Neler Yeni

3.5 4k klavye önerisi

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,310
İsim
Kerem Çavuş
bu hafta gidip denicem eğer çok içime sinmezse ya akko mod 007 alıcam yada ak820 pro

link var mı gift switch bulamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Optik switch kullanan piyasada çok az klavye çeşidi var. Ayrıca tuşun yapısı itibariyle tuşlar kenardan tutuluyor bu sayede tuşa köşesinden bile bassan eğilip büzülmeden dümdüz aşağı iniyor. ledlerin ortada olması da büyük avantaj. Bu yüzden Işıklandırma olarak da tartışılmasız en iyisi oluyor. Ben daha önce apex 7, apex pro, logitech vb çoğu bilindik markanın en iyi klavyelerini kullandım. Şuanda da ROG Azoth kullanıyorum ama RX switch olmadığı için haala özlem yaşıyorum. Gecikmeyi ve ergonomiyi iliklerime kadar farkettiğim tek klavyedir kendisi ayrıca inceleyen ve kullanan global forumlarda en güzel yorumları alan switchdir.
Tuşların yazı tipi ve aydınlatması cidden çok güzel bu arada onlara bir şey demiyorum ama en büyük eksisi hotswap olmaması direkt , switchleri de red switche göre aşırı sesliydi ve ciddi anlamda kaliteli değil ne güzel sesi var ne de basım hissiyatı zevk veriyor ama deneme şansın varsa gateron yellow , akkonun herhangi bir switchini vb bunun gibi farklı switchli bir klavye dene birdaha rx switchin yüzüne bakmayacağının garantisini veriyorum ben de senin gibi düşünüyodum o önyargıyı kırmak lazım , sırf asus diye satan bir klavye hiçbir + yönü yok , bunun yanında ajazzı ele alalım en basitinden malzeme kalitesi süper denmez ama kalitesiz değil ciddi anlamda tatmin eder , tft ekran avantajı var , ses tekerleği avantajı var , hotswap pcb bozulmadığı sürece yeni switch seti alıp tak hem de bir değişiklik olur ve basım hissiyatı ve çıkan ses üst seviye önceki yorumumda dediğim gibi alüminyum custom bi klavye yapmadığınız sürece böyle bir ses alabileceğiniz klavye yok , bilmeyenler varsa diye söylüyorum alüminyum kasalar 2.5 - 3k dan başlıyor switch ve keycapssiz şekilde

Son düzenleme:

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete

Tuşların yazı tipi ve aydınlatması cidden çok güzel bu arada onlara bir şey demiyorum ama en büyük eksisi hotswap olmaması direkt , switchleri de red switche göre aşırı sesliydi ve ciddi anlamda kaliteli değil ne güzel sesi var ne de basım hissiyatı zevk veriyor ama deneme şansın varsa gateron yellow , akkonun herhangi bir switchini vb bunun gibi farklı switchli bir klavye dene birdaha rx switchin yüzüne bakmayacağının garantisini veriyorum ben de senin gibi düşünüyodum o önyargıyı kırmak lazım
Şuan azoth kullanıyorum zaten içindeki yağlama kitiyle yağlayıp kullanınca efsane hissiyat var. Ama optik olmadığı için aradaki hız farkını hissedebiliyorum. Ayrıca RX switchlerde harfler tuşun tam ortasında ve aydınlatma da çok iyi olduğundan çok güzel gözüküyordu

lyutnık

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Eren

Tuşların yazı tipi ve aydınlatması cidden çok güzel bu arada onlara bir şey demiyorum ama en büyük eksisi hotswap olmaması direkt , switchleri de red switche göre aşırı sesliydi ve ciddi anlamda kaliteli değil ne güzel sesi var ne de basım hissiyatı zevk veriyor ama deneme şansın varsa gateron yellow , akkonun herhangi bir switchini vb bunun gibi farklı switchli bir klavye dene birdaha rx switchin yüzüne bakmayacağının garantisini veriyorum ben de senin gibi düşünüyodum o önyargıyı kırmak lazım , sırf asus diye satan bir klavye hiçbir + yönü yok , bunun yanında ajazzı ele alalım en basitinden malzeme kalitesi süper denmez ama kalitesiz değil ciddi anlamda tatmin eder , tft ekran avantajı var , ses tekerleği avantajı var , hotswap pcb bozulmadığı sürece yeni switch seti alıp tak hem de bir değişiklik olur ve basım hissiyatı ve çıkan ses üst seviye önceki yorumumda dediğim gibi alüminyum custom bi klavye yapmadığınız sürece böyle bir ses alabileceğiniz klavye yok , bilmeyenler varsa diye söylüyorum alüminyum kasalar 2.5 - 3k dan başlıyor switch ve keycapssiz şekilde
peki ajazz mı yoksa https://wraithesports.com/products/akko-mod-007-bow-mekanik-klavye?variant=47436005900481 bu mu

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,310
İsim
Kerem Çavuş
Şuan azoth kullanıyorum zaten içindeki yağlama kitiyle yağlayıp kullanınca efsane hissiyat var. Ama optik olmadığı için aradaki hız farkını hissedebiliyorum. Ayrıca RX switchlerde harfler tuşun tam ortasında ve aydınlatma da çok iyi olduğundan çok güzel gözüküyordu
Bu çok farklı bişey :D farklı bi olayı var ama sevmeme ihtimalin de var tuşlara bastığında altındaki flex hareket ediyor çok rahat bir şey de olabilir hiç sevmeme ihtimalin de olabilir biraz riskli videolarına bak istersen

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yağız Berk Özel
Switch ve klavye kalitesi olarak Mod 007 her türlü önde. Arkadaşın dediği gibi sevmeme ihtimaliniz var ve Wraith sitesinde klavyede sorun olmadığı sürece iadeler sıkıntılı. Bütçe artarsa W75 öneririm daha ön siparişte ama kağıt üzerindeki özellikleri mükkemmel denebilir.

Son düzenleme:

lyutnık

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Eren
Switch ve klavye kalitesi olarak Mod 007 her türlü önde. Arkadaşın dediği gibi sevmeme ihtimaliniz var ve Wraith sitesinde klavyede sorun olmadığı sürece iadeler sıkıntılı. Bütçe artarsa kağıt üzerindeki özellikleri mükkemmel denebilir.
valla bilemedim garip klavye alışmak uzun sürebilir ve sever miyim onu da bilmiyorum. ajazz olanda 11 haziran diyo getirme tarihi napsam ki acaba?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,310
İsim
Kerem Çavuş
valla bilemedim garip klavye alışmak uzun sürebilir ve sever miyim onu da bilmiyorum. ajazz olanda 11 haziran diyo getirme tarihi napsam ki acaba?
O tarihe bakma araya bayram vb girmediği sürece 6 7 günde geliyor aliexpress alışverişleri

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yağız Berk Özel
O tarihe bakma araya bayram vb girmediği sürece 6 7 günde geliyor aliexpress alışverişleri
Klavye switch tarzı ürünler bir sorun olmazsa en erken 1-2 haftaya en geç 3 haftaya getiriyor genelde. 27 Martta sipariş ettiğim Akko yellow switch 8 Nisan'da elime ulaşmıştı.

lyutnık

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Eren
Klavye switch tarzı ürünler bir sorun olmazsa en erken 1-2 haftaya en geç 3 haftaya getiriyor genelde.
o zaman ajazz ı alıyorum umarım bendeki gibi problemler çıkmaz ve belki ilerde switch değiştirirsem linear switch öneriniz var mı? bütçe farketmez.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,310
İsim
Kerem Çavuş
Klavye switch tarzı ürünler bir sorun olmazsa en erken 1-2 haftaya en geç 3 haftaya getiriyor genelde.
7 günde gelmiş benim switchler
o zaman ajazz ı alıyorum umarım bendeki gibi problemler çıkmaz ve belki ilerde switch değiştirirsem linear switch öneriniz var mı? bütçe farketmez.
Satıcıyı ve yorumları tekrar bir kontrol et , diğer ilanlarda başlıkta 820 pro yazmasına rağmen yorumlarda düz 820 fotoları vardı ama bu satıcıda sıkıntı yok gibi duruyor

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yağız Berk Özel
Akko yellow switch öneririm linear olarak. Festivallerde çok güzel indirim oluyor ben 334 TL'ye almıştım 1 paketini zaten tek pakette 45 adet var.
Satıcıyı ve yorumları tekrar bir kontrol et , diğer ilanlarda başlıkta 820 pro yazmasına rağmen yorumlarda düz 820 fotoları vardı ama bu satıcıda sıkıntı yok gibi duruyor
Benim attığım linkte Epomaker satıyor zaten güvenilir. Para birimini dolar yaparsanız 64 dolara geliyor o da 2100 TL yapar.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yağız Berk Özel
ak820pro 2k civarı mod 007 4k civarı bir klavye tartışmasız mod 007 tabii. Ben olsam manyetik switchli olan W75 modelini alırdım. Arkadaşlar atmış.
Profesyonel oyuncu veya çok fazla FPS tarzı oyunlar oynamıyorsanız manyetik switchli klavye almanız işinize pek yaramaz şahsen. Mod 007'ye o kadar para vermektense Ak820 Pro almanız çok daha iyi olur bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,499
Üyeler
141,722
Son üye
gtaturkeysoftware
Top Bottom