Neler Yeni

125 CC Scooter kategorisinde tercihim ne olmalı ?

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Karaborsa'dan dolayı Yamaha R25 piyasası da şuan öyle liste fiyatı 275 bin lira olan motora 2. elde 8 bin km kullanıp 2023 modelini 300 bin lira fiyat yazıyorlar. Bayiide Motor bulunmadığı zaman bu şekilde oluyor.
Bir sorum olacak , çevremden bu yüzden eleştiri aldım kafama takıldı , kuryelik yapmak için niye sıfır motor alıyosun dediler , üzerine düşündüm çok kafam karıştı , sizce değer mi kuryelik yapacağım sonuçta , ikinci el Spacy 110 veya eski Activa gibi bir şey alsam 50 60 bin liraya Sahibinden'de bir çok ilan var , veya siz başka bir şey önerebilir misiniz ?

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Bir sorum olacak , çevremden bu yüzden eleştiri aldım kafama takıldı , kuryelik yapmak için niye sıfır motor alıyosun dediler , üzerine düşündüm çok kafam karıştı , sizce değer mi kuryelik yapacağım sonuçta , ikinci el Spacy 110 veya eski Activa gibi bir şey alsam 50 60 bin liraya Sahibinden'de bir çok ilan var , veya siz başka bir şey önerebilir misiniz ?
Benim şahsi fikrim 0 motoru kurye motoru olarak kullanmamanız olacaktır. Ucuz acil satan insanlardan düşük kmli temiz bulma şansınız yüksek.
Yani model olarak maalesef önerecek bir fikrim yok scooter kategorisine pek ilgili değilim fakat Sıkıntı çıkarmasını istemiyorsanız Honda Yamaha Japon işi motorlardan şaşmamanız.

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Benim şahsi fikrim 0 motoru kurye motoru olarak kullanmamanız olacaktır. Ucuz acil satan insanlardan düşük kmli temiz bulma şansınız yüksek.
Yani model olarak maalesef önerecek bir fikrim yok scooter kategorisine pek ilgili değilim fakat Sıkıntı çıkarmasını istemiyorsanız Honda Yamaha Japon işi motorlardan şaşmamanız.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Sanırım yeni konu açıp scooter bilgisi olanlara kuryelik için 2. elde neye yönelmem gerektiğini sorucam.

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Hikmet Çalı
Foruma yazdığım günün sabahı motoru alma niyetiyle , yetkili bayisine gittim , yarın geleceğini ama motorların bazı parçaları ve aküleri demonte geldiği için 2 gün sonra gelmemi söylediler , sanırım 1 hafta olacak , her gün arıyorum ellerine hala gelmemiş motor , kayıt da oldum almak için sırayla sanırım . İstanbulu ve çevre yakın şehirleri de aradım yakın şubede bulamadım sıfırı 104 bin TL iken sahibindende 120 bin 130 bin liraya kadar piyasası çıkıyor anlamadım . Niye böyle bir bilginiz var mı ? Ayrıca kuryelikte kullanmayı düşünüyorum , şuan bayide dio var activa yerine tercih edilebilir mi sizce değer mi fiyatları nerdeyse aynı , şimdiden teşekkür ederim .
Hocam bende aynı durumu yaşadım piyasaya ilk çıktığı zaman yazıldığım halde 1 ay sonra zar zor alabildim. Zorunlu 5 bin liralıkta aksesuar aldım piyasada her zaman bayi fiyatının üstü oluyor zaten. Ben dioyu beğenmiyorum ama zorunda kalınırsa alınır bence.

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Tavsiyeniz için teşekkürler. Sanırım yeni konu açıp scooter bilgisi olanlara kuryelik için 2. elde neye yönelmem gerektiğini sorucam.
bu tarz konuları motor forumlarına yazın size tavsiyem burada pek motor kullanan yok sanırım.

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Hocam bende aynı durumu yaşadım piyasaya ilk çıktığı zaman yazıldığım halde 1 ay sonra zar zor alabildim. Zorunlu 5 bin liralıkta aksesuar aldım piyasada her zaman bayi fiyatının üstü oluyor zaten. Ben dioyu beğenmiyorum ama zorunda kalınırsa alınır bence.
Arkadaşa sorduğum soruyu sizede sorsam az önce dediğim gibi , çevrem kuryelik için sıfır motor almam konusunda eleştiriyor , ikinci el bir şey önerebilir misiniz bilginiz varsa ?

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Hikmet Çalı
Arkadaşa sorduğum soruyu sizede sorsam az önce dediğim gibi , çevrem kuryelik için sıfır motor almam konusunda eleştiriyor , ikinci el bir şey önerebilir misiniz bilginiz varsa ?
Hocam temiz spacy ve activa s bulmak zor ama araştır bence temiz dioda alınır ama iyi araştırmanız lazım.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
616
İsim
Berat fatih
bu 125cc motorsiklet olayı yürürlüğe girdi mi ? araç ehliyetine
b sınıfı ehliyetin olduğu için direk direksiyon dersi görüp sınava giriyorsun bende motorda A ehliyeti alcam 2 tane motor var ehliyet yok :D :D fiyat bilgin var mı hiç
Ben kursa para ödeme durumu olmayacaksa almayı düşünüyordum açıkcası fiyat konusunda bilgim yok
B sınıfı 125 cc'lerde devlet açıklama yaptı bu 125 cc'lerde sadece gezmek için kullanılanılıcak kurye vb işler yapılmıycak ha bizim polisler bu kuralı duyar mi bilmem ama kuryeleri pek çeviren görmedim yolda yürürken .d

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
B sınıfı 125 cc'lerde devlet açıklama yaptı bu 125 cc'lerde sadece gezmek için kullanılanılıcak kurye vb işler yapılmıycak ha bizim polisler bu kuralı duyar mi bilmem ama kuryeleri pek çeviren görmedim yolda yürürken .d
Genede meb kursu vs. gerekliymiş

Top Bottom