım yok 10 yıldır bir kere kahvaltı yapmamışımdır.

Sorun %90 psikolojik. Okula gitmeyi sevmediğin ve zorunluluktan kalktığın için bence.
şu an lise 2'yim 7 ya da 8. sınıftan beri bu problem devam ediyor.

Stayy

80+
ben sorunun açlıktan olduğunu düşünüyorum akşam uyumadan önce yeterli beslenmiyorsan sabah açlık vuruyor kusuyorsun çünkü geçen 1-2 gün önce aynısı bende oldu kusacak gibi oldum

Ahmet7752

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ahmet Çakır
reflü olabilir yatarken yuksek yastik kullan yatmadan 3-4 saat once birsey yeme bu sekilde dene bi cozulmuyorsa ya acliktandir yada psikolojik olabilir

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet Kürkçü
Birde kahvaltı için okula gitmeden önce kahvaltı yapma gibi bir alışkanlığım yok 10 yıldır bir kere kahvaltı yapmamışımdır.

şu an lise 2'yim 7 ya da 8. sınıftan beri bu problem devam ediyor.
Hocam bu problemlerin tamamen aynısı bendede var ve muhtemelen psikolojik sorunlar. Stres artıkça mide bulantısı artıyor bende mesela. Sorunu çözersen banada haber ver.

Noxyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Deniz TAŞKIN
Gastrit, stres, aç karnına poğaça mayalı şekerli şeyler vs yeme

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Ahmet Yıldırım
Dostum şunu yeme bunu yeme diyenlere takılma bunların hiçbiri doğru değil inan bana. Yıllardır çektiğim bir durum. Öncelikle sıkıntı tamamen psikolojide. Sabah uykunu almadığından uyanıp yataktan çıkmak istemiyorsun. Bu birinci sebep. İkinci sebep yataktan kalkmaz istememen okula gitmek istemediğinden. Belki bazı durumlar yüzünden okula gitmek istemiyor olabilirsin. Eğer okul yazılılarını önemseyen biriysen test edebilirsin, sınavdan önceki gün ve sınav sabahı daha çok bulanacak.
Son olarak çözüm istiyorsan çözümü hiçbir zaman doktorda bulamazsın. Gidersin sana saçma sapan ilaçlar verirler hiçbir işe yaramaz. (Çiğneme hapı, düzenli ilaç) Bundan kurtulmanın tek yolu isteyerek okula gitmek gerekirse çok uyuyup okul vakti zorlanmadan uyanmaktır. Ben aşamadım sen aşarsın umarım.

Top Bottom