Neler Yeni

Bazı Bileşen Tavsiyeleri Lazım

PapaganGülsem

80+ Bronze
Bir kaç tane seçemediğimden sadece anakart seçtim.
Kendime bir sistem topluyorum fakat bazı bileşenlerde karar veremedim yardımınıza ihtiyacım var.
Öncelikle Donanım Arşivi yeni gelicek sistemi bekliyorum fakat o istediğim gibi olmazsa diye şimdiden bir sistem diziyorum.

İşlemci:
3600 mü 3600x mi karar veremedim bu kısımda size danışıyorum.
Anakart:
Karar veremedim.
Ekran kartı:
İndirimlerde 1650Super gaming x1500TL olursa alıcam fakat olmazsa yaza kadar 1660Super gaming x alıcam.
Kasa+psu:
Mb511 eski versiyonu + içinde 600W var.
Ssd:
Şimdilik samsgun 250gb ssd alıcam ileride genişleticem. (1-2 aya)
Ram:
XPG Spectrix D60G 8GB 3200MHz ( daha iyi öneriniz varsa beklerim )

Sistem böyle.
Size sorduklarım dışında daha iyi bir öneriniz varsa beklerim. Ram ile HDD veya SSD eklemesi yapacağım.
Birde son 2 ay da bileşen fiyatları artışta korona ve dolardan dolayı mı ?

PapaganGülsem

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendime bir sistem topluyorum fakat bazı bileşenlerde karar veremedim yardımınıza ihtiyacım var.
Öncelikle Donanım Arşivi yeni gelicek sistemi bekliyorum fakat o istediğim gibi olmazsa diye şimdiden bir sistem diziyorum.

İşlemci:
Anakart:
Karar veremedim.
Ekran kartı:
İndirimlerde 1650Super gaming x1500TL olursa alıcam fakat olmazsa yaza kadar 1660Super gaming x alıcam.
Kasa+psu:
Ssd:
Ram:

Sistem böyle.
Size sorduklarım dışında daha iyi bir öneriniz varsa beklerim. Ram ile HDD veya SSD eklemesi yapacağım.
Abdullah Bey sizden bir öneri bekliyorum :D .
Yeni çıkaracağınız sistem bu seviyelerde mi eğer değilse bileşen önerisi yapabilir misiniz sizden de bir öneri beklerim :) .

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,028
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İşlemci konusunda kararlık bir durum yok aslına bakılırsa. Bunlar aynı fiyatta değil sonuçta :) Anakart olarak en az B450 anakart alsanız o sistem rahat yetecektir.

Underip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Utku Şahan Aktürk
o kadar güçlü işlemciye kıyasla güçsüz bir ekran kartı koymuşsun işlemciden biraz kısıp direkt olarak ekran kkartı almalısın bence

T3Ke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Mehmed Said Ay

İşlemci:
Anakart:
Karar veremedim.
Ekran kartı:
Kasa+psu:
Ssd:
Ram:

Sistem böyle.

1650supere inmemek gerek böyle bir pc de. eğer render veya yayını üst seviye yapmayacaksanız 3600 gayet yeterli olur. tercih ettiğiniz kasa ise gayet güzel.

PapaganGülsem

80+ Bronze
İşlemci konusunda kararlık bir durum yok aslına bakılırsa. Bunlar aynı fiyatta değil sonuçta :) Anakart olarak en az B450 anakart alsanız o sistem rahat yetecektir.
Aslında işlemci de aralarındaki fiyat farkı değer mi onu sorucaktım. Anakartta ise b450 tomahawk max öneriyorlar ama bana aşırı pahalı geldi onu diğerlerinden bu kadar pahalı yapan özellikler ne bir fikriniz var mı ?

T3Ke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Mehmed Said Ay
anakartta bence böyle bir sisteme atx anakart yakışır. bütçe varsa en iyi b450 anakartı tomahawk maxdir. b450 a pro da tercih edilebilir.

PapaganGülsem

80+ Bronze
o kadar güçlü işlemciye kıyasla güçsüz bir ekran kartı koymuşsun işlemciden biraz kısıp direkt olarak ekran kkartı almalısın bence
Haklısınız 1660Super alıcam artık bana yetmeyecek duruma gelene kadar kullanmayı planlıyorum ardından rtx 3000 serisinde bir kart alırım diye düşündüm ya da Rx yazılımı değiştirirse onu da alabilirim.

Underip

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Utku Şahan Aktürk
Haklısınız 1660Super alıcam artık bana yetmeyecek duruma gelene kadar kullanmayı planlıyorum ardından rtx 3000 serisinde bir kart alırım diye düşündüm ya da Rx yazılımı değiştirirse onu da alabilirim.
bütçeniz tam olarak ne kadar ?

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Güzel bir işlemcinin yanına 16GB dual channel bellek almanı tavsiye ederim.

Top Bottom