Neler Yeni

pc bakım ne zaman yapılır

LapsekiliRonaldo

80+ Bronze
Hava soğutucunun içinden çıkan macun çok katıydı mecburen sürmüştüm.Sıcaklıklarda bir sıkıntı yok ama ne zaman yapılır tahmini pc bakımı.Kasada ki tozlar vs beni rahatsız ediyo.

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Attila Alpaslan
Hava soğutucunun içinden çıkan macun çok katıydı mecburen sürmüştüm.Sıcaklıklarda bir sıkıntı yok ama ne zaman yapılır tahmini pc bakımı.Kasada ki tozlar vs beni rahatsız ediyo.
Kasadaki tozlar seni rahatsız etmeye başladıysa yapabilirsin, yani net bir zamanı yok hergünde yapabilirsin. Şahsen 6 yıllık bilgisayarımın içini hiç temizlemedim 💀

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,752
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ne zaman gerekiyorsa o zaman, sıcaklıklara ve toza bağlı ama genelde 6 ay ile 1 sene arasında.

Palo DAYI

80+ Silver

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Anıl Aykın
Macun değişimi 6 ayda bir yapabilirsin. Genel temizliği ayda 1 yapabilirsin toz toplayıp sürekli uğraştırmasındansa ayda bir yapılması iyi olur. (Fazla toz vesaire alıyorsa o ayrı, kasa konumu vesaire de önemli)

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,752
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım

Palo DAYI

80+ Silver
saç kurutmayla olur mu dümenden tozları temizliyim
olur ekran kartını ramlerı ıslemcıyı falan sokmeye gerek yok yanı yalandan tut tozlar gıtsın yeter ben bıde bezle fanların arasındakı tozu alıyom okadar

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Semih Aydın
Toz temizlemeyi güçten çıkartıp 2-3 ayda bir yapıyorum fanın aralarını falan da bezle siliyorum.

Macun değişimni de yılda 1-2 kez yapıyorum.
Şu an 8. ay macunu sipariş verdim geldiği zaman işlemcinin macununu değiştiricem

Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Barış
ben pc yi aldiktan 7 yil sonra komple detayli temizlik yapmistim tum parcalari sokup cok da tozlanmamisti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,270
Üyeler
141,427
Son üye
ataikbaal
Top Bottom