Neler Yeni

Pazartesi almak istedigim bilgisayarı inceler misiniz lütfen

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Zort :ROFLMAO::ROFLMAO:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günümüze sağlam gelebilen bir tane 775pin msı anakart yok . (Üst segment hariç .)
bi abartmış arkadaş ama sonuç olarak biostar iyidir

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Baran Kut

Günümüze sağlam gelebilen bir tane 775pin msı anakart yok . (Üst segment hariç .)
Yeni gelenlerin ağzı çok laf yapıyor hocam. :kekw:

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
O anakartlar iyi modeller değil beyler, sırf bir markanın başka bir ürünü iyiydi diye model bakmadan ürün seçilmez.
Biostar olan da iyi değil ama. En basiti attığın o h.unboxed incelemelerinde o anakartla ilgili tek bir incelemesi bile yok. Adam listesine bile almamış yolladıkları inceleme ürünü elinde kalır diye.Neredeyse çoğu yerde incelenmiyor bile.Ne vrm sıcaklıklarını bilebiliyoruz,ne yükteki değerlerini, ne de bios kalitesini.
O çöpe 4k para verileceğine 600tl daha koyar paşalar gibi asrock b650m hdv alınır.
Edit : H.unboxed'in bi tane biostar incelemesini buldum bak. Ekran kartını incelemiş ne yorum yapmış tahmin et 🤣

Aykut D.

80+ Gold

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Fırat divitci
Biostar olan da iyi değil ama. En basiti attığın o h.unboxed incelemelerinde o anakartla ilgili tek bir incelemesi bile yok. Adam listesine bile almamış yolladıkları inceleme ürünü elinde kalır diye.Neredeyse çoğu yerde incelenmiyor bile.Ne vrm sıcaklıklarını bilebiliyoruz,ne yükteki değerlerini, ne de bios kalitesini.
O çöpe 4k para verileceğine 600tl daha koyar paşalar gibi asrock b650m hdv alınır.
Edit : H.unboxed'in bi tane biostar incelemesini buldum bak. Ekran kartını incelemiş ne yorum yapmış tahmin et 🤣
Vay be biostarın düşük bütçeli ince ekran kartı ısınıyor o yüzden gidip farklı bir ürün kategorisindeki farklı bir modeli gömelim. MSI Ventus ekran kartları aşırı ısınıyor o yüzden ben suprim x falan almam abi MSI'a para verilmez, MSI MPG A1000G PSU alacaktım onu iptal ediyorum hemen . RX5700XT Asus TUF ekran kartları hotspotta 105 dereceyi görüyordu. Ben bundan sonra Asus kasa falan da almam.
Daha 1. sayfadan beri aynı şeyi yazıyorum, markaya değil modele bakacaksınız diye. Aynı konu içerisinde allah bilir kaç oldu 3 mü 4 mü. tekrar tekrar aynı şeyi yazdırıyorsunuz insana.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Burak

Komik degilsin. Bilgili? Hic degilsin. Sirf kendiniz kullaniyorsunuz diye bir markayi ovecekseniz karakterli de degilsinizdir. Soylediklerimin arkasindayim, B650 serisinin en cop anakartlari Asus ve Asrock'tir. Ondan sonra digerleri gelir. Bunu ben soylemiyorum, testler soyluyor. Asagidaki linklerde cogu B650 anakartin testi mevcut. Tartismaya kapali bir konu.

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Fırat divitci
Komik degilsin. Bilgili? Hic degilsin. Sirf kendiniz kullaniyorsunuz diye bir markayi ovecekseniz karakterli de degilsinizdir. Soylediklerimin arkasindayim, B650 serisinin en cop anakartlari Asus ve Asrock'tir. Ondan sonra digerleri gelir. Bunu ben soylemiyorum, testler soyluyor. Asagidaki linklerde cogu B650 anakartin testi mevcut. Tartismaya kapali bir konu.

Msı markasının giriş seviyesi B650'leri de a620'lerden hallice. Onları da ekleyelim.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
bide hala diğer oyunlardaki performanstan bahsetmiş bu adam belki o oyunları oynamayacako yanayacak isede dengeli 4070 super ve 7500f bi sistem alır anlasana
Lan 7500f 'le fps oyun oynanmaz mı ne alaka? çeker 2 k'ya az biraz bottleneck ile alır 400 500 fps'ini. Bütçesi kısıtlı insanlara niye habire robot gibi 7800x3d dayatıyorsunuz

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Lan 7500f 'le fps oyun oynanmaz mı ne alaka? çeker 2 k'ya az biraz bottleneck ile alır 400 500 fps'ini. Bütçesi kısıtlı insanlara niye habire robot gibi 7800x3d dayatıyorsunuz
ben öyle bi şey demedim ki????? nerenle okuyorsun

Aykut D.

80+ Gold

Vrm çalışma mantığını bil öyle konuş dostum Msı sandığın kadar iyi bir marka değil . Msı iyi olsa o.c rekorları olur o besleme fazıyla .
Asus Tuf b650 14 fazı ile 17 faz Msı Tomahawk b650 tokatlıyor . Asus Tuf serisinde yer yer 150c yer yer 125c kondansatörlere yer veriyor . Ortalama bir anakart 85c 105c kondasatörlere sahip . Digi+ gibi bir vrm entegre avantajı olduğunuda unutmayalım .

!!her şey VRM DEĞİLDİR!!

Listede Gigabayte ve Asus var sadece dikkatini çekerim .

Asrock 11 fazı ile çoğu boardı tokatlamayı başarmış bir markadır .

Asrock rekor haberleri :

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Baran Kut

Hocam kimse burada ölümüne savunmadı zaten. Kötü bir marka diyip kenara atmanız garip. B650 Asus Prime modellerini anlarım, haklısınız o konuda ki o zamanki problemleri de halletti Asus anakartları revize ederek. Revize edilmiş modelleri önermesem de hazır sistemlere koyuyorlar ve alanlardan herhangi bir problem konusunda geri dönüş almadım.

Asrock da fiyat/performans kalıp daha pahalı anakart satan rakip markalarına göre daha iyi marka. Attığınız linklerde de bunu doğruluyor zaten. Hazır sistemde bulunanı çok önermem ama çok da kötü bir model değil.

Biostar da sadece feedback almadığım bir marka olduğu için ve her kategoriye göre anakart tasarlamadıkları için öncelik vereceğim bir marka değil. Yoksa ismini çokça duyduğum , Tayvan'da kurulmuş ve birçok sistemde yer alan bir marka.

Bize marka övüyorsunuz dedikten hemen sonra sizin de markayı gereksiz kötülemeniz ilginç gerçekten.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Vay be biostarın düşük bütçeli ince ekran kartı ısınıyor o yüzden gidip farklı bir ürün kategorisindeki farklı bir modeli gömelim. MSI Ventus ekran kartları aşırı ısınıyor o yüzden ben suprim x falan almam abi MSI'a para verilmez, MSI MPG A1000G PSU alacaktım onu iptal ediyorum hemen . RX5700XT Asus TUF ekran kartları hotspotta 105 dereceyi görüyordu. Ben bundan sonra Asus kasa falan da almam.
Daha 1. sayfadan beri aynı şeyi yazıyorum, markaya değil modele bakacaksınız diye. Aynı konu içerisinde allah bilir kaç oldu 3 mü 4 mü. tekrar tekrar aynı şeyi yazdırıyorsunuz insana.
Markaya değil modele bakılacaksa git frisby'ın en pahalı psu modelini öner o zaman millete yiyorsa.
Yani bu kadar komik duruma düşürmeyin kendinizi. Sırf beğendiğiniz hazır sistemi millet de alsın diye böyle dandik dandik opsiyonlar koymayın. Biostarı kendi 2011 model laptop anakartımdan bilirim köklü firma ona lafım yok ancak şu an bulundukları durum bu ve neredeyse piyasada incelemesi yok. Bir kaç adı sanı pek bilinmeyen yer incelemiş onda da ne sıcaklık-throttle testi var ne de cpu besleme değerleri.
Ayrıca biostarın o ekran kartı zaten tek model düşük ver. falan değil. Yani msi ventus örneğin de saçma olmuş o markalar bir çok versiyon çıkarıyor her modelde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,594
Üyeler
142,760
Son üye
kaganbrn
Top Bottom