Neler Yeni

1 AYDIR UĞRAŞTIĞIM SİSTEM SONUNDA BİTTİ!

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
burak armağan
merhaba arkadaşlar hep hayalimde olan sistemi topladım. ilk önce da g7 hazır sistemi alıp ekran kartı, psu, kasa ve işlemci soğutucu değiştirdim bu ilk sistem toplayışım sizce nasıl olmuş? beğenmediğiniz yerleri söylerseniz çok mutlu olurum.

sistem özellikleri:
işlemci: ryzen 5 5600
ekran kartı: xfx rx6900xt swft
anakart: msi b450m-a pro max
ssd: Msi Spatium M371
ram: goodram 8+8 3600mhz
psu: cougar 750watt 80+ gold
kasa: asus ap201 tg
işlemci soğutucu: thermalright peerless assassin se argb
sistem toplam 23.000TL gibi bir fiyata geldi 4k çözünürlükte kullanılacağı için ona göre yorumlarsanız sevinirim.

sistem fotoğrafları:

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
hocam kolay gelsin benimde hayalimde var böyle bir beyaz melek ama 1 veya 2 aya kadar dizmiş olurum heralde birde hocam kasanın fanları argb mi yoksa direk beyazmı kasayıda bulamadım kasa içinde link atabilme şansın varmıdır hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,870
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Hayırlı olsun hocam, ekran kartı ikinci el mi, garanti durumu vs. fiyatı neydi acaba? Özelden yazabilirsiniz
ikinci el 4060 ile takas üzerine 1500tl verdim. fatura kutu garantisi vardı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl 23k bu sistem anlamadım ben
ekran kartı 2. el

Enese AMD önermişti forum bende NVIDIA al demiştim, umarım AMD sorunlarını yaşamazsın testlerini yaptınmı furmark felan.
tüm testleri yapıp aldım %40 fanda 69 derecede çalışıyor 1 aydır bu kartı kullanıyorum uzay montaj olarak kullandım 20 gün falan hiçbir sıkıntı çıkarmadı şuana kadar.

hocam kolay gelsin benimde hayalimde var böyle bir beyaz melek ama 1 veya 2 aya kadar dizmiş olurum heralde birde hocam kasanın fanları argb mi yoksa direk beyazmı kasayıda bulamadım kasa içinde link atabilme şansın varmıdır hocam
kasanın içinden 1 adet ışıksız fan çıkıyor ben amazondan 6 lı argb fan seti aldım.
kasa linki:

fanların linki (beyaz rengi stokta yok şuan siyahı paylaştım):
EZDIY-FAB Moonlight 120mm RGB Kasa Fanı, Fan Hub X ve Uzaktan Kumandalı, Anakart Aura SYNC, Hız Kontrolü, PC Kasası için ARGB Fanı -6 Paket https://amzn.eu/d/84K59au

Son düzenleme:

Artarof

80+ Bronze
merhaba arkadaşlar hep hayalimde olan sistemi topladım. ilk önce da g7 hazır sistemi alıp ekran kartı, psu, kasa ve işlemci soğutucu değiştirdim bu ilk sistem toplayışım sizce nasıl olmuş? beğenmediğiniz yerleri söylerseniz çok mutlu olurum.

sistem özellikleri:
işlemci: ryzen 5 5600
ekran kartı: xfx rx6900xt swft
anakart: msi b450m-a pro max
ssd: Msi Spatium M371
ram: goodram 8+8 3600mhz
psu: cougar 750watt 80+ gold
kasa: asus ap201 tg
işlemci soğutucu: thermalright peerless assassin se argb
sistem toplam 23.000TL gibi bir fiyata geldi 4k çözünürlükte kullanılacağı için ona göre yorumlarsanız sevinirim.

sistem fotoğrafları:

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
6684c95c-4144-4dbe-ac86-98689f79f37f.jpg
910a134b-50bb-46be-b253-cd37d32e42eb.jpg

Ben de siyah seviyorum

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,153
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye

Sellier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Deniz
Rampage psulu kasamı atarım ha sinirlendirmeyin (!)

Beyler biz ne zaman hayalimizdeki sistemi toplucaz neyse 1030 dan kurtulucam en kısa sürede ona şükür
Hayalimdeki değil ama işe başladıktan bikaç ay sonra güzel bir sistem toplamıştım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,870
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Top Bottom