Neler Yeni

10 yıllık Apple deneyimim ve sonuçları

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
SEYFULLAH KIR
Uygunsuz davranış
@EsdeathSama okumayi bilmiyorsun sanirim. Kiyasladigim iki telefon da zamanin amiral gemisi birisi Xiaomi Mi8 digeri ise iPhone X. Uzun vadede yasadigim tecrubeyi direkt aktariyorum :)
Istedigi kadar guclu islemci, istedigi kadar ilerleme kaydetsin. Kullandigimiz sistem Android, iOS kadar zaten optimize degil, OS olarak optimize saglansa dahi App'ler optimizasyon olarak kotu. Size bizzat Google Keyboard'dan ornek verdim. Bizzat Android'in kendi saf klavyesi zamaninin Amiral gemisi telefonunda kasma yapiyor. Google 'un saglayamadigi optimizasyonu Samsung mu saglayacak? Bu teknik olarak mumkun degil cunku OS'u saglayan sirket Google.

@Starlex sana ise soylenecek soz yok, ben Apple kullanicisi degilim. Aktif olarak kullandigim iki telefon da Android. Sanirim fakir olmak, Apple 'a para yetistirememek zorunuza gidiyor ki Apple kullananlari kendinizden alt bir sinif olarak goruyorsunuz. :)
Paranin olmamasi senin sorunun, baskalarinin degil. Bir insan bir seyi kullanmayi tercih ediyor diye yadirganamaz. Kendini biraz gelistir, edep ogren. Teknoloji konusunda gelistirememissin belli ki en azindan insanlik olarak gelismeni oneririm.
kardeşim kusura bakma ama senin kadar boş çar zor bulunur. kaç sene öncesini kıyaslıyorsun tutturmuşsun mi8le iphone x i tamam sen o tarihte kalmaya devam et, iphone sistemsel köleliktir istediğin kadar savunmaya devam et steve jobs mezarından çıkıp gelse teknolojinin seviyesini görse ve senin yorumunu okursa abartma diyip tekrar mezara girmek ister

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Burak
kardeşim kusura bakma ama senin kadar boş çar zor bulunur. kaç sene öncesini kıyaslıyorsun tutturmuşsun mi8le iphone x i tamam sen o tarihte kalmaya devam et, iphone sistemsel köleliktir istediğin kadar savunmaya devam et steve jobs mezarından çıkıp gelse teknolojinin seviyesini görse ve senin yorumunu okursa abartma diyip tekrar mezara girmek ister

Geldi bi tane daha anlamadan aciz. Mi8 ve X kiyaslamiyoruz. OPERATING SYSTEM kiyasliyoruz. Bilir misin nedir? Simdi diyeceksin ki 5 sene onceki Android ile su an ki bir mi? Sistem uygulamasi kasiyorsa evet birdir. Daha okuma-yazmayi bilmiyorsunuz valla siz problemlisiniz, ilkokuldan tekrar baslatmak gerek sizi :)
Yani surada 5 sayfa konusulmus, 5 sayfa yazi yazilmis. Aradan bir tane cumle ayikliyor cok zeki arkadas, onun uzerinden android savunmaya calisiyor.

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Abdurrahman
Konudaki yorumları okumadım Ama şunu söyleyeyim artık yapay zeka harici telefonlara çok fazla yenilik gelemez çok hızlı buralara geldiğimiz için durağanlık yaşıyoruz

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
SEYFULLAH KIR
Geldi bi tane daha anlamadan aciz. Mi8 ve X kiyaslamiyoruz. OPERATING SYSTEM kiyasliyoruz. Bilir misin nedir? Simdi diyeceksin ki 5 sene onceki Android ile su an ki bir mi? Sistem uygulamasi kasiyorsa evet birdir. Daha okuma-yazmayi bilmiyorsunuz valla siz problemlisiniz, ilkokuldan tekrar baslatmak gerek sizi :)
Yani surada 5 sayfa konusulmus, 5 sayfa yazi yazilmis. Aradan bir tane cumle ayikliyor cok zeki arkadas, onun uzerinden android savunmaya calisiyor.
5 sayfayı da okudum 5 sayfada boş yapmışsın tutturmuşsun yok değer kaybı yok ekosistem yok ıos daha stabil bilmem ne cart curt boş söylemler. hayvanat bahçesi de gayet stabil ama doğadaki kadar özgür değilsin boş konuşma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

senin gibi takıntılı ruh halindeki insanlara istediğin kadar laf anlatsam da anlamazsın sen çok aşık olduğun iphoneu al ve kullan ne olur

Keşke şu foruma yaş kısıtlaması gelsede senin gibileri engelleseler sanki apple babasının 🤣 olm sen kendini Einstein falan mı zannediyorsun bu arada androidim var diyorsun herhalde annene yalvardın apple al diye annende pahalı diye sana bir android aldı hadi başkalarına sataş küçük kardeşim benim buralarda işin yok büyüyüncede çöp toplarsın 10 20 sene çalışıp tüm paralarını iphone'a basarsın hadi işine
Bence yaş değilde beyin yaşı yada zorba kısıtlaması getirilsin, sabahtan beri ananın aldığı telefon babanın parası yok koçum bilmem ne sen kimle konuştuğunu sanıyorsun yada kendini ne sanıyorsun? Kimsenin kimseden üstün bir yanı yok, klavye delikanlılığı yapmayın burada. İsteyen istediğini kullansın, parası varki kullanıyor daha ne istiyorsun. Fakir olmasını mı? Agresif tavırlarla kendini üstün görmeyi bırak.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Burak
5 sayfayı da okudum 5 sayfada boş yapmışsın tutturmuşsun yok değer kaybı yok ekosistem yok ıos daha stabil bilmem ne cart curt boş söylemler. hayvanat bahçesi de gayet stabil ama doğadaki kadar özgür değilsin boş konuşma.

Aynen, bugun 70'e aldigin seyi yarin 50'e satabilecek olman bos fakat bugun 60'a aldigin seyi yarin maksimum 20'e satabilecek olman bayagi dolu. Siz bu haterlik ve fanboyluklarla kafayi yemissiniz. Hicbirinizin bir bilgi birikimi yok, hakkinda fikir sundugunuz cihazlari elinize bile almamissiniz. Sirf cekememezlikten marka kotuleyip duruyorsunuz. Yazik kafaniza.

@Mr Çok Bilmiş o kendi zavalliligini belli etti hocam, onu daha fazla dikkate almaya gerek yok. Beyni gibi cebi de bos. Gucu yetmedigi icin haterliga vurmus iPhone kullananlara gizli gizli dusmanlik besliyordur :)
Birakalim kendi haline takilsin.

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
SEYFULLAH KIR
Uygunsuz davranış
Aynen, bugun 70'e aldigin seyi yarin 50'e satabilecek olman bos fakat bugun 60'a aldigin seyi yarin maksimum 20'e satabilecek olman bayagi dolu. Siz bu haterlik ve fanboyluklarla kafayi yemissiniz. Hicbirinizin bir bilgi birikimi yok, hakkinda fikir sundugunuz cihazlari elinize bile almamissiniz. Sirf cekememezlikten marka kotuleyip duruyorsunuz. Yazik kafaniza.
dsfkjsdhbfkjskjdhfsd
hahahahahahhahaha
zoooooorrrrrrtttttt
aynen kardeşim biz haterız ama salaklara

Starlex

80+ Silver
Uygunsuz davranış
Bence yaş değilde beyin yaşı yada zorba kısıtlaması getirilsin, sabahtan beri ananın aldığı telefon babanın parası yok koçum bilmem ne sen kimle konuştuğunu sanıyorsun yada kendini ne sanıyorsun? Kimsenin kimseden üstün bir yanı yok, klavye delikanlılığı yapmayın burada. İsteyen istediğini kullansın, parası varki kullanıyor daha ne istiyorsun. Fakir olmasını mı? Agresif tavırlarla kendini üstün görmeyi bırak.
Yeter be illah getirdiniz sabahtan beri asıl siz yok düşük IQ yok gerizeka yok ana baba parası yok velet falan kendi dediklerinizi görmüyorsunuz işinize geleni görüyorsunuz neyse sizinle uğraşılmaz

EsdeathSama

80+ Bronze
Madem mi8 ve iphone x kıyaslamıyoruz dostum o zaman şunu söyleyeyim iOS stabil evet çünkü arkaplanda çalışan bir ui yazılımı yok buradaki tek dert andorid değil yani. Xiaomi ui ne kadar kötü olduğunu biliyoruz zaten ve o telefona gidip rom atarsak çok daha düzgün bir şekilde bile çalışır. 5 yılda hem android hemde markaların ui yazılımları ciddi şekilde gelişti, hala android kasıyor diyebilmek için gerçekten android 8 oreo falan kullanıyor olman lazım.
iOS gelişme anlamında ne gördük iphone 11lerden beri? animasyon harici ne yenilik sundu bize? ben bunu kendim bir apple fanboyu olarak sana soruyorum.

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
SEYFULLAH KIR
Madem mi8 ve iphone x kıyaslamıyoruz dostum o zaman şunu söyleyeyim iOS stabil evet çünkü arkaplanda çalışan bir ui yazılımı yok buradaki tek dert andorid değil yani. Xiaomi ui ne kadar kötü olduğunu biliyoruz zaten ve o telefona gidip rom atarsak çok daha düzgün bir şekilde bile çalışır. 5 yılda hem android hemde markaların ui yazılımları ciddi şekilde gelişti, hala android kasıyor diyebilmek için gerçekten android 8 oreo falan kullanıyor olman lazım.
iOS gelişme anlamında ne gördük iphone 11lerden beri? animasyon harici ne yenilik sundu bize? ben bunu bir apple fanboyu olarak sana soruyorum.
ya aga yanlış anlama bende iphone kullandım ve şuan bulunan android telefonlardan abi inanılmaz farklı süper denilecek bir durumu yok şuan android kullanıyorum ve standart bir kullanıcı için gayet yeterli yani appleın yapıp androidin yapamadığı bir özellik yok ama androidin kaç seneden beri yaptıklarını yapamayan bir apple var. şirket ceosu yada gerçekten çok param yoksa alınması mantıklı değil. standart bir kullanıcı için bunlar arasında uçup kaçaçak bir mantık yok

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-07-24 215423.png
    Ekran görüntüsü 2024-07-24 215423.png
    492 KB · Hit: 11

EsdeathSama

80+ Bronze
ya aga yanlış anlama bende iphone kullandım ve şuan bulunan android telefonlardan abi inanılmaz farklı süper denilecek bir durumu yok şuan android kullanıyorum ve standart bir kullanıcı için gayet yeterli yani appleın yapıp androidin yapamadığı bir özellik yok ama androidin kaç seneden beri yaptıklarını yapamayan bir apple var. şirket ceosu yada gerçekten çok param yoksa alınması mantıklı değil. standart bir kullanıcı için bunlar arasında uçup kaçaçak bir mantık yok
Ben iostan androide geçince tam tersi şekilde "kullanıcı dostu arayüz" muhabbetinin bir yalan olduğunu fark ettim çünkü android kullanması çok daha basit ve işlevsel. Pano özelliği, jest tabanlı navigasyon çubuğu dediğimiz olayın her tarayıcıda her uygulamada kullanılabilmesi (örneğin appleda uygulama kapatmak için genelde sağ veya sol üstteki X işaretine basmak gerekirken, her türlü android cihazda ekranın sol veya sağından kaydırarak geri dönme hareketini yapabilmemiz) özelleştirme imkanlarının aşırı geniş olması, daha iyi batarya ömrü gibi pahabiçilemez özellikleri var.

sey7ullah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
SEYFULLAH KIR
Ben iostan androide geçince tam tersi şekilde "kullanıcı dostu arayüz" muhabbetinin bir yalan olduğunu fark ettim çünkü android kullanması çok daha basit ve işlevsel. Pano özelliği, jest tabanlı navigasyon çubuğu dediğimiz olayın her tarayıcıda her uygulamada kullanılabilmesi (örneğin appleda uygulama kapatmak için genelde sağ veya sol üstteki X işaretine basmak gerekirken, her türlü android cihazda ekranın sol veya sağından kaydırarak geri dönme hareketini yapabilmemiz) özelleştirme imkanlarının aşırı geniş olması, daha iyi batarya ömrü gibi pahabiçilemez özellikleri var.
bende aynısını diyorum da arkadaş alamadığı ciğeri ilahlaştırmış biraz. iphone standart bir kullanıcı için gereksiz bir lüks başka bir şey değil

Deepnise

80+
bende aynısını diyorum da arkadaş alamadığı ciğeri ilahlaştırmış biraz. iphone standart bir kullanıcı için gereksiz bir lüks başka bir şey değil
Aynı denyo kardeşim gibi. Bütçesini sarsmasına rağmen gidip inatla aldı. Whatsapp, alo, tarayıcı gezme ve klasik uygulamalar. Yahu oyun oynamıon kamerayla işin yok standartın standartı kullanıyorsun 14'e o kadar para vermek yerine 5,6k alacağın bir telefon bile sana yetecek.

Top Bottom