Neler Yeni

Eve kadar fiber (FTTH) kurulumu

Kocmuat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Koç
Merhaba, sitede eve kadar fiber(FTTH) kurulumu yapmak istemiştik. Bugün elektrikçiler gelip 60 daire olduğunu ve bir site için çok fazla metre kablo çekeceğini görünce vazgeçtiler. Bir tek kişi çekebilir misiniz, dediğimde "hayır, bir kişi için Türk Telekom hizmet vermez" dediler. Türk Telekom fiberi getirip, VDSL(bakır kablo) sistemi iptal edeceğini söylüyor ve site sakinleri 400 TL (işçilik parası) vermek istemiyor. Bu durumda ne yapılır? Yardımcı olabilecek var mı, şimdiden teşekkürler. Türk Telekom bana FTTH/OBK kablosunun 1000 Mbps olduğunu söyledi. Bu doğru mudur?

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Yiğit
tek bir bina olsa 3-5 kişiyi ikna etmek kolay olur ama 60 daireli siteyi ikna etmen çok zor. işçilik parasını vermiyorlar diyorsun. yapacak bir şey yok

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,345
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bir kişi için gayette hizmet verir. Kutuyu falan koymuşlarsa başka bir maliyeti yok onlar için. Bahane aramış elektrikçi sadece.

Kocmuat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kutu yok :(

Kocmuat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tek bir bina olsa 3-5 kişiyi ikna etmek kolay olur ama 60 daireli siteyi ikna etmen çok zor. işçilik parasını vermiyorlar diyorsun. yapacak bir şey yok
Açık oylama yapacağız eğer oy birliği çok olursa geçireceğiz.
Türkcell hepsini ücretsiz yaptı,
Turkcell bizim sitede banlı, çivi bile çakamaz.
Bir kişi için gayette hizmet verir. Kutuyu falan koymuşlarsa başka bir maliyeti yok onlar için. Bahane aramış elektrikçi sadece.
Kutumuz yok işte bir kişi için de kutu koymak istemiyorlar :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kutu yoksa elektrikçi çekemez zaten kablo. Bunu hangi yetkili söyledi?
Türk telekomdan biri elektrikçi yönlendirdi o sistemi çektikten sonra kutuları koyacağız gibi bir şeyler dedi. Türk telekomdan biri.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,345
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Açık oylama yapacağız eğer oy birliği çok olursa geçireceğiz.

Turkcell bizim sitede banlı, çivi bile çakamaz.

Kutumuz yok işte bir kişi için de kutu koymak istemiyorlar :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk telekomdan biri elektrikçi yönlendirdi o sistemi çektikten sonra kutuları koyacağız gibi bir şeyler dedi. Türk telekomdan biri.
Binaya kabloyu çektiler mi bari?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,021
İsim
Oğuz Oğuz
Merhaba, sitede eve kadar fiber(FTTH) kurulumu yapmak istemiştik. Bugün elektrikçiler gelip 60 daire olduğunu ve bir site için çok fazla metre kablo çekeceğini görünce vazgeçtiler. Bir tek kişi çekebilir misiniz, dediğimde "hayır, bir kişi için Türk Telekom hizmet vermez" dediler. Türk Telekom fiberi getirip, VDSL(bakır kablo) sistemi iptal edeceğini söylüyor ve site sakinleri 400 TL (işçilik parası) vermek istemiyor. Bu durumda ne yapılır? Yardımcı olabilecek var mı, şimdiden teşekkürler. Türk Telekom bana FTTH/OBK kablosunun 1000 Mbps olduğunu söyledi. Bu doğru mudur?
Bizim bina 25 daire. Tr kendi gelio daireye kadar fiber çekti.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,345
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hayır, elektriçiyi yönlendirdiler işte.

Bizde elektrikçi yönlendirdiler
Dostum fiber kabloyu binaya kadar Telekom çeker zaten. Seni kim yönlendirdi böyle trollemiş gibi anlamadım ben. Elektrikçinin öyle bir yetkisi yok, daireye gidenleri çekiyorlar anca. Aslında Telekom da yapıyor onu sizin müdürlük uğraştırmış anca.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,669
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Evet bizede önce sarı ftth kablolar çekildi telekom çalışanları tarafından yaklaşık bi 3-4 ay sonra kutuyu getirdiler

Kocmuat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Koç
Dostum fiber kabloyu binaya kadar Telekom çeker zaten. Seni kim yönlendirdi böyle trollemiş gibi anlamadım ben. Elektrikçinin öyle bir yetkisi yok, daireye gidenleri çekiyorlar anca. Aslında Telekom da yapıyor onu sizin müdürlük uğraştırmış anca.
Dur ben bi Ceo'ya durumu bildireyim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,103
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom