Neler Yeni

Elektriksel input lag bilgisi olan var mı?

Poyraz*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Poyraz Koçak
Odamın hattını boşta bir sigortaya bağladı fakat çözüm olmadı Online UPS oyunumu %100 verimle kullandırtmıyor yine sıkıntılı ben sonuçtan memnun kalamadım pek ama eskisine nazaran 1 tık daha iyi
aynı sorunu ben de yaşıyorum elektriksel bir sıkıntı var bende de difriz ya da buzdolabının fişini çekince input lag azalıyor 0 lanmıyor ama ve de buzbdolabı ve difrizin odam ile hiç bir bağlantısı yok ve yine aynı şekilde geceleri iyileşiyor fakat 0 lanmıyor

ustta18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Saylan
aynı sorunu ben de yaşıyorum elektriksel bir sıkıntı var bende de difriz ya da buzdolabının fişini çekince input lag azalıyor 0 lanmıyor ama ve de buzbdolabı ve difrizin odam ile hiç bir bağlantısı yok ve yine aynı şekilde geceleri iyileşiyor fakat 0 lanmıyor
benimde buzdolabı çekince sıfırlanıyor geceleri azalıyor gerçekten garip.

dostum bence yabancı forumlarda çok aradım çözümünü elektirikteki parazit ten kaynaklı olabileceğini söylediler çinden parazit ölçer aldım evimde 800mv civarı parazitli elektirik vardı çeşitli parçalar kullanarak paraziti sıfırladım ama input lagım hala devam ediyor artık denemediğim yöntem kalmadığı için kabullendim malesef format ince ayarlar topraklı topraksız pirizler vs zaten söylemiyorum bile onları tonla şey denedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

aldığım ürün bu https://tr.aliexpress.com/item/1005...st_main.5.40303d12lRAgir&gatewayAdapt=glo2tur

ustta18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Saylan
dostum bence yabancı forumlarda çok aradım çözümünü elektirikteki parazit ten kaynaklı olabileceğini söylediler çinden parazit ölçer aldım evimde 800mv civarı parazitli elektirik vardı çeşitli parçalar kullanarak paraziti sıfırladım ama input lagım hala devam ediyor artık denemediğim yöntem kalmadığı için kabullendim malesef format ince ayarlar topraklı topraksız pirizler vs zaten söylemiyorum bile onları tonla şey denedim

aldığım ürün bu https://tr.aliexpress.com/item/1005...st_main.5.40303d12lRAgir&gatewayAdapt=glo2tur

Selamlar, parazit diyende çok kalitesiz elektrik diyende çok maalesef sorunu tespit etmek imkansız ve tek çözümü konum değiştirmek maalesef

konul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eralp
Arkadaşlar selam bir şey buldum emin değilim tam olarak ama bu sorunun internet kablosunun elektrik kablosuna yaydığı parazit olduğunu düşünüyorum bir yerde gördüm bir arkadaş internet kablosunu yani direk dışarıdan gelen kabloyu çıkarmış yada kesmiş ve sorunu çözmüş bende evde dışarıdan gelen internet kablosu dış kapının yanında bulunan kutudan eve dağılıyordu ek ler ile ilk başta sadece kablolara dokundum internet gitti tekrar geri geldi hatta internet hızım ve sinyal kalitesi değişti(snr margin) ve bir kaç saat içinde yavaş yavaş düzeldi hatta sadece bilgisayarım değil televizyonumun bile görüntü kalitesi arttı daha sonra yine 3-4 gün sonra input lag tekrar geri geldi bende tekrar aynı şeyi yaptım yani yaptığım tek şey kablolara dokunmak tekrar 3-4 günlüğüne düzeldi daha sonra bütün ekleri çıkardım ve sadece modemi taktığım prizdeki internet kablosunu bıraktım bu sefer daha uzun sürdü 1 hafta falan ama yine geri geldi malesef. Ama düşüncem, problemimizin kaynağı bu olabilir. Sizden istediğim yapabilecek olan varsa bu kabloyu çıkartın yada kesin ve telefon interneti ile 4-5 gün boyunca deneyebilir misiniz kendi evimde yaşamıyorum evde interneti kullanacak kişiler olduğu için yapamıyorum. Bu arada modemi kapatıp offline olarak bende denedim düzeltmiyor sanırım bu kablo offline bile parazit yayıyor olabilir okuduğum mesajdaki arkadaş böyle yazmış.

ustta18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Saylan
Arkadaşlar selam bir şey buldum emin değilim tam olarak ama bu sorunun internet kablosunun elektrik kablosuna yaydığı parazit olduğunu düşünüyorum bir yerde gördüm bir arkadaş internet kablosunu yani direk dışarıdan gelen kabloyu çıkarmış yada kesmiş ve sorunu çözmüş bende evde dışarıdan gelen internet kablosu dış kapının yanında bulunan kutudan eve dağılıyordu ek ler ile ilk başta sadece kablolara dokundum internet gitti tekrar geri geldi hatta internet hızım ve sinyal kalitesi değişti(snr margin) ve bir kaç saat içinde yavaş yavaş düzeldi hatta sadece bilgisayarım değil televizyonumun bile görüntü kalitesi arttı daha sonra yine 3-4 gün sonra input lag tekrar geri geldi bende tekrar aynı şeyi yaptım yani yaptığım tek şey kablolara dokunmak tekrar 3-4 günlüğüne düzeldi daha sonra bütün ekleri çıkardım ve sadece modemi taktığım prizdeki internet kablosunu bıraktım bu sefer daha uzun sürdü 1 hafta falan ama yine geri geldi malesef. Ama düşüncem, problemimizin kaynağı bu olabilir. Sizden istediğim yapabilecek olan varsa bu kabloyu çıkartın yada kesin ve telefon interneti ile 4-5 gün boyunca deneyebilir misiniz kendi evimde yaşamıyorum evde interneti kullanacak kişiler olduğu için yapamıyorum. Bu arada modemi kapatıp offline olarak bende denedim düzeltmiyor sanırım bu kablo offline bile parazit yayıyor olabilir okuduğum mesajdaki arkadaş böyle yazmış.
Dostum selam, tam anlamadığım kısımlar var. Daire içinden modeme gelen kabloyu mu çıkartayım yoksa binadan daireye geleni mi?

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Furkan Aykaç
Senelerce bu konu hakkında aradım durdum defalarca pc değiştirdim bu sorun yüzünden internet kafede oynadığım pc ile aynı sistemi dizdim ama o akıcılığa erişemedim. gecikmeleri sürekli yaşıyorum üstüne monitörler klavyeler mauslar kablolar değiştirdim çıldırmak üzereydim en sonunda insanlara nasıl anlatabilirim bu durumu diye kendi kendime sürekli sordum ama net bi cevap cikaramadım ama şu konuyu görünce o kadar mutlu oldum ki çözümlere baktım en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum gerçekten çok güzel açıklamışsın sorunu ağzına yüreğine sağlık umarım bu saçma durumdan en kısa zamanda kurtuluruz..

Son düzenleme:

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Furkan Aykaç
Bende saçma bi durum vardı mutfakta kombi ile televizyon var mutfaktaki sııcak suyu açtığımda çalışır vaziyette olan televizyon anlık kapanıp geri açılıyordu.

ustta18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Saylan
Bende saçma bi durum vardı mutfakta kombi ile televizyon var mutfaktaki sııcak suyu açtığımda çalışır vaziyette olan televizyon anlık kapanıp geri açılıyordu.
Ben hala tek çözümün konum değiştirmek olduğunu düşünüyorum çünkü elektrik, donanım vs. kısmında yapmadığım şey kalmadı. Sabah arkadaşın dediğini anladığım kadarıyla denemeye çalışacağım olumlu bir sonuç olursa buraya yazarım fakat durumdan umudumu keseli baya oluyor. Umarım hepimizin sorunları bir an önce çözüme kavuşur.

konul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eralp
Ben hala tek çözümün konum değiştirmek olduğunu düşünüyorum çünkü elektrik, donanım vs. kısmında yapmadığım şey kalmadı. Sabah arkadaşın dediğini anladığım kadarıyla denemeye çalışacağım olumlu bir sonuç olursa buraya yazarım fakat durumdan umudumu keseli baya oluyor. Umarım hepimizin sorunları bir an önce çözüme kavuşur.
Dışarıdan gelen kablodan bahsediyorum yani nasıl bir evde yaşadığınızı bilmiyorum benim evimde dış kapının yanında bir kutu var içinde dışarıdan gelen bir siyah Boru içinde 1 kablo var o kablo da ekler ile bağlanmış ama çok belli dışarıdan geldiği diğer kabloların hepsi ona bağlanmış. Edit resimdeki siyah kablo ona bağlanmış beyaz kablolar ise prizlerime giden kablolar siyah kabloyu direk modeme bağlamayı düşünüyorum ama büyük bir evde yaşadığım için modemi oraya bağlarsam evde internet wifi sıkıntısı yaşıyorum 2 router var onlar bile yetmiyor. Sizde böyle bir durum varsa deneyebilirsiniz ama okuduğum çözüm de arkadaş direk internet kablosunu kesmiş ve starlink ile internete bağlanmış bende garanti çözüm olsun diye dedim kesip mobil ile bir kaç gün deneyebilirseniz çok iyi olur.

Ekler

• IMG20231128131133.jpg
    IMG20231128131133.jpg
    2.5 MB · Hit: 59
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum.Bilgisayarda çeşitli windows sürümleri çeşitli ayarlar farklı bios sürümleri ve bios ayarları denedim olmadı online ups aldım yine nafile ferrit nüve tarzı şeyler var onlarda keza işimi görmedi.topraklı topraksız farklı prizler denedim aynı bilgisayarı güç kablolarını folyo ile komple kapattım aynı farklı farklı emi filtresi aldım aynı daha aklıma gelmeyen şeylerde var çözüm varmı dersen malesef yok 2senedir uğraşıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Uğur Yalçın
düzeltebildiniz mi hocam

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Furkan Aykaç
düzeltebildiniz mi hocam
hocam sorunu ekran kartı driverlarını güncelleyerek gecikmelerin azaldığını sonucuna bağladım ddu ile temizliyorum sonra tekrardan güvenli modda kuruyorum sonra gecikme azalıyor düzeliyor gibi pc aç kapa 2 gün sonunda geri oluyor ne saçma bişi arkadaş illallah ettim hala çözemedim elektrik direkleri eski yer altından geliyor binaya ama bu problem binada arada güç fazla gelince ana binanın şarteli atıyordu vs vs bir sürü saçmalık var çözemedim açıkcası

Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum.Bilgisayarda çeşitli windows sürümleri çeşitli ayarlar farklı bios sürümleri ve bios ayarları denedim olmadı online ups aldım yine nafile ferrit nüve tarzı şeyler var onlarda keza işimi görmedi.topraklı topraksız farklı prizler denedim aynı bilgisayarı güç kablolarını folyo ile komple kapattım aynı farklı farklı emi filtresi aldım aynı daha aklıma gelmeyen şeylerde var çözüm varmı dersen malesef yok 2senedir uğraşıyorum
hocam en son yazdığım ekran kartı olayları bana kısa süreli çözüm sağladı bunu çözebilir miyiz acaba

Top Bottom