Neler Yeni

Çözüldü✓ DDR5 SİSTEME 200Hz AYARINDA 2K MONİTÖR ÖNERİSİ

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Kanka o zaman naçizane bir tavsiye şimdilik bir 24 inç ortalama bir IPS monitör al ilerde ikinci monitör olarak kullanırsın , sonrasında iyi bir 27inc 2 k alırsın,
Hem kendinize zorlamamis olursun
Çok basit mantık bir hesap ama neden bu kadar zamandır hiç düşünmedim bilmiyorum. Harbi çok teşekkür ederim. Mantıklı ilk 24 inç ortalama monitör alıp, daha sonra 27inc 2k alırım ve ilk monitörü ikinci monitör olarak kullanırım. Kafama çok yattı, peki önerin var mı 14inc monitör olarak?
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.akakce.com/monitor/en-u...nc-premium-full-hd-ips-fiyati,1620907654.html Bu monitörü bir çok kişi tavsiye etti ve artık kaliteli olduğuna eminim, sadece bir sorum olacak. Aynı fiyata, şu versiyon var. Sanırım ikiside 24inc, fakat bu attığım 240Hz. Sizce bunu almak daha mantıklı değil mi? Bildiğiniz bir eksisi var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mustafa Yüşa Varlı
Çok basit mantık bir hesap ama neden bu kadar zamandır hiç düşünmedim bilmiyorum. Harbi çok teşekkür ederim. Mantıklı ilk 24 inç ortalama monitör alıp, daha sonra 27inc 2k alırım ve ilk monitörü ikinci monitör olarak kullanırım. Kafama çok yattı, peki önerin var mı 14inc monitör olarak?

https://www.akakce.com/monitor/en-u...nc-premium-full-hd-ips-fiyati,1620907654.html Aynı fiyata, şu versiyon var. Sanırım ikiside 24inc, fakat bu attığım 240Hz. Sizce bunu almak daha mantıklı değil mi? Bildiğiniz bir eksisi var mıdır?
Bende öyle yapıyorum çünkü şuan çok mantıklı 🤣🤣 beğenmene sevindim
Biraz bakayım

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Önemi değil kanka , hayır aslında olay şu sistemin gayet canavar gibi ama canavar gibi bir sistemin canavar gibi bir monitöre ihtiyaç duyacağı için , sen 6k deyince biz başka bir şey sandık olay o tamamen
Bu yoruma tamamen katılıyorum. Yani sistemde her şey tamam. Ama o bütçeyi görünce en fazla RTX 4060 Ti olduğunu düşündüm açıkçası.

Kişisel fikrime gelince bence böyle bir sistem varken monitöre ayıracak bütçenizi ciddi ölçüde artırmanızı öneririm.

Tepkilerinize gelince çok gergin bir üslup kullanıyorsunuz. Daha uygun şekilde yazabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Anladım bir de sizin attığınız 165Hz benimki 240Hz hocam
Farkındayım da 2K monitör istemişsin. Çok fazla CS, Valorant gibi oyunlar oynamıyorsan pek önemi yok 240Hz'in.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Bu yoruma tamamen katılıyorum. Yani sistemde her şey tamam. Ama o bütçeyi görünce en fazla RTX 4060 Ti olduğunu düşündüm açıkçası.

Kişisel fikrime gelince bence böyle bir sistem varken monitöre ayıracak bütçenizi ciddi ölçüde artırmanızı öneririm.

Tepkilerinize gelince çok gergin bir üslup kullanıyorsunuz. Daha uygun şekilde yazabilirsiniz.
Kusuruma bakmayın hocam yazdığım yanıtı düzeltip zaten" gergin olduğum için kusurma bakmayın" yazdım.

Beni yanlış anlamayın bu gerginleşmem size değildi, sadece sizde dahil 5 kişi daha aynı şekilde sorduğum konu dışında sisteme yorum yapmış. "Kargaya yavrusu şahin gözükürmüş arkadaşı kendi haline bırakın" diye yorum yapan falan olmuş bu yüzden gerildim biraz.

Sisteme göre kalan monitör bütçesi konusunda da yanlış anlaşımasını tamamen anlıyorum hocam.

Fakat sistemimi DDR4 yapıp daha sonra DDR5 e geçme gibi bir lüksüm olmayacağını bildiğim için böyle bir sistem dizmeye karar verdim. Hal bu olunca monitörü bırakın yemek, yemeye bile param kalmadı. xD Kırık dökük bir koltuğun üstünde yatıyorum ve bu sistemde Kırık Düğün sandalyesi ile oynayacağım öyle söyleyeyim.

Yani yanlış anlaşılmasını da anladım ve gerginliğim için tekrardan kusuruma bakmayın.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765

https://www.akakce.com/monitor/en-u...nc-premium-full-hd-ips-fiyati,1620907654.html Bu monitörü bir çok kişi tavsiye etti ve artık kaliteli olduğuna eminim, sadece bir sorum olacak. Aynı fiyata, şu versiyon var. Sanırım ikiside 24inc, fakat bu attığım 240Hz. Sizce bunu almak daha mantıklı değil mi? Bildiğiniz bir eksisi var mıdır?
Bu 2k değilki full hd

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Farkındayım da 2K monitör istemişsin. Çok fazla CS, Valorant gibi oyunlar oynamıyorsan pek önemi yok 240Hz'in.
Evet doğru diyorsunuz. Bir de cevap yazdığınız yanıtımı düzenleyip, bir soru eklemiştim hocam ve siz sanırım eski halini görmüşsünüz. Bir daha bakıp gözden geçirmenizi isterim.

Şuan plan değişikliği oldu ve daha düşük bütçede 24inc monitör alıp, daha sonra 2k monitörü alıp, ilk monitörümü yani 24inc olanını ikinci monitörüm yapmaya karar verdim. Bu konuda önerilerinize kesinlikle açığım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mustafa Yüşa Varlı
Ve F/P monitörler

Buda benim monitör ama çok zamanmış

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Ve F/P monitörler

Buda benim monitör ama çok zamanmış
LG olan monitör çok aklıma yattı. Hakkında bir bilgin var mı, ghosting, ölü pixel, siyah ışık sızma problemi var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mustafa Yüşa Varlı
LG olan monitör çok aklıma yattı. Hakkında bir bilgin var mı, ghosting, ölü pixel, siyah ışık sızma problemi var mıdır?
İncelemelerinde bakabilirsin genel olarak çok iyi bir monitör tavsiye ederim, öyle ghosting olayını felan hiç duymadım bir konusunuda aç istersen ama şunu söyleyeyim hem 2. Monitör olarak hemde normal olarak çok rahat kullanılır on numara

Bazı firmaların ölü piksel garantisi 1-2 pixel için geçerli olmuyor ona dikkat et alırken A101 de satıyorlarmis hemde bayağı uyguna ama tavsiye etmiyorum sıkıntı çıkarsa çok uğraştırır

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
İncelemelerinde bakabilirsin genel olarak çok iyi bir monitör tavsiye ederim, öyle ghosting olayını felan hiç duymadım bir konusunuda aç istersen ama şunu söyleyeyim hem 2. Monitör olarak hemde normal olarak çok rahat kullanılır on numara

Bazı firmaların ölü piksel garantisi 1-2 pixel için geçerli olmuyor ona dikkat et alırken A101 de satıyorlarmis hemde bayağı uyguna ama tavsiye etmiyorum sıkıntı çıkarsa çok uğraştırır
Şuanlık bunu alacağım gibi duruyor. Hem ikinci monitör olarak pivot olması kesinlikle bir artıdır.

A101 den kola bile almam. Büyük ihtimalle HepsiBurada yada Trendyol'dan alırım gibi tabi diğer ürünler de sağlam duruyor onlara da bir göz gezdireceğim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Evet doğru diyorsunuz. Bir de cevap yazdığınız yanıtımı düzenleyip, bir soru eklemiştim hocam ve siz sanırım eski halini görmüşsünüz. Bir daha bakıp gözden geçirmenizi isterim.

Şuan plan değişikliği oldu ve daha düşük bütçede 24inc monitör alıp, daha sonra 2k monitörü alıp, ilk monitörümü yani 24inc olanını ikinci monitörüm yapmaya karar verdim. Bu konuda önerilerinize kesinlikle açığım.
Yani keyfin nasıl istiyorsa öyle yapabilirsin, benim tercihim direkt 2K/4K 165Hz falan almak olurdu çünkü benim öyle 240/360Hz olsun da rekabetçi oyunlarda daha iyi oynayım daha iyi performans elde edeyim gibi bir derdim yok. Benim için akıcı olsun ve görüntü kalitesi tatmin etsin, güzel gözüksün yeterli.

Ama dediğin gibi 1080p monitör alıp sonra 2K da alabilirsin, o süreçte darboğaz sorunları falan yaşarsan AMD'nin VSR özelliği ile 1080p monitörünü 2K'ya çevirebilirsin.

Top Bottom