Neler Yeni

❌İndirim Bitti! 🔥mucai 61 red switch klavye (gateron) 226 TL🔥

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Bayram
Klavyeyi söktüm. Her tuş sırasında tek renk ledler var. Yazılımsal olarak değilde fiziksel olarak ledler farklı olduğu için çiple uğraşmadım. Hazır açmışken herşeyi söktüm. Anakart modeli HJK682-K61. Kutudan çıkan 2 adet switch ile klavyedekiler aynı marka fakat şekilleri farklı. Klavyedeki takılı olan switchlerin tırnakları çok kolay yamuluyor, ya da ben çok güç uyguladım. Çıkarırken hafif sorun yaşadım. Ama kutudan çıkanlar daha sert tırnaklara sahip onlarda bir sıkıntı çıkmadı. Elimde ince köpük vardı hazır açmışken anakartın bi altına bi üstüne koydum köpükten. Sesi hafif toklaştırdı. Onun dışında capslock tuşunun olduğu switchten yay sesi geliyor ama fazla kullanılmadığından takmadım kafaya. Bimdeki dandik oyuncu klavyeleri bile 300 tl iken 210 a bu çok iyi. Bir de KTT kang white switch aldım onlar gelsin onları takacağım. Klavyenin birkaç fotosu:

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Bu switch nasıl sökebiliriz hocam kasayı açmadan çıkıyor mu aparatıyla denedim çıkmadı da yada ben beceremedim

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Bu switch nasıl sökebiliriz hocam kasayı açmadan çıkıyor mu aparatıyla denedim çıkmadı da yada ben beceremedim
Metal olan aparat ile switchin alt ve üstündeki tırnakları denk getirip cımbız gibi sık ve kendine çek. Kasayı açmana gerek yok keycapsleri çıkar yeterli

Mesaj otomatik birleştirildi:

Örnek

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Bayram
Metal olan aparat ile switchin alt ve üstündeki tırnakları denk getirip cımbız gibi sık ve kendine çek. Kasayı açmana gerek yok keycapsleri çıkar yeterli

Örnek
Sert çektim ama gelmedi çok zorlarsam kopma vs yapar mı asılıyorum çıkmıyor
(Çıkardım teşekkürler)

ubah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ubah
anlaşmazlık açtım tam para iadesi aldım :D
üstelik 225 TL'ye aldığım klavyeye 430 tl iade çıktı
Edit: 228 TL iade gerçekleşti, tutar hesabıma yattı.

Son düzenleme:

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Bayram
Dostum bu tarz şeyleri burda paylaşmasan daha iyi şimdi herkes parayı geri almaya çalışacak :D

ubah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ubah
Dostum bu tarz şeyleri burda paylaşmasan daha iyi şimdi herkes parayı geri almaya çalışacak :D
Katılmıyorum, burada tüketici olarak bizler mağduruz. Satıcı gateron switch olarak belirtmese kimse için sorun olmayacaktı. Satıcı tüketiciyi mağdur ediyor.

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Caner kart
Bu arada milleti iyi uyandırdım :D
herkes susup aman yaa 200 liraya klavye aldım diyip geçecekti :D

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
817
İsim
ahmet ali özmert
klavye şimdi geldi e yooso olan klavyelerden bariz şekilde kalite olarak düşük klavyenin plasatik kalitesi baya kötü ama yani bu fiyata hotswap klavye alıyorsun yinede iyi

omerdesouza

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Ömer
Bence fiyatına göre iyi, ama çok hafif klavyede bu hafifliği en son 2015te görmüştüm. Yön tuşlarını aktif etmek için FN+Enter yapıyosunuz mod değişiyor arkadaşlar bilmeyenler için.

Hayır bir de TR'den kablo bakıyordum 1metre üstü ucu type-c olacak şekilde. Fiyatlar hep 150-200₺ arasıydı ulan bu klavyeyi 200'e aldık içinden 1.5 metre kablo çıktı :D

Edit: 228 TL iade gerçekleşti, tutar hesabıma yattı.
Yakında Mucai TR'ye satışları kapatıyor! :)

+1

Son ek, klavye bende tam oturmuyor masaya. Sol kaymaz plastik sağdan yüksek olduğu sağ taraf sallanıyor.

Son düzenleme:

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
562
İsim
Yaman Kurşun
Bence fiyatına göre iyi, ama çok hafif klavyede bu hafifliği en son 2015te görmüştüm. Yön tuşlarını aktif etmek için FN+Enter yapıyosunuz mod değişiyor arkadaşlar bilmeyenler için.

Hayır bir de TR'den kablo bakıyordum 1metre üstü ucu type-c olacak şekilde. Fiyatlar hep 150-200₺ arasıydı ulan bu klavyeyi 200'e aldık içinden 1.5 metre kablo çıktı :D

Yakında Mucai TR'ye satışları kapatıyor! :)

+1

Son ek, klavye bende tam oturmuyor masaya. Sol kaymaz plastik sağdan yüksek olduğu sağ taraf sallanıyor.
Şimdi klavye geldi kalitesi çok kötü değil ama şu kayma işini nasıl halledeceğiz bi taraf kayıyo bi taraf kaymıyo.

yükseltme ayağını kapatınca sorun olmuyor klavyeye alışmak bir tık zor sesi filan çok iyi baya beğendim.

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Caner kart
hayirlu olsun alanlara

Son düzenleme:
Top Bottom