Neler Yeni

İnceleme -----------

Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Berkay
hocam bu intel işlemcinin bu modeldeki incelemeleri var mı

Senerr

80+ Bronze
AMD daha az güç çekip daha fazla performans verdiğinden dolayı oyunlarda pek farkedilmiyor. İntelde durum farklı
Hayır, İntel'in de son nesilleri o kadar fark etmez düşük güç tüketiminde çünkü darboğaz yoksa ortada sen onu zaten pek hissetmiyorsun. Render ve yüklemelerde hissedersin.

İki rakip şirket bunlar. İkisi de birbirinden çok geri kalmıyor ama Sadece AMD'nin düşük güç tüketiminde tasarruf edip iyi performans vermesine karşılık İntel'in wat canavarı olmasından dolayı AMD önermiyoruz biz. İntel işlemci limiti koyması zor undervolt yapılması zor diye de öneriyoruz.

PoeNk

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Toprak
Sıvı metalin, soğutmaya ve dolaylı yoldan limitlerle alakası vardır. Sıvı metalli cihazların genelde power limit koymazlar hp gibi. Çünkü soğutmaya güvenirler.
Zaten nitro ile victus arasinda fiyat farkı var. loq ile kiyasliyoruz. Ki loqdaki durum oyunlarda victus ile aynı. 230w adaptör den dolayı adaptörun gücü kuvveti belli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır, İntel'in de son nesilleri o kadar fark etmez düşük güç tüketiminde çünkü darboğaz yoksa ortada sen onu zaten pek hissetmiyorsun. Render ve yüklemelerde hissedersin.
Olabilir hocam.

NZXT

80+ Bronze
Zaten nitro ile victus arasinda fiyat farkı var. loq ile kiyasliyoruz. Ki loqdaki durum oyunlarda victus ile aynı. 230w adaptör den dolayı adaptörun gücü kuvveti belli.
LOQ'un limitlemeleri victusa göre daha iyi sayılır. Bir anda stutter yemiyorsun en azından, bu forumda 4070 li victusta drop yiyen vardı. Victuslarda yoğun PPT limit var zaten. Lenovo koysa koysa EDC TDC felan koyar, akım daralmasını önlemek adına

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Ömer
hocam çok bu konuyla alakalı değil ama hp victus intel 13500 h da da bir sınırlama mevcut mu watt konusunda
bahsettiğin bilgisayara sahibim yaptığım r23 testi ve hw monitör değerlerini ekledim.60 wattı geçemez deniyor konuda ama çok kez gördüm 60 watt üstünü yanlış ölçüyor herhalde :)

Ekler

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    1.1 MB · Hit: 20
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1.3 MB · Hit: 22
  • 20240321_221011.jpg
    20240321_221011.jpg
    1.5 MB · Hit: 21

Senerr

80+ Bronze
İntel H serisinde limit muhabbetini bu kadar zorlaştırmasaydı onlarda 60 65W'a sınırlandırılıp AMD gibi cayır cayır çalıştırırdık. :)
Gerçi İ7 ve İ9 için bunlar kabul edilemez o ayrı konu.

bahsettiğin bilgisayara sahibim yaptığım r23 testi ve hw monitör değerlerini ekledim.60 wattı geçemez deniyor konuda ama çok kez gördüm 60 watt üstünü yanlış ölçüyor herhalde :)
AMD için diyordu galiba İntel'ler 100W üstünü görüyor genelde.

PoeNk

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Toprak
LOQ'un limitlemeleri victusa göre daha iyi sayılır. Bir anda stutter yemiyorsun en azından, bu forumda 4070 li victusta drop yiyen vardı. Victuslarda yoğun PPT limit var zaten. Lenovo koysa koysa EDC TDC felan koyar, akım daralmasını önlemek adına
Hocam ufak bir hesap ile zaten adaptörden dolayı limitlerinde oyunda pek bi fark olacağını sanmıyorum. 115 w ekran kartı ile işlemcinin çekebileceği güç belli. 80 w ekran kartı diyelim 50 w işlemci diyelim 30 w fan diyelim. Diğer bileşenler de bı 30 w çeker heralde yanlıs bı değer yazmış olabilirim çok bilmiyorum ama ortalama böyledir heralde. Zaten 230 w adaptör de 200w felan performans verir ve adaptörün gücünü dolduruyor zaten

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Ömer

@yasincaglar hocam intellerde limit söz konusu mu ?
varsa ne kadar

NZXT

80+ Bronze
Thermali yemişsiniz 98 derecede. Ben AMD işlemci için bu limitlemeyi konuşuyorum.

Senerr

80+ Bronze
Hocam ufak bir hesap ile zaten adaptörden dolayı limitlerinde oyunda pek bi fark olacağını sanmıyorum. 115 w ekran kartı ile işlemcinin çekebileceği güç belli. 80 w ekran kartı diyelim 50 w işlemci diyelim 30 w fan diyelim. Diğer bileşenler de bı 30 w çeker heralde yanlıs bı değer yazmış olabilirim çok bilmiyorum ama ortalama böyledir heralde. Zaten 230 w adaptör de 200w felan performans verir ve adaptörün gücünü dolduruyor zaten
230W'tan fazla adaptör veriyor olabilirler bu arada. Ama yaptığın hesap yanlış değil.

@yasincaglar hocam intellerde limit söz konusu mu ?
varsa ne kadar
Limit olsaydı bu sıcaklığı göremezdin. :kappa:

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Senerr

80+ Bronze
Bir arkadaş yazmıştı bana, inceledik cihazını intelli victustu. Thermal PL1 PL2 EDC Limit vardı. Bir throttlestop indirip limits kısmını atarmısınız intel victusunuz varsa
İntel işlemciye sahip laptoplar tek başına cpu çalıştırırken limit yemez kolay kolay özellikle yüksek performans modundaysa. Dedikleriniz Gpu dahilse oluyor genedle adaptör vb. nedenlerden. 90W çekmiş zaten. Yedikleri limit sıcaklık sadece cpu çalışırken.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT
Top Bottom